// API callback
related_results_labels_thumbs({"version":"1.0","encoding":"UTF-8","feed":{"xmlns":"http://www.w3.org/2005/Atom","xmlns$openSearch":"http://a9.com/-/spec/opensearchrss/1.0/","xmlns$blogger":"http://schemas.google.com/blogger/2008","xmlns$georss":"http://www.georss.org/georss","xmlns$gd":"http://schemas.google.com/g/2005","xmlns$thr":"http://purl.org/syndication/thread/1.0","id":{"$t":"tag:blogger.com,1999:blog-3011463791405931916"},"updated":{"$t":"2019-09-16T18:20:57.737+02:00"},"category":[{"term":"pielęgnacja"},{"term":"kosmetyki"},{"term":"makijaż"},{"term":"zakupy"},{"term":"lifestyle"},{"term":"recenzje"},{"term":"twarz"},{"term":"lakiery"},{"term":"manicure"},{"term":"ulubieńcy"},{"term":"Golden Rose"},{"term":"przegląd miesiąca"},{"term":"włosy"},{"term":"ciało"},{"term":"pomadka"},{"term":"paznokcie"},{"term":"manicure hybrydowy"},{"term":"naturalne"},{"term":"Inglot"},{"term":"Rimmel"},{"term":"Wibo"},{"term":"cienie"},{"term":"denko"},{"term":"Eveline"},{"term":"Isana"},{"term":"Maybelline"},{"term":"L'Oreal"},{"term":"Lovely"},{"term":"Nivea"},{"term":"róż"},{"term":"Semilac"},{"term":"Ziaja"},{"term":"akcje"},{"term":"podkład"},{"term":"MAC"},{"term":"Miss Sporty"},{"term":"codzienność"},{"term":"tusz"},{"term":"żel"},{"term":"Kobo"},{"term":"książki i filmy"},{"term":"sierpień z Optymistyczną"},{"term":"BeBeauty"},{"term":"Catrice"},{"term":"MySecret"},{"term":"filmy"},{"term":"odżywka"},{"term":"pędzle"},{"term":"wishlista"},{"term":"woski Yankee Candle"},{"term":"Evree"},{"term":"Marion"},{"term":"Max Factor"},{"term":"książki"},{"term":"minimalizm"},{"term":"puder"},{"term":"Joanna"},{"term":"Alterra"},{"term":"Bourjois"},{"term":"essie"},{"term":"muzyka"},{"term":"relaks"},{"term":"Balea"},{"term":"Delia"},{"term":"Essence"},{"term":"Garnier"},{"term":"Rossmann"},{"term":"gadżety"},{"term":"płyn micelarny"},{"term":"spotkanie blogerek"},{"term":"Sally Hansen"},{"term":"studia"},{"term":"Avon"},{"term":"Batiste"},{"term":"Bell"},{"term":"Hakuro"},{"term":"Manhattan"},{"term":"Mariza"},{"term":"Tołpa"},{"term":"Yves Rocher"},{"term":"box"},{"term":"kredka do ust"},{"term":"krem"},{"term":"lakier"},{"term":"makeup revolution"},{"term":"szampon"},{"term":"woski"},{"term":"Astor"},{"term":"Lirene"},{"term":"Sylveco"},{"term":"korektor"},{"term":"maseczka"},{"term":"maska"},{"term":"peeling"},{"term":"tonik"},{"term":"ślub"},{"term":"święta"},{"term":"Babydream"},{"term":"Dermedic"},{"term":"Hebe"},{"term":"Kallos"},{"term":"Liferia"},{"term":"RealTechniques"},{"term":"Revlon"},{"term":"Urban Decay"},{"term":"baza"},{"term":"coraz bliżej święta"},{"term":"odkrycia"},{"term":"pomysły na prezenty"},{"term":"rozświetlacz"},{"term":"wymiana"},{"term":"zakochaj się w jesieni"},{"term":"Bath\u0026Body Works"},{"term":"Biedronka"},{"term":"Biochemia Urody"},{"term":"Color Tattoo"},{"term":"Dove"},{"term":"Gloria"},{"term":"Hean"},{"term":"Iwostin"},{"term":"L'Biotica"},{"term":"MUA"},{"term":"Oriflame"},{"term":"Sephora"},{"term":"Soraya"},{"term":"ezebra.pl"},{"term":"febnails"},{"term":"holika holika"},{"term":"home decor"},{"term":"kolorówka"},{"term":"konkurs"},{"term":"krem do twarzy"},{"term":"pozostałe"},{"term":"promocja"},{"term":"rozdanie"},{"term":"suchy szampon"},{"term":"sól do kąpieli"},{"term":"wiosennik"},{"term":"zmywacz"},{"term":"BB"},{"term":"Biały Jeleń"},{"term":"BingoSpa"},{"term":"Calvin Klein"},{"term":"Clinique"},{"term":"Estee Lauder"},{"term":"Ingrid"},{"term":"Lenka"},{"term":"Life"},{"term":"Lumene"},{"term":"Meet Beauty"},{"term":"Mexx"},{"term":"NYC"},{"term":"Nacomi"},{"term":"Neo Nail"},{"term":"Palmolive"},{"term":"Zoeva"},{"term":"annabelle minerals"},{"term":"blog"},{"term":"cień"},{"term":"demakijaż"},{"term":"fotografie"},{"term":"inspiracje"},{"term":"konturówka"},{"term":"kosmetyczka"},{"term":"kosmetyki mineralne"},{"term":"krem do rąk"},{"term":"krem pod oczy"},{"term":"książka"},{"term":"masło do ciała"},{"term":"nowości"},{"term":"olej do włosów"},{"term":"optymizm"},{"term":"paleta"},{"term":"perfumy"},{"term":"pianka"},{"term":"piasek"},{"term":"podsumowanie"},{"term":"poznaj mnie"},{"term":"poznajmarkę"},{"term":"Anida"},{"term":"Balneokosmetyki"},{"term":"Bania Agafii"},{"term":"Bielenda"},{"term":"Bioderma"},{"term":"Biovax"},{"term":"Carmex"},{"term":"Classics"},{"term":"Duraline"},{"term":"Equilibra"},{"term":"Floslek"},{"term":"Invisibobble"},{"term":"Loton"},{"term":"Misslyn"},{"term":"Natur Vital"},{"term":"OCM"},{"term":"Olay"},{"term":"Original Source"},{"term":"Paese"},{"term":"Pilomax"},{"term":"Rexona"},{"term":"Sense\u0026Body"},{"term":"Shinybox"},{"term":"Sleek"},{"term":"Stara Mydlarnia"},{"term":"Sun Ozon"},{"term":"Synergen"},{"term":"TangleTeezer"},{"term":"Ultra Doux"},{"term":"Uriage"},{"term":"Vichy"},{"term":"antyperspirant"},{"term":"balsam"},{"term":"bronzer"},{"term":"cień sypki"},{"term":"film"},{"term":"for men"},{"term":"hybrydy"},{"term":"indigo"},{"term":"kamuflaż"},{"term":"kredka do oczu"},{"term":"krem do ciała"},{"term":"lee stafford"},{"term":"lemax"},{"term":"maska błotna"},{"term":"maska jajeczna"},{"term":"masło Shea"},{"term":"mgiełka"},{"term":"motywacja"},{"term":"olej arganowy"},{"term":"olejek do ciała"},{"term":"organizacja"},{"term":"pokazy i szkolenia"},{"term":"polecane blogi"},{"term":"puder bambusowy"},{"term":"puma"},{"term":"resibo"},{"term":"serum"},{"term":"serum do rzęs"},{"term":"szminka"},{"term":"tag"},{"term":"wakacje"},{"term":"wieczorna pielęgnacja"},{"term":"zdjęcia"},{"term":"znak.com.pl"},{"term":"AA"},{"term":"Alverde"},{"term":"Ardell"},{"term":"Basics2"},{"term":"BeBauty"},{"term":"Butterfly"},{"term":"Carlo di Roma"},{"term":"Cien"},{"term":"Cleanic"},{"term":"Dada"},{"term":"Donegal"},{"term":"Ebelin"},{"term":"EcoTools"},{"term":"Editt"},{"term":"F\u0026F"},{"term":"Fa"},{"term":"Facelle"},{"term":"Flormar"},{"term":"Got2b"},{"term":"Goti"},{"term":"Green Pharmacy"},{"term":"H\u0026M"},{"term":"Home\u0026You"},{"term":"Ikea"},{"term":"Joko"},{"term":"Kolastyna"},{"term":"Kryolan"},{"term":"Luksja"},{"term":"MBox"},{"term":"Mades Cosmetics"},{"term":"Maestro"},{"term":"OPI"},{"term":"Oeparol"},{"term":"Pantene"},{"term":"Pierre Rene"},{"term":"PlanetSpa"},{"term":"Polny Warkocz"},{"term":"Reserved"},{"term":"Rilanja"},{"term":"Ruby Rose"},{"term":"Seche Vite"},{"term":"Sensual"},{"term":"Sesderma"},{"term":"Seyo"},{"term":"Super-Pharm"},{"term":"Syoss"},{"term":"Trzy zioła"},{"term":"Vaseline"},{"term":"Veet"},{"term":"Vipera"},{"term":"Virtual"},{"term":"W7"},{"term":"Wella"},{"term":"akcesoria"},{"term":"aplikacja"},{"term":"balsam do ciała"},{"term":"beauty oil"},{"term":"bibułki matujące"},{"term":"biosilk"},{"term":"chusteczki nawilżane"},{"term":"ciekawe posty"},{"term":"cocolita.pl"},{"term":"dresslink"},{"term":"ecocera"},{"term":"efoxcity.net"},{"term":"eyeliner"},{"term":"farmona"},{"term":"fluid"},{"term":"galaxy"},{"term":"glinka"},{"term":"gra"},{"term":"gradient"},{"term":"instrukcje"},{"term":"jajko ebelin"},{"term":"jesienne umilacze"},{"term":"kolagen"},{"term":"kosmetyki rosyjskie"},{"term":"kremowanie"},{"term":"kueshi"},{"term":"kuracja