Jaką lampę do paznokci wybrać? Porównanie lamp uv i led do lakierów hybrydowych

jaką lampę do paznokci hybrydowych kupić? porównanie lamp

Manicure hybrydowy stał się bardzo popularny. Na rynku mamy wiele marek lakierów hybrydowych i jest w czym wybierać. Jednak to nie tylko one są ważne, ale także sprzęt, czyli to, czym utwardzamy lakiery. Zapewne wiele z Was zastanawia się, jaką lampę do paznokci hybrydowych kupić. Tutaj również mamy spory wybór - czy kupić lampę led czy uv, czy lepszy mostek czy duża lampa? W tym wpisie postaram się rozwiać Wasze wątpliwości i doradzić, na co warto zwrócić uwagę przy kupnie lampy do paznokci.

Jaką lampę do paznokci wybrać?

Najpierw należy się zastanowić, czego oczekujemy - czy paznokcie hybrydowe będziemy robić raz na jakiś czas, tylko sobie, czy dopiero zaczynamy swoją przygodę z manicure hybrydowym czy już jesteśmy na wyższym etapie. To pomoże nam w wyborze lampy, jej mocy i wielkości.

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z hybrydami i nie wiemy, czy nam się to spodoba czy będziemy to robić regularnie, warto zacząć od małej, tańszej lampy (choć niekoniecznie o małej mocy). Często takie lampy są już w zestawach, więc nie będzie już problemu z wyborem lampy, jeśli się na tym nie znamy i zamawianiem z innych stron. 

Najpopularniejsze lampy to mostki/słuchawki, które zazwyczaj są małej mocy, ale na początek, aby spróbować czy w ogóle hybrydy to nasza bajka, wystarczą. Nie ma co przepłacać za taką lampę - często można ją kupić za niewielką kwotę i niekoniecznie trzeba zamawiać ją na stronie danej firmy. Wiele lamp (identycznych!), znajdziemy na allegro czy aliexpress. W takich lampach zazwyczaj trzeba dłużej utwardzać paznokcie (ok.2 minut), są one takiej wielkości, że możemy utwardzić 4 paznokcie jednocześnie, kciuki powinniśmy utwardzić osobno. 

jaką lampę do paznokci wybrać?

Jeśli jednak mostki nam nie wystarczają i zależy nam na szybszym wykonywaniu manicure, warto rozejrzeć się za nieco większymi lampami o większej mocy, np. 48W. W takich lampach możemy utwardzić od razu całą dłoń, razem z kciukiem, co oczywiście skraca czas wykonywania manicure hybrydowego, ale także nie ma tu obaw, że lakier nieestetycznie spłynie nam z paznokci na boki, bo mamy większą moc i o wiele szybsze utwardzanie. Koszt takiej lampy to już ok. 100-200zł. Warto też porównywać te same lampy na różnych stronach, ponieważ mogą się różnić cenowo, a przecież nie chcemy przepłacać.


lampa SunUV5 48W recenzja blog

Lampa led czy uv?

LAMPA UV
Zaczynając przygodę z manicure, jeszcze żelowym, dobrych kilka lat temu kupiłam lampę uv. Lampa nadaje się także do utwardzania lakierów hybrydowych. Gdy nie miałam jeszcze lamp led, korzystałam z niej i wszystko dobrze się trzymało. Lampa ma jedynie przycisk włączania i wyłączania, zatem sami musimy kontrolować czas utwardzania. Zazwyczaj utwardzałam warstwy ok.2-2,5 minut. Tutaj jednak należy pamiętać o regularnej wymianie żarówek. Na jednym ze szkoleń dowiedziałam się, że jeśli żarówki nie są długo wymieniane i słabną to manicure może się marszczyć i mogą powstawać bąbelki, dlatego warto mieć to na uwadze i pamiętać o wymianie. Lampy uv możemy już kupić od ok. 30zł, choćby na allegro czy wspomnianym aliexpress, choć ceny się wahają i w zależności od wielkości, mocy itp. dochodzą nawet do 100zł. Na różnych aukcjach można też je kupić w zestawach (z lakierami, cleanerem, narzędziami, wacikami itp.) i wtedy cena całości to ok. 100-150zł.

jaką lampę do paznokci hybrydowych kupić?