parafinowa"},{"term":"lato"},{"term":"liner"},{"term":"loreal"},{"term":"lush"},{"term":"maczek"},{"term":"mancicure"},{"term":"maska do włosów"},{"term":"miniaturki"},{"term":"miniatury"},{"term":"mix zdjęć"},{"term":"mleczko"},{"term":"muffinki"},{"term":"mycie pędzli"},{"term":"mydełko"},{"term":"nauka"},{"term":"niezbędnik"},{"term":"nyx"},{"term":"o mnie"},{"term":"obagi"},{"term":"olej rycynowy"},{"term":"olejek"},{"term":"opalanie"},{"term":"organizer"},{"term":"paleta do konturowania"},{"term":"palmers"},{"term":"pepco"},{"term":"pianka do golenia"},{"term":"pocztówki"},{"term":"pokaz"},{"term":"poranna pielęgnacja"},{"term":"przesyłki"},{"term":"próbki"},{"term":"puder ryżowy"},{"term":"płatek peelingujący"},{"term":"relacja"},{"term":"rozcieńczalnik"},{"term":"rzęsy"},{"term":"rękawica"},{"term":"spray termoochronny"},{"term":"szczoteczka do twarzy"},{"term":"szczotka"},{"term":"szkolenie"},{"term":"torebka"},{"term":"ubrania"},{"term":"woda brzozowa"},{"term":"wyprzedaż"},{"term":"wysuszacz"},{"term":"youtube"},{"term":"średniaki"},{"term":"świeczka"},{"term":"żel do golenia"},{"term":"żel pod oczy"}],"title":{"type":"text","$t":"DELISHE | Beauty blog dla kobiet | Pielęgnacja, makijaż, manicure \u0026 lifestyle"},"subtitle":{"type":"html","$t":"Blog kosmetyczny dla nastolatek i kobiet, dbających o siebie, które chcą dobrze wyglądać i czuć się świetnie we własnej skórze. Kosmetyki, pielęgnacja, makijaż, paznokcie, mnóstwo porad i tricków, a także nieco lifestyle'u."},"link":[{"rel":"http://schemas.google.com/g/2005#feed","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.delishe.pl\/feeds\/posts\/default"},{"rel":"self","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/-\/lifestyle?alt=json-in-script\u0026max-results=6"},{"rel":"alternate","type":"text/html","href":"https:\/\/www.delishe.pl\/search\/label\/lifestyle"},{"rel":"hub","href":"http://pubsubhubbub.appspot.com/"},{"rel":"next","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/-\/lifestyle\/-\/lifestyle?alt=json-in-script\u0026start-index=7\u0026max-results=6"}],"author":[{"name":{"$t":"Delishe"},"uri":{"$t":"http:\/\/www.blogger.com\/profile\/14321264534730359876"},"email":{"$t":"noreply@blogger.com"},"gd$image":{"rel":"http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail","width":"32","height":"32","src":"\/\/4.bp.blogspot.com\/-bkN_A3hDArk\/V6MIH7LLgTI\/AAAAAAAAHZo\/RAWX7yzBgzcVk0-MhI50yY6KjRJcFwptgCK4B\/s113\/miniaturkasm.jpg"}}],"generator":{"version":"7.00","uri":"http://www.blogger.com","$t":"Blogger"},"openSearch$totalResults":{"$t":"90"},"openSearch$startIndex":{"$t":"1"},"openSearch$itemsPerPage":{"$t":"6"},"entry":[{"id":{"$t":"tag:blogger.com,1999:blog-3011463791405931916.post-4716762841246193173"},"published":{"$t":"2019-09-16T16:30:00.000+02:00"},"updated":{"$t":"2019-09-16T18:20:57.699+02:00"},"category":[{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"lifestyle"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"minimalizm"}],"title":{"type":"text","$t":"Jak zmotywować się do pracy po wakacjach i odnaleźć balans?"},"content":{"type":"html","$t":"\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"printu fotoksiążka\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-qt8zObkg7tw\/XX-Yjy9DjnI\/AAAAAAAANkA\/u9yJK8HlBL0K2_M696PscOYgy2YzdFTrQCLcBGAsYHQ\/s1600\/motywacja_do_pracy_11.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003EPo wakacjach czy urlopie często trudno zmobilizować się do pracy i wrócić do normalnego trybu życia. Sama często łapię się na tym, że po jakimś wyjeździe potrzebuję \"odpoczynku\", mimo tego, że to właśnie tamten czas był na niego poświęcony. \u003Cb\u003ELeniwe poranki, spokojne spacery, rozmowy, wylegiwanie się na plaży a nawet aktywne spędzanie czasu powoduje, że ciężko przestawić się na normalne funkcjonowanie i wrócić do znanego nam systemu dnia czy tygodnia.\u003C\/b\u003E Zmieniamy środowisko, nasze codzienne zwyczaje, zwalniamy i staramy się łapać chwile.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003EWakacje... i po wakacjach, czyli jak zachować dobre wspomnienia a także ruszyć z nową energią do pracy \u003C\/h4\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EKażdy z nas ten wolny czas wykorzystuje inaczej.\u003C\/b\u003E Jedni odnajdują czas na czytanie książek, które od dawna mieli w planach, inni wyjeżdżają nad morze, w góry, nad jezioro, jeszcze inni ten czas wykorzystują na załatwienie zalegających spraw, remont, wizyty u lekarza. Mimo, że nie pracujemy w systemie sprzed urlopu to i tak coś robimy. Jednak sami też regenerujemy siły, chcemy zyskać nową energię, aby z zapałem wrócić do pracy i obowiązków ale... \u003Cb\u003Eco zrobić, gdy totalnie nam się nie chce?\u003C\/b\u003E Gdy na myśl o pracy nie robi nam się zbyt miło i chcielibyśmy, aby wakacje trwały chociaż jeszcze tydzień czy dwa. Dziś opowiem Wam o moich sposobach i o tym, co sama robię, aby po wakacjach zebrać się z zapałem do pracy. I nie ważne, czy jest to praca na etacie, czy praca zdalna, czy po prostu ciężko Wam wrócić do zwykłych domowych obowiązków. Po prostu chcemy ruszyć z energią i entuzjazmem do robienia rzeczy, które chcemy czy musimy zrobić.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"printu fotoksiążka z wakacji\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-YOmDmpTmiIQ\/XX-RBLOi0PI\/AAAAAAAANi8\/CSFJtpOic3I3YYh-BLE6TT_5RicEc20AgCLcBGAsYHQ\/s1600\/motywacja_do_pracy_7.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: right;\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: x-small;\"\u003E\u0026nbsp;Fotoksiążka z wakacji w Hiszpanii - Printu.\u003C\/span\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: right;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003EMotywacja | Jak zmotywować się do pracy po wakacjach?\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003EZnajdź powody\u003C\/span\u003E\u003C\/b\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EPierwsza rzecz, o której zawsze myślę to dlaczego chcę to zrobić. Musimy zdać sobie sprawę z tego, po co tak naprawdę potrzebujemy zmiany i do czego jest nam potrzebna energia i motywacja.\u003C\/b\u003E Sama zastanawiam się, co muszę i chcę zrobić, jakie mam cele i co chcę osiągnąć. Dzięki temu uświadamiam sobie, co tak naprawdę jest dla mnie ważne i do czego to prowadzi. Przykład? Pracodawca oczekuje ode mnie artykułu - przede wszystkim zastanawiam się, do kiedy mam czas. Następnie, co muszę zrobić, aby go napisać, co jest mi do niego potrzebne, czy muszę zrobić research, zdjęcia, kupić jakieś produkty do tego niezbędne. Myślę także o tym, dlaczego muszę to zrobić. Oprócz bardziej górnolotnych jak satysfakcja z jego napisania, rozwój, zadowolenie, są też te przyziemne, jak np. bo goni mnie czas, bo mam deadline, bo naruszę umowę, bo nie dostanę wynagrodzenia. To na początek pomaga i sprawia, że chcę ruszyć do pracy i zaczynam planować co muszę zrobić w pierwszej kolejności...\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"jak zmotywować się do pracy?\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-RrQVbg5HBk0\/XX-SPUrJfsI\/AAAAAAAANjE\/_k-qrG8KPuoBzR5LOaND5N-6nA4xAtkEQCLcBGAsYHQ\/s1600\/motywacja_do_pracy_6.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003EPrzygotuj się i zaplanuj\u003C\/span\u003E\u003C\/b\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EI właśnie, następnie planuję, co muszę zrobić w pierwszej kolejności, zanim ruszę do pracy. Co jest mi potrzebne, bez czego nie zacznę, co muszę odnaleźć, przygotować bądź kupić. \u003C\/b\u003EZwykle rozpisuję to na zwykłej kartce (oczywiście można to zrobić także w swoim kalendarzu czy organizerze). Zapisuję\u0026nbsp; tam zarówno rzeczy materialne jak i hasła, które opisują czynności do wykonania. Na mojej przykładowej liście znajdują się np. zakup kalendarza książkowego, papieru ksero, tuszu do drukarki, segregatora, taśmy do ręcznej drukarki etykiet, którą wykorzystuję do opisywania teczek z dokumentami ale i drukuję nią naklejki na przyprawy, słoiki itp. Na liście mam także zakup nowych butów na jesienny sezon, sprawdzenie kilku umów, przeczytanie pewnej dokumentacji, wydrukowanie innych dokumentów, zapisanie się na kurs doszkalający i tak dalej. Oczywiście każdy będzie miał inne rzeczy na swoich listach, co jest zrozumiałe, ale tymi przykładami chciałam Wam nakreślić, co można umieścić na takiej liście. Osobiście taki system bardzo mi odpowiada i się sprawdza - lubię mieć usystematyzowane co mam do zrobienia, a także pozwala mi to o niczym nie zapomnieć.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"jak zmotywować się do pracy? planner\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-YQ9xGynrPvw\/XX-OZgfLONI\/AAAAAAAANiU\/BBPqUNPnoTgDwNgpIr798OOXhHc3Ltw-ACLcBGAsYHQ\/s1600\/motywacja_do_pracy_2.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cb\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003EUporządkuj przestrzeń\u003C\/span\u003E\u003C\/b\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cb\u003ENic tak nie cieszy, jak uporządkowana i czysta przestrzeń wokół nas. Od razu mamy więcej energii i zapału do pracy i aż chce się w tak czystym i ładnym otoczeniu pracować. \u003C\/b\u003EBałagan odciąga nasze myśli od tego, co mamy zrobić i trudno nam się skupić. Dlatego sama zaraz po wakacjach zrobiłam spore porządki. Zrobiłam ogromne pranie, wyprasowałam to, co tego wymagało, odniosłam różne przedmioty na swoje miejsce, pochowałam je do szafek, aby nie zagracały biurka i wszystkiego wokół, a także posprzątałam w szafkach - zrobiłam porządki zarówno w dokumentach i papierach, jak i kosmetykach i ubraniach. Od razu zrobiło się lepiej, przestronnie i miło. Czyste biurko zachęca do pracy. \u003Cb\u003EPostanowiłam także zrobić porządek na dysku, w zdjęciach i w aparacie.\u003C\/b\u003E Zgrałam wszystkie pliki na dysk, posegregowałam je według kategorii, a także jak zawsze stworzyłam kolejny folder ze zdjęciami z wakacji. Wybrałam też kilka ulubionych ujęć i co, jest już moją małą tradycją - zasiadłam do stworzenia albumu z wyjazdu. \u003Cb\u003EOd jakiegoś czasu tworzę \u003Ca href=\"https:\/\/printu.pl\/fotoksiazka\/\" target=\"_blank\"\u003Efotoksiążki\u003C\/a\u003E\u003C\/b\u003E, ponieważ nie chcę wszystkich zdjęć trzymać tylko w komputerze, lubię mieć namacalną pamiątkę, którą w każdej chwili mogę otworzyć. Ogromnie to lubię i bardzo mnie to cieszy - już sam proces przygotowywania fotoksiążki jest dla mnie fajnym przeżyciem. Dzięki temu, \u003Cb\u003Emogę jeszcze trochę bezkarnie powspominać, pocieszyć się zdjęciami i wyjazdem, przypomnieć sobie różne fajne chwile, zanim wrócę do szarej rzeczywistości.\u003C\/b\u003E To także pozwoli mi delikatniej wejść w obowiązki po wakacjach i mniej boleśnie odczuć tę zmianę, co jest niezwykle istotne do tego, aby zachować balans i równowagę. Jak zawsze wybieram sprawdzoną opcję, czyli fotoksiążkę z \u003Cb\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/printu.pl\/\" target=\"_blank\"\u003EPrintu\u003C\/a\u003E\u003C\/b\u003E. Już niejednokrotnie mogliście je zobaczyć na moim blogu, czy to we wpisie o tym, \u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2017\/08\/pamiatki-z-wakacji.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cb\u003Eco warto przywieźć z wakacji\u003C\/b\u003E\u003C\/a\u003E czy w poście o tym, \u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2018\/06\/czym-jest-slow-life.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cb\u003Eczym jest dla mnie życie w rytmie slow\u003C\/b\u003E\u003C\/a\u003E czy w poście ślubnym, \u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/03\/slub-od-czego-zaczac-planowanie.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cb\u003Eod czego zacząć planowanie ślubu\u003C\/b\u003E\u003C\/a\u003E. Fotoksiążki są bardzo dobrej jakości, sam proces ich przygotowania jest bardzo łatwy i intuicyjny. A szablony! Przepiękne, że zawsze mam problem, żeby się zdecydować na jeden :). Dosyć szybko przygotowałam swoją fotoksiążkę, uporządkowałam zdjęcia, co było na mojej liście rzeczy do zrobienia - już nie zalegają mi na karcie pamięci czy w komputerze nieposegregowane - wybrałam te najlepsze według mnie i z nich jak zawsze stworzyłam swój album.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"fotoksiążka z wakacji printu\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-qKaeqTk9D_M\/XX-TPvZQ-TI\/AAAAAAAANjM\/wvt_fcp1CZonhcYxahzuBqh-UyZtha0NQCLcBGAsYHQ\/s1600\/motywacja_do_pracy_8.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"fotoksiążka z wakacji printu\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-04zpgei0qIM\/XX-W8I02NrI\/AAAAAAAANjo\/zYJta1vD57MZcRKtJ_r_q2B-7Zld77kQACLcBGAsYHQ\/s1600\/motywacja_do_pracy_10.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003Cimg alt=\"fotoksiążka z wakacji printu\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-ZweKVM0zWzA\/XX-Wjzk-7NI\/AAAAAAAANjg\/D1CiXamPQK4fBXOx0pxM9V4YGc0qqI5ZgCLcBGAsYHQ\/s1600\/motywacja_do_pracy_9.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cb\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003EStopniowo włączaj do planu obowiązki\u003C\/span\u003E\u003C\/b\u003E\u003Cbr \/\u003EPo wakacjach trudno nam się przestawić na odpowiedni tryb pracy i mieć taką efektywność, jak wcześniej, dlatego \u003Cb\u003Edobrze jest włączać nasze obowiązki stopniowo.\u003C\/b\u003E Już pod koniec urlopu czy wakacji, staram się, coś robić, co pomoże mi potem ruszyć do pracy. Dodaję sobie do planu dnia różne zadania do zrobienia, a także wprowadzam różne nawyki. Zdecydowanie łatwiej mi potem wystartować i pracować na pełnych obrotach. Przygotowuję sobie także różne rzeczy, które będą mi niezbędne potem podczas pracy, a o których pisałam w drugim punkcie. \u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003EWcześnie wstawaj\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cb\u003EI jakkolwiek to okrutnie brzmi to już pod koniec urlopu, warto przestawić się na zwykły rytm dnia i wczesne wstawanie. \u003C\/b\u003ENie musząc pracować czy wstawiać się gdzieś na daną godzinę, czasami pozwalamy sobie na małe lenistwo i wstajemy nieco później. Jeśli już kilka dni przed planowanym powrotem do pracy, wrócimy do nawyku wstawiania o stałej porze, będzie nam łatwiej się przestawić i nie będziemy musieli mierzyć się z szokiem, jaki przeżyjemy pierwszego dnia w pracy. Poza tym, zauważyłam, że z wiekiem to naprawdę się zmienia i lubię wstawać wcześniej, bo wiem, że mam potem cały dzień, który mogę wykorzystać w pełni. Późne wstawanie bardzo skraca dzień i często łapałam się na tym, że mało co zrobiłam tego dnia, ponieważ czas pędził jak szalony.