LAMPA LED
Lampy led mają dłuższą żywotność i zazwyczaj potrzeba mniej czasu, aby utwardzić lakiery hybrydowe. W zależności od mocy i wielkości różnią się ceną. Najpopularniejsze to mostki, które nie są drogie - zazwyczaj możemy je kupić za ok. 20-30zł (mowa tu o tych o najmniejszej mocy, czyli 9W). I ponownie możemy je kupić na stronach danych producentów lakierów hybrydowych lub na własną rękę na aukcjach internetowych, gdzie często są o wiele tańsze. Warto też zwrócić uwagę na ilość diod - sama posiadam dwa mostki - jeden ma trzy malutkie diody, drugi sześć. Pracując z tym pierwszym, nie zawsze dobrze utwardzone były boki paznokcia i musiałam je przekręcać i ponownie utwardzać. Tutaj czas w lampach led 9W to najczęściej 60-90sekund. Poniżej lampa z Indigo 9W, która ma 6 diod i całkiem dobrze się u mnie sprawdza. Ma jeden przycisk, który nie tylko włącza lampę, ale także przez odpowiednią ilość kliknięć reguluje czas pracy (30 i 60 sekund). 


jaką lampę do lakierów hybrydowych wybrać?

Porównanie lamp ze względu na moc

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądają poszczególne lampy, o których mowa w tym wpisie - jakie mają żarówki i diody. Pierwsza to tradycyjna lampa uv z jedną żarówką, następnie mostek z NeoNail 9W (3x3W), mostek z Indigo (ma 6 diod) i ostatnia lampa to SunUV5 - 48W. Im większa moc, tym szybsze utwardzenie paznokci. Zatem, jeśli zależy nam na czasie, warto wybrać ostatnią lampę, która już w 15-30sekund utwardza lakiery hybrydowe. Bardzo lubię też mostek z Indigo, w którym utwardzałam warstwę lakierów w ok.1,5minuty. Natomiast mostek z NeoNail okazał się być słabszy od tego z Indigo, musiałam utwardzać nieco dłużej warstwy i często zdarzało się, że boki paznokci nie były dokładnie utwardzone, więc musiałam dodatkowo przekręcać palce i utwardzać wspomniane boki, aby wszystko dobrze się trzymało. Lampy uv już nie używam, jednak swego czasu dobrze się sprawdzała, choć potrzebowałam ok. 2-2,5minut na jedną warstwę.

lampy do manicure hybrydowego, porównanie lamp

Każda lampa posiada kabel, aby podłączyć ją do prądu. Lampy-mostki mają zasilacze, w lampie uv kabel jest wbudowany, a w lampie SunUV5 mamy wyjmowany, długi kabel.

lampa do paznokci mostek 9W blog

Jaką lampę polecam? Plusy i minusy lamp

Posiadam cztery różne lampy do utwardzania manicure hybrydowego. Jedną uv, dwa mostki led oraz jedną dużą 48W. Plusem mostków jest niewątpliwie ich cena oraz wielkość - są poręczne, lekkie, łatwo je można przewieźć, nie zajmują dużo miejsca. Minusem może być czas utwardzenia, to, że są słabsze, jednorazowo utwardzimy 4 paznokcie, często musimy utwardzać dodatkowo boki. Zaletą większych lamp jest oczywiście ich moc i o wiele krótszy czas utwardzania. Dodatkowo możemy włożyć do niej całą dłoń i nie tracimy czasu na osobne utwardzanie kciuków. Takie lampy są jednak droższe. Przez to, że są większe trudniej nam przewozić i na pewno zajmują więcej miejsca, choć według mnie są one przeznaczone do pracy stacjonarnej - zatem np. na wakacje lepiej zabrać poręczny mostek. W lampach uv trzeba pamiętać o wymianie żarówek, w lampach led nie, ale za to, jeśli się spali to trzeba pomyśleć o nowej - choć zazwyczaj te lampy mają bardzo długą żywotność.


Zatem jaki jest mój wybór? W ostatecznym rozrachunku wygrywa lampa SunUV5 48W. Lampa kosztuje ok. 160zł, mnie udało się kupić ją nieco taniej. Odkąd posiadam tę lampę manicure hybrydowy zajmuje mi o wiele mniej czasu, a to liczy się tym bardziej, jeśli wykonuję go komuś innemu. Wystarczy 15-30sekund, aby utwardzić warstwę lakieru. Od razu możemy utwardzić paznokcie u całej dłoni dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu diod. Lampa posiada kilka przycisków, dzięki którym możemy regulować czas pracy lampy. Dodatkowo posiada wyświetlacz, co odróżnia ją od pozostałych moich lamp. Lampa ma czujnik ruchu, zatem jeśli włożymy dłoń pod lampę od razu zaczyna odliczać czas. Jeśli utwardzamy lakier na wzorniku warto skorzystać z przycisków.

lampa do lakierów hybrydowych SunUV5 48W czy warto kupić

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Wam w wyborze lampy do utwardzania lakierów hybrydowych. Zebrałam wszystkie potrzebne informacje, porównałam moc, ceny i jakość tych lamp. Koniecznie dajcie znać, czy wykonujecie manicure hybrydowy i jeśli tak, to na jaką lampę się zdecydowałyście. A może polecacie jeszcze inną lampę? Napiszcie w komentarzach, na pewno wiele osób skorzysta z Waszych rekomendacji.


ZOBACZ TAKŻE:

instagram