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"jak zmotywować się do pracy? planner\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-_hBDWN-5nBI\/XX-PiL2lbWI\/AAAAAAAANiw\/2swwVDh4cAoQa7WyI5GKHKRLIas9r6lfQCLcBGAsYHQ\/s1600\/motywacja_do_pracy_5.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003EPo prostu rób\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cb\u003EKolejny krok to po prostu ruszenie do pracy.\u003C\/b\u003E Najlepiej nie zastanawiać się zbyt długo, tylko po prostu zabrać się do danej rzeczy od razu. Nie zawsze uda nam się wykonać ją za jednym zamachem, czasami potrzeba na to kilku podejść, dni a nawet tygodni czy miesięcy. Najważniejsze to jednak zacząć. Sama, będąc jeszcze na studiach, rozbijałam dany problem\/rzecz do zrobienia na kilka etapów. Przykład? Lubiana przez wszystkich magisterka. Wiadomo, że nie jest się w stanie napisać ją w ciągu jednego dnia, że potrzebujemy materiałów, źródeł, tekstu, sklejenia potem tego w całość, wydrukowanie, zbindowanie, nagranie na płytę i tak dalej. I właśnie w taki sposób rozpisywałam sobie wszystko krok po kroku i dzieliłam na etapy. Czasami były bardziej ogólne, innym razem mocno szczegółowe, ponieważ samo napisanie też wymagało sporo pracy i wysiłku. Dzieliłam to na mniejsze rzeczy do zrobienia i dzięki temu o wiele łatwiej było mi się do tego zabrać. Wiedziałam, co muszę wykonać w danym momencie i nie zastanawiałam się, co robić, czy o czymś nie zapomniałam. Taki system i podział pozwala również na zredukowanie stresu, że z czymś nie zdążymy, czy z dobrze nam znanym: \"mam tyle pracy i nie wiem, w co ręce włożyć\". Po rozplanowaniu wszystkiego, po prostu bierzemy pierwszą rzecz z kolei i ją robimy. Bez żadnych wymówek i wykrętów. \u003Cb\u003ECzęsto pomaga mi też w mobilizacji aplikacja Forest.\u003C\/b\u003E \u003Cb\u003EZdarza się, że nie możemy się skupić przez różne rozpraszacze, w tym telefon i internet. Nieświadomie sięgamy po telefon, sprawdzamy social media i odrywamy się od tego, co istotne.\u003C\/b\u003E Wtedy zazwyczaj włączam w telefonie wspomnianą aplikację, która odlicza czas, a przy okazji sadzi wirtualne drzewka, czego nie możemy przerwać. Zamiast aplikacji można też używać budzika i nastawiać alarm na odpowiedni czas. Sprawdza się także system nagród - i nie mówię tutaj tylko o tych materialnych, ale takich przyziemnych, jak np. gdy zrobię daną pracę do 18 to potem obejrzę sobie odcinek serialu itp. Takie małe rzeczy również mogą pomóc w zmobilizowaniu się i motywacji.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"jak zmotywować się do pracy?\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-wU5P5chKWc4\/XX-OaXYFVbI\/AAAAAAAANiY\/mLB531cCCUAsQFo9NypS69TPBqTM7P5BwCLcBGAsYHQ\/s1600\/motywacja_do_pracy_3.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003ETo wszystko pozwala mi odpowiednio przygotować się do pracy i powrotu do codziennych obowiązków. Włączając te etapy do swojego planu dnia, łatwiej nam ruszyć do pracy, zmobilizować się i odnaleźć balans, pomiędzy pracą, domem a przyjemnościami.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cb\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003EA Ty jak odnajdujesz się po długim wypoczynku i urlopie? Łatwo i szybko przestawiasz się na taki rytm czy jest Ci ciężko i potrzebujesz czasu, aby wszystko wróciło do normy? Jakie macie sposoby na zmotywowanie się do zrobienia czegoś?\u003C\/span\u003E\u003C\/b\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cb\u003EZOBACZ TAKŻE:\u003C\/b\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2017\/08\/aplikacje-dla-studenta.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003E10 najlepszych aplikacji na telefon dla uczniów i studentów\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003C\/a\u003E\u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E"},"link":[{"rel":"edit","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/4716762841246193173"},{"rel":"self","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/4716762841246193173"},{"rel":"alternate","type":"text/html","href":"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/09\/motywacja-do-pracy-balans.html","title":"Jak zmotywować się do pracy po wakacjach i odnaleźć balans?"}],"author":[{"name":{"$t":"Delishe"},"uri":{"$t":"http:\/\/www.blogger.com\/profile\/14321264534730359876"},"email":{"$t":"noreply@blogger.com"},"gd$image":{"rel":"http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail","width":"32","height":"32","src":"\/\/4.bp.blogspot.com\/-bkN_A3hDArk\/V6MIH7LLgTI\/AAAAAAAAHZo\/RAWX7yzBgzcVk0-MhI50yY6KjRJcFwptgCK4B\/s113\/miniaturkasm.jpg"}}],"media$thumbnail":{"xmlns$media":"http://search.yahoo.com/mrss/","url":"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-qt8zObkg7tw\/XX-Yjy9DjnI\/AAAAAAAANkA\/u9yJK8HlBL0K2_M696PscOYgy2YzdFTrQCLcBGAsYHQ\/s72-c\/motywacja_do_pracy_11.JPG","height":"72","width":"72"}},{"id":{"$t":"tag:blogger.com,1999:blog-3011463791405931916.post-91388933917448773"},"published":{"$t":"2019-06-23T16:37:00.001+02:00"},"updated":{"$t":"2019-06-23T16:37:29.534+02:00"},"category":[{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"lifestyle"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"ślub"}],"title":{"type":"text","$t":"7 ślubnych gadżetów, które warto kupić | Ślubne dodatki | Ślub za pasem #6"},"content":{"type":"html","$t":"\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"7 ślubnych gadżetów, które warto kupić delishe blog\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-mHtDiAaN7qk\/XP0HLYeP4AI\/AAAAAAAANSQ\/Jhm7VzaB3nMaNPEStu3-2cm49di7kYfaQCLcBGAs\/s1600\/slub_przygotowania_obraczki.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003ESą takie rzeczy, które nie są niezbędne, ale sprawiają, że Ten Dzień może wyglądać i przebiegać lepiej, nadawać mu pewien charakter, styl. Tak naprawdę to dodatki tworzą całość i wszystko zależy od tego, jakie wybierzemy i co będzie nas charakteryzowało i kojarzyło się z naszym weselem. W tym wpisie pokażę Wam 7 dodatków i gadżetów, które pojawiły się na moim ślubie i weselu. Oczywiście pewnie znalazłoby się ich nieco więcej, jednak wybrałam kilka, które moim zdaniem są godne uwagi i u nas fajnie się sprawdziły. Być może ten wpis Was zainspiruje do stworzenia lub wybrania swoich dodatków, czegoś, co spersonalizuje Ten Dzień, ozdobi lub będzie pomocne i przydatne. \u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch3\u003E7 ślubnych gadżetów, które warto kupić i które sprawdziły się na moim ślubie i weselu\u003C\/h3\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Ch4\u003EPARASOLE\u003C\/h4\u003E\u003Cb\u003ERzecz, która może wydawać się zbędna, jednak czasami może uratować nam dzień. Nawet jeśli nie zapowiada się na deszcz, warto o nich pomyśleć.\u003C\/b\u003E Sami będąc na jednym weselu latem (tym razem jako goście) zmokliśmy, bo nic nie zapowiadało, że będzie ulewa. Zatem jako Para Młoda warto pomyśleć o parasolu czy parasolach dla Was. Wyjście z kościoła, wejście na salę, przywitanie gości, dojście do samochodu i tak dalej - krótkie epizody, w czasie których pogoda może nas zaskoczyć. Parasole przydadzą się także podczas sesji zdjęciowej. Oczywiście, można zabrać ze sobą zwykłe parasole, jakie mamy w domu, jednak jeśli zależy nam na spójności i zwracamy uwagę na szczegóły to warto kupić takie, które będą pasowały, a przy okazji dobrze wyglądały na zdjęciach. \u003Cb\u003ENajczęstszą opcją są białe bądź przezroczyste parasolki\u003C\/b\u003E - te drugie bardzo fajnie sprawdzają się właśnie do zdjęć, ponieważ nie zasłaniają Pary Młodej i ich twarzy. Duży parasol tego typu kosztuje ok. 20zł, więc nie jest to duży wydatek i właściwie nie jest to rzecz, której potem nie wykorzystamy (jak inne gadżety typowo ślubne, w które inwestujemy). Parasoli z powodzeniem można używać potem - im bardziej klasyczny model kupicie, tym lepiej. \u003Cb\u003ESama kupiłam dwa przezroczyste parasole\u003C\/b\u003E - nasz ślub był jesienią, a pogoda wtedy jak wiemy, jest różna, więc wolałam nie ryzykować, że moja suknia będzie w opłakanym stanie czy będę wyglądać jak \"zmokła kura\" tuż po wyjściu z kościoła (:. Kupiłam dwie sztuki, bo pomyślałam o nas (Para Młoda) i o świadkach. Poza tym, śledząc pogodę zapowiadano fatalną pogodę - więc uważałam to za coś obowiązkowego. Swoją drogą w dniu ślubu się wypogodziło i było cieplutko, ale takie niespodzianki są zawsze mile widziane. Parasol wykorzystałam po ślubie - nadal go używam - jest naprawdę ładny i przyciąga wzrok.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003EKOSZYCZEK RATUNKOWY\u003C\/h4\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EO tym gadżecie powstał już osobny wpis. Nie każdy uważa to za niezbędny element, jednak dla mnie okazał się być trafionym pomysłem i oczywiście przydatnym. \u003Cb\u003EKoszyczek ratunkowy to nic innego jak koszyk lub inny pojemnik, w którym znajdują się rzeczy pierwszej potrzeby,\u003C\/b\u003E jak np. zestaw do szycia, plastry na ranę lub obtarcia, zapasowe rajstopy, artykuły higieniczne czy dezodorant. Zwykle taki pojemniczek stoi w łazience tak, aby każdy mógł z niego swobodnie skorzystać. O tym, co dokładnie można włożyć do koszyczka, co może się przydać i z czego korzystają goście pisałam w poście mu poświęconym, więc tam Was odsyłam, jeśli jesteście ciekawi bądź sami chcecie stworzyć coś takiego na swoje wesele.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/05\/koszyczek-ratunkowy-wesele-lista-rzeczy.html\" target=\"_blank\"\u003EKoszyczek ratunkowy - co to jest i co włożyć do środka\u003C\/a\u003E\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"koszyczek ratunkowy na weselu\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-odcYrBb2jaQ\/XM2XNyuiVYI\/AAAAAAAANKY\/fjy72Iq4sfICve3XAxOUQYR8OOaWxCyBgCPcBGAYYCw\/s1600\/koszyczek_rartunkowy_wesele_zawartosc_6.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Ch4\u003EKSIĘGA GOŚCI\u003C\/h4\u003E\u003Cb\u003EKolejna rzecz, która może urozmaicić Twoje wesele to księga gości.\u003C\/b\u003E Pomysłów jest mnóstwo - od typowych tradycyjnych książek do wpisywania się, przez takie, do których można wkleić zdjęcia, po takie które tworzą maleńkie drewniane serduszka, na których można coś napisać i wrzucić do ramki bądź słoika. \u003Cb\u003ETo naprawdę fajna atrakcja i pamiątka.\u003C\/b\u003E Ja mogę zaproponować coś, co sama stworzyłam i bardzo fajnie się u mnie sprawdziło. Mianowicie książka\/album z czystymi białymi kartkami, gdzie goście mogli się wpisywać oraz instax, czyli aparat natychmiastowy. Na początku mojej książki wkleiłam kilka zdjęć z sesji narzeczeńskiej i kilka wskazówek dla gości. Wszystko umieściłam na osobnym stoliczku. Obok aparatu i książki znalazły się dodatki do ozdobienia stron, a także mini ankiety z ciekawymi pytaniami, które goście mogli wypełnić. Nic nie zostało narzucone, goście nie byli zmuszani do tego, jednak chętnie to robili - aparat okazał się strzałem w 10! Oprócz tego, wiele gości robiło zdjęcia podwójnie - jedno wklejali do księgi gości, drugie zabierali ze sobą. O tym, jak dokładnie to wyglądało, co kupiłam, jakie dodatki miałam, czy instax się sprawdził i jaki był cały koszt możecie przeczytać we wpisie poświęconym właśnie temu tematowi.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/05\/ksiega-gosci-instax.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003ENiepowtarzalna Księga Gości i Instax\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003C\/a\u003E\u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"księga gości i instax na weselu\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-YKWBpTED3X4\/XOqD68P2eDI\/AAAAAAAANPU\/e90rP-sHrcsJfHXtr1hAhQJaDmCUsoe8wCPcBGAYYCw\/s1600\/ksiega_gosci_wesele_instax_aparat_2.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003ESZKATUŁKA NA BIŻUTERIĘ\/ NA OBRĄCZKI\u003C\/h4\u003E\u003Cb\u003EPudełko na obrączki to niewielki gadżet, który również postanowiłam mieć na swoim ślubie. \u003C\/b\u003EOczywiście firmowe pudełeczko było ładne, jednak \u003Cb\u003Echciałam stworzyć coś po swojemu i w pewien sposób to spersonalizować.\u003C\/b\u003E I tak od podstaw zrobiłam poniższe pudełeczko. Kupiłam szklaną pozłacaną szkatułkę, mech - w kwiaciarni, napis ze sklejki mąż\u0026amp;żona oraz kilka serduszek w różnych rozmiarach. Do dużego serca przykleiłam dwa mniejsze tak, aby łatwo było na nich położyć obrączki i aby się nie zsuwały. I właściwie to tyle. Szkatułkę można później wykorzystać - albo jako ozdobę i pamiątkę z wesela, gdzie możemy odkładać nasze obrączki, albo po prostu wyciągnąć z niej mech i napis ze sklejki i coś w niej przechowywać, np. biżuterię, pomadki czy jeszcze coś innego. Pomysłów na stworzenie swojej szkatułki na obrączki jest masa; oczywiście można też kupić coś gotowego - na rynku jest mnóstwo przepięknych pudełeczek w różnym stylu tak, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. \u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"7 ślubnych gadżetów, które warto kupić delishe blog\" border=\"0\" data-original-height=\"933\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-2UY3RSP98uk\/XP0M7KA_nLI\/AAAAAAAANTM\/VzzPAkP3XDkjSzqDE35Tebotu9xEix9jACEwYBhgL\/s1600\/pudelko_na_obraczki_diy_delishe.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003EWIESZAKI\u003C\/h4\u003EKolejny ślubny gadżet to personalizowane wieszaki.  \u003Cb\u003EŁadnie wyglądają na zdjęciach czy filmie ślubnym\u003C\/b\u003E, mamy też gdzie  powiesić suknię czy garnitur, a także potem są ładną pamiątką. Mamy  ogromny wybór wieszaków na rynku, możemy też stworzyć je sami -  wystarczy pomalować zwykły, drewniany wieszak i przykleić napis ze  sklejki bądź wypalić. Jednak, jeśli wolimy gotowe rozwiązania to warto  poszukać takich wieszaków na aukcjach i w sklepach internetowych. Na  wieszakach zwykle wypisane są imiona bądź napisy: Panna Młoda, Pan Młody  i\/lub data ślubu. Oczywiście takie wieszaki po ślubie nadal możemy  wykorzystać, są także ładnym elementem w szafie i oczywiście pamiątką.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"7 ślubnych gadżetów, które warto kupić delishe blog wieszaki\" border=\"0\" data-original-height=\"519\" data-original-width=\"914\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-zTzoSA04AOQ\/XQ-NPJt6Y0I\/AAAAAAAANVY\/zgJ0plom6JcV_JK1euggc1B5upa2bp16QCLcBGAs\/s1600\/wieszak_slubny_delishe.PNG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Ch4\u003EPUDEŁKO NA KOPERTY I KARTKI Z ŻYCZENIAMI\u003C\/h4\u003E\u003Cb\u003EJeśli zależy Wam na szczegółach to fajnym pomysłem jest też zakup specjalnego pudełka na koperty. Nie tylko jest to ciekawy i spójny z motywem przewodnim element na Waszym weselu ale także praktyczny.\u003C\/b\u003E Uwierzcie, że może być problem z przechowaniem kopert, gdy goście będą składać Wam życzenia - warto je mieć w jednym miejscu i móc gdzieś odkładać. Poza tym, będzie je też łatwiej przewieźć czy przechować w sejfie. Oczywiście takie pudełko można zrobić samemu i mniejszym kosztem - jeśli tylko macie zdolności i pomysł to warto spróbować! Może to być ładnie obklejone pudełko, koszyczek czy większa szkatułka. Warto też przy tworzeniu czy zakupie pomyśleć o tym, aby potem dało się takie pudełko wykorzystać. My początkowo mieliśmy robić je samemu z drewna, jednak ostatecznie kupiłam lżejszą i mniejszą wersję, która aktualnie jest czymś, w czym przechowujemy nasze ślubne pamiątki (kartki z życzeniami, różne małe elementy, dodatki etc.). Na górze dokleiłam jedynie napis ze sklejki z nieskończonością. Pudełko bardzo mi się podoba, zostało spersonalizowane według moich preferencji i cieszy oko. Równie dobrze możecie kupić jakiś koszyczek, w którym potem będzie coś przechowywać czy np. pudełko na magnes.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"skrzynka na koperty ślubne dodatki blog delishe\" border=\"0\" data-original-height=\"933\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-LRDVaKOvtwA\/XP0LHzeWToI\/AAAAAAAANS8\/KtjAlWfd0MIDZEL6hFhEUu6b4mtZYIlRgCEwYBhgL\/s1600\/pudelko_na_koperty_delishe.jpg\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003ETABLICA Z USADZENIEM GOŚCI\u003C\/h4\u003E\u003Cb\u003EPrzydatna okazała się tablica z usadzeniem osób, na której przypięłam karteczki ułatwiające odnalezienie miejsca gościom.\u003C\/b\u003E Mieliśmy okrągłe stoły i aby uniknąć zamieszania i poszukiwania swojego miejsca, postanowiliśmy stworzyć takową tablicę, która pełniła funkcję informacyjną. Byliśmy już na niejednym weselu, gdzie oczywiście na stołach były winietki, jednak aby odnaleźć miejsce na na przykład 200-osobowym weselu trzeba było poświecić trochę czasu i zwykle robił się wtedy mały chaos, dlatego chcąc tego uniknąć stworzyliśmy poniższą tablicę. Na sznurkach wisiały plansze z nazwiskami, przypięte klamerkami z serduszkiem. Widziałam, że już na początku goście podchodzili do tablicy, szukali swojego nazwiska i po znalezieniu miejsca, mogli sobie tam zanieść rzeczy czy usiąść po złożeniu życzeń, zamiast stać czy krążyć wokoło. \u003Cb\u003ETablica okazała się bardzo przydatna,\u003C\/b\u003E była raczej minimalistyczna i prosta, ale na tym nam zależało. Jeśli również usadzacie gości i macie winietki na stołach to warto pomyśleć, czy i u Was taka tablica z informacją dla gości się przyda, być może będzie fajnym pomysłem i dużym ułatwieniem. \u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"7 ślubnych dodatków - tablice z usadzeniem gości blog delishe\" border=\"0\" data-original-height=\"933\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-S3rMsc_qxWI\/XP0K00TT-GI\/AAAAAAAANS0\/BC4r_rWRb38BDpUWQZaW9pgQlPsCHwsdQCLcBGAs\/s1600\/tablica_slubna_delishe.jpg\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003EOczywiście wiadomo, że wszystkie gadżety ślubne przydadzą się głównie w tym dniu i nie są koniecznym elementem, jednak jeśli chcemy spersonalizować swoje wesele i ślub to warto pomyśleć o kilku dodatkach. To one tworzą całość, są czymś, co wyróżnia, a i potem możemy te gadżety wykorzystać bądź będą fajnym wspomnieniem i pamiątką. To tylko kilka różnych propozycji, które być może wykorzystacie na swoim weselu bądź zainspirowani nimi, stworzycie coś swojego.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cb\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003ECo z tych dodatków Wam się podoba? Co mieliście lub planujecie mieć na swoim ślubie? Co było na weselach, na których byliście gośćmi i co się sprawdziło?\u003C\/span\u003E\u003C\/b\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cb\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/b\u003E\u003Cb\u003EZOBACZ TAKŻE:\u003C\/b\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/04\/co-zalatwic-przez-slubem-lista.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003EO czym pamiętać przy organizacji ślubu - lista 16 najważniejszych rzeczy\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003C\/a\u003E\u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E"},"link":[{"rel":"edit","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/91388933917448773"},{"rel":"self","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/91388933917448773"},{"rel":"alternate","type":"text/html","href":"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/06\/slubne-dodatki-i-gadzety.html","title":"7 ślubnych gadżetów, które warto kupić | Ślubne dodatki | Ślub za pasem #6"}],"author":[{"name":{"$t":"Delishe"},"uri":{"$t":"http:\/\/www.blogger.com\/profile\/14321264534730359876"},"email":{"$t":"noreply@blogger.com"},"gd$image":{"rel":"http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail","width":"32","height":"32","src":"\/\/4.bp.blogspot.com\/-bkN_A3hDArk\/V6MIH7LLgTI\/AAAAAAAAHZo\/RAWX7yzBgzcVk0-MhI50yY6KjRJcFwptgCK4B\/s113\/miniaturkasm.jpg"}}],"media$thumbnail":{"xmlns$media":"http://search.yahoo.com/mrss/","url":"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-mHtDiAaN7qk\/XP0HLYeP4AI\/AAAAAAAANSQ\/Jhm7VzaB3nMaNPEStu3-2cm49di7kYfaQCLcBGAs\/s72-c\/slub_przygotowania_obraczki.JPG","height":"72","width":"72"}},{"id":{"$t":"tag:blogger.com,1999:blog-3011463791405931916.post-2368477080299017858"},"published":{"$t":"2019-06-02T17:54:00.000+02:00"},"updated":{"$t":"2019-06-02T17:54:49.061+02:00"},"category":[{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"lifestyle"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"przegląd miesiąca"}],"title":{"type":"text","$t":"Komedie romantyczne, urodziny i tak mi się nie chce, czyli przegląd miesiąca kwiecień-maj"},"content":{"type":"html","$t":"\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-O6UCGKmeF-g\/XO-eTjym-BI\/AAAAAAAANRA\/cLIGnf_3xCUWzK01riILlTSnUn6eZRV6QCLcBGAs\/s1600\/przeglad_miesiaca_maj_delishe_blog.JPG\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EMamy już czerwiec! Zatem dziś zapraszam Was na odrobinę lifestyle'u, czyli przegląd miesiąca. Dla osób, które jeszcze nie znają tej serii, powiem, że jest to wpis z podsumowaniem miesiąca - tego, co się w nim działo, trochę prywaty, dużo moich poleceń - mnóstwo filmów, muzyki, książek i inspiracji. Jest to mała odskocznia od wpisów typowo kosmetycznych i fajny przerywnik w miesiącu. Tym razem podsumujemy sobie kwiecień i maj. Zapraszam do czytania! \u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003ECO U MNIE SŁYCHAĆ?\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EKwiecień minął bardzo szybko - okres świąteczny, zakupy, praca, potem trochę wolnego - weekend majowy, który nie grzeszył piękną pogodą i prawie cały maj - deszczowy i zimny. Na szczęście jeden z wekendów, kiedy to przypadały \u003Cb\u003Emoje urodziny\u003C\/b\u003E był piękny - ciepły i pogodny. Zatem był grill, dużo jedzonka i relaks na świeżym powietrzu. Były też spacery - czekam na prawdziwą wiosnę i dużo słoneczka! Jeden z prezentów urodzinowych możecie zobaczyć na zdjęciu głównym - delikatny, minimalistyczny naszyjnik z zawieszką diament. Bardzo mi się podoba i często go noszę. Uwielbiam taką biżuterię! Poza tym dostałam m.in. torebkę z Wittchen, pasek skórzany z tej samej marki, który bardzo chciałam mieć i perfumy Obsession Night z Calvin Klein. Wszystko trafiło w mój gust i jest bardzo w moim stylu. Pod względem zakupowym ostatnie dwa miesiące były spokojne - praktycznie nic nie kupowałam i nie potrzebowałam. Sprawiłam sobie tylko mały prezent w postaci książki. Kupiłam także wreszcie piękne krzesła do domu i to one były największym wydatkiem, który planowałam od dawna. Zachęcam też do obserwowania mnie na instagramie (przede wszystkim na instastory), gdzie wrzucam na bieżąco zdjęcia i pokazuję co się u mnie dzieje. (\u003Ca href=\"https:\/\/www.instagram.com\/delisheblog\/\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cb\u003E@delisheblog\u003C\/b\u003E\u003C\/a\u003E)\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"801\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-KtUBqil0Bvs\/XO-iFHeyNHI\/AAAAAAAANRM\/ezC9tK1k7DwBhs0oIxZi8rJqbBUOAIvrQCLcBGAs\/s1600\/wiosna_delishe.jpg\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"877\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-BOdgqP_KF0A\/XO-oBGkeiUI\/AAAAAAAANRY\/rBEznarfHN0KPekcqFpB0xFN0_J_k7HtQCLcBGAs\/s1600\/kadry_kwiecien_maj_delishe.jpg\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003EDO PRZECZYTANIA\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EW tym miesiącu postawiłam na lekkie książki, które czytałam wieczorami w ramach relaksu. Zaczęłam także dwie inne (kryminał i książka o mózgu), jednak ich jeszcze nie skończyłam, więc pewnie opowiem o nich w kolejnym przeglądzie miesiąca. Książka, która trafiła do mnie w ramach \u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/04\/wymiana-ksiazkowa-VII.html\" target=\"_blank\"\u003Ewymiany książkowej\u003C\/a\u003E to \u003Cb\u003E\"Help me\" Marianne Power.\u003C\/b\u003E To połączenie ulubionych przeze mnie gatunków w dosyć zabawnej, słodko-gorzkiej formie. Tym razem, autorka postanawia przetestować na własnej skórze działanie poradników i wprowadzić ich reguły w życie przez rok. O swoich zmaganiach i całym eksperymencie opowiada w tej książce. Bardzo szybko ją pochłonęłam, ponieważ sama forma jest dosyć lekka ale kryje się za tym także coś głębszego i rodzi wiele przemyśleń. Czy faktycznie można żyć według poradników? Czy bez nich nie zrobilibyśmy tego, co dzięki nim? A może one niczego nie wnoszą? Drugą książką była typowa młodzieżówka, czyli \u003Cb\u003E\"Milion odsłon Tash\" Kathryn Ormsbee\u003C\/b\u003E, o dziewczynie - typowej fangirl, która lubi Lwa Tołstoja i na podstawie jego \"Anny Kareniny\" na youtube'ie nagrywa mini serial, którego nagle popularność mocno rośnie. Książka o dorastaniu, sławie, youtube'owym życiu, ale także o problemach i o czymś więcej. Książka do pochłonięcia na jeden czy na dwa wieczory, dla fanów książek GirlOnline czy Fangirl, ale nie tylko. \u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cblockquote class=\"instagram-media\" data-instgrm-captioned=\"\" data-instgrm-permalink=\"https:\/\/www.instagram.com\/p\/BxhxW0cICEN\/\" data-instgrm-version=\"12\" style=\"background: #fff; border-radius: 3px; border: 0; box-shadow: 0 0 1px 0 rgba(0 , 0 , 0 , 0.5) , 0 1px 10px 0 rgba(0 , 0 , 0 , 0.15); margin: 1px; max-width: 540px; min-width: 326px; padding: 0; width: 99.375%;\"\u003E\u003Cdiv style=\"padding: 16px;\"\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.instagram.com\/p\/BxhxW0cICEN\/\" style=\"background: #FFFFFF; line-height: 0; padding: 0 0; text-align: center; text-decoration: none; width: 100%;\" target=\"_blank\"\u003E \u003C\/a\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv style=\"align-items: center; display: flex; flex-direction: row;\"\u003E\u003Cdiv style=\"background-color: #f4f4f4; border-radius: 50%; flex-grow: 0; height: 40px; margin-right: 14px; width: 40px;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"display: flex; flex-direction: column; flex-grow: 1; justify-content: center;\"\u003E\u003Cdiv style=\"background-color: #f4f4f4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; margin-bottom: 6px; width: 100px;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"background-color: #f4f4f4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; width: 60px;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"padding: 19% 0;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.instagram.com\/p\/BxhxW0cICEN\/\" style=\"background: #FFFFFF; line-height: 0; padding: 0 0; text-align: center; text-decoration: none; width: 100%;\" target=\"_blank\"\u003E \u003C\/a\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv style=\"display: block; height: 50px; margin: 0 auto 12px; width: 50px;\"\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.instagram.com\/p\/BxhxW0cICEN\/\" style=\"background: #FFFFFF; line-height: 0; padding: 0 0; text-align: center; text-decoration: none; width: 100%;\" target=\"_blank\"\u003E\u003Csvg height=\"50px\" version=\"1.1\" viewbox=\"0 0 60 60\" width=\"50px\" xmlns:xlink=\"https:\/\/www.w3.org\/1999\/xlink\" xmlns=\"https:\/\/www.w3.org\/2000\/svg\"\u003E\u003Cg fill-rule=\"evenodd\" fill=\"none\" stroke-width=\"1\" stroke=\"none\"\u003E\u003Cg fill=\"#000000\" transform=\"translate(-511.000000, -20.000000)\"\u003E\u003Cg\u003E\u003Cpath d=\"M556.869,30.41 C554.814,30.41 553.148,32.076 553.148,34.131 C553.148,36.186 554.814,37.852 556.869,37.852 C558.924,37.852 560.59,36.186 560.59,34.131 C560.59,32.076 558.924,30.41 556.869,30.41 M541,60.657 C535.114,60.657 530.342,55.887 530.342,50 C530.342,44.114 535.114,39.342 541,39.342 C546.887,39.342 551.658,44.114 551.658,50 C551.658,55.887 546.887,60.657 541,60.657 M541,33.886 C532.1,33.886 524.886,41.1 524.886,50 C524.886,58.899 532.1,66.113 541,66.113 C549.9,66.113 557.115,58.899 557.115,50 C557.115,41.1 549.9,33.886 541,33.886 M565.378,62.101 C565.244,65.022 564.756,66.606 564.346,67.663 C563.803,69.06 563.154,70.057 562.106,71.106 C561.058,72.155 560.06,72.803 558.662,73.347 C557.607,73.757 556.021,74.244 553.102,74.378 C549.944,74.521 548.997,74.552 541,74.552 C533.003,74.552 532.056,74.521 528.898,74.378 C525.979,74.244 524.393,73.757 523.338,73.347 C521.94,72.803 520.942,72.155 519.894,71.106 C518.846,70.057 518.197,69.06 517.654,67.663 C517.244,66.606 516.755,65.022 516.623,62.101 C516.479,58.943 516.448,57.996 516.448,50 C516.448,42.003 516.479,41.056 516.623,37.899 C516.755,34.978 517.244,33.391 517.654,32.338 C518.197,30.938 518.846,29.942 519.894,28.894 C520.942,27.846 521.94,27.196 523.338,26.654 C524.393,26.244 525.979,25.756 528.898,25.623 C532.057,25.479 533.004,25.448 541,25.448 C548.997,25.448 549.943,25.479 553.102,25.623 C556.021,25.756 557.607,26.244 558.662,26.654 C560.06,27.196 561.058,27.846 562.106,28.894 C563.154,29.942 563.803,30.938 564.346,32.338 C564.756,33.391 565.244,34.978 565.378,37.899 C565.522,41.056 565.552,42.003 565.552,50 C565.552,57.996 565.522,58.943 565.378,62.101 M570.82,37.631 C570.674,34.438 570.167,32.258 569.425,30.349 C568.659,28.377 567.633,26.702 565.965,25.035 C564.297,23.368 562.623,22.342 560.652,21.575 C558.743,20.834 556.562,20.326 553.369,20.18 C550.169,20.033 549.148,20 541,20 C532.853,20 531.831,20.033 528.631,20.18 C525.438,20.326 523.257,20.834 521.349,21.575 C519.376,22.342 517.703,23.368 516.035,25.035 C514.368,26.702 513.342,28.377 512.574,30.349 C511.834,32.258 511.326,34.438 511.181,37.631 C511.035,40.831 511,41.851 511,50 C511,58.147 511.035,59.17 511.181,62.369 C511.326,65.562 511.834,67.743 512.574,69.651 C513.342,71.625 514.368,73.296 516.035,74.965 C517.703,76.634 519.376,77.658 521.349,78.425 C523.257,79.167 525.438,79.673 528.631,79.82 C531.831,79.965 532.853,80.001 541,80.001 C549.148,80.001 550.169,79.965 553.369,79.82 C556.562,79.673 558.743,79.167 560.652,78.425 C562.623,77.658 564.297,76.634 565.965,74.965 C567.633,73.296 568.659,71.625 569.425,69.651 C570.167,67.743 570.674,65.562 570.82,62.369 C570.966,59.17 571,58.147 571,50 C571,41.851 570.966,40.831 570.82,37.631\"\u003E\u003C\/path\u003E\u003C\/g\u003E\u003C\/g\u003E\u003C\/g\u003E\u003C\/svg\u003E\u003C\/a\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.instagram.com\/p\/BxhxW0cICEN\/\" style=\"background: #FFFFFF; line-height: 0; padding: 0 0; text-align: center; text-decoration: none; width: 100%;\" target=\"_blank\"\u003E\u003C\/a\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv style=\"padding-top: 8px;\"\u003E\u003Cdiv style=\"color: #3897f0; font-family: Arial,sans-serif; font-size: 14px; font-style: normal; font-weight: 550; line-height: 18px;\"\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.instagram.com\/p\/BxhxW0cICEN\/\" style=\"background: #FFFFFF; line-height: 0; padding: 0 0; text-align: center; text-decoration: none; width: 100%;\" target=\"_blank\"\u003EWyświetl ten post na Instagramie.\u003C\/a\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.instagram.com\/p\/BxhxW0cICEN\/\" style=\"background: #FFFFFF; line-height: 0; padding: 0 0; text-align: center; text-decoration: none; width: 100%;\" target=\"_blank\"\u003E\u003C\/a\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv style=\"padding: 12.5% 0;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.instagram.com\/p\/BxhxW0cICEN\/\" style=\"background: #FFFFFF; line-height: 0; padding: 0 0; text-align: center; text-decoration: none; width: 100%;\" target=\"_blank\"\u003E\u003C\/a\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv style=\"align-items: center; display: flex; flex-direction: row; margin-bottom: 14px;\"\u003E\u003Cdiv\u003E\u003Cdiv style=\"background-color: #f4f4f4; border-radius: 50%; height: 12.5px; transform: translatex(0px) translatey(7px); width: 12.5px;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"background-color: #f4f4f4; height: 12.5px; margin-left: 2px; margin-right: 14px; transform: rotate(-45deg) translatex(3px) translatey(1px); width: 12.5px;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"background-color: #f4f4f4; border-radius: 50%; height: 12.5px; transform: translatex(9px) translatey(-18px); width: 12.5px;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"margin-left: 8px;\"\u003E\u003Cdiv style=\"background-color: #f4f4f4; border-radius: 50%; flex-grow: 0; height: 20px; width: 20px;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"border-bottom: 2px solid transparent; border-left: 6px solid #f4f4f4; border-top: 2px solid transparent; height: 0; transform: translatex(16px) translatey(-4px) rotate(30deg); width: 0;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"margin-left: auto;\"\u003E\u003Cdiv style=\"border-right: 8px solid transparent; border-top: 8px solid #f4f4f4; transform: translatey(16px); width: 0px;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"background-color: #f4f4f4; height: 12px; transform: translatey(-4px); width: 16px;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"border-left: 8px solid transparent; border-top: 8px solid #f4f4f4; height: 0; transform: translatey(-4px) translatex(8px); width: 0;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.instagram.com\/p\/BxhxW0cICEN\/\" style=\"background: #FFFFFF; line-height: 0; padding: 0 0; text-align: center; text-decoration: none; width: 100%;\" target=\"_blank\"\u003E\u003C\/a\u003E \u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv style=\"margin: 8px 0 0 0; padding: 0 4px;\"\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.instagram.com\/p\/BxhxW0cICEN\/\" style=\"color: black; font-family: \u0026quot;arial\u0026quot; , sans-serif; font-size: 14px; font-style: normal; font-weight: normal; line-height: 17px; text-decoration: none; word-wrap: break-word;\" target=\"_blank\"\u003EOstatnio, dla odmiany, sięgam po lżejsze książki bądź poradniki. \"Help me\" to połączenie ulubionych przeze mnie gatunków w dosyć zabawnej, słodko-gorzkiej formie. Tym razem, autorka postanawia przetestować na własnej skórze działanie poradników i wprowadzić ich reguły w życie przez rok. O swoich zmaganiach i całym eksperymencie opowiada w tej książce. 📖 . Bardzo szybko ją pochłonęłam, ponieważ sama forma jest dosyć lekka ale kryje się za tym także coś głębszego i rodzi wiele przemyśleń. Czy faktycznie można żyć według poradników? Czy bez nich nie zrobilibyśmy tego, co dzięki nim? A może one niczego nie wnoszą? ❓ . Lubicie poradniki? Co możecie mi polecić? . #helpmeksiazka #wydawnictwomuza #ksiazki #bookstagrampl #czytambolubie #poradnik #mariannepower #bookstagrampolska #minimalizm #prostota #booklover #koszpepco #pepcopl\u003C\/a\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"color: #c9c8cd; font-family: Arial,sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17px; margin-bottom: 0; margin-top: 8px; overflow: hidden; padding: 8px 0 7px; text-align: center; text-overflow: ellipsis; white-space: nowrap;\"\u003EPost udostępniony przez \u003Ca href=\"https:\/\/www.instagram.com\/delisheblog\/\" style=\"color: #c9c8cd; font-family: Arial,sans-serif; font-size: 14px; font-style: normal; font-weight: normal; line-height: 17px;\" target=\"_blank\"\u003E Magda\u003C\/a\u003E (@delisheblog) \u003Ctime datetime=\"2019-05-16T15:00:47+00:00\" style=\"font-family: Arial,sans-serif; font-size: 14px; line-height: 17px;\"\u003EMaj 16, 2019 o 8:00 PDT\u003C\/time\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/blockquote\u003E\u003Cscript async=\"\" src=\"\/\/www.instagram.com\/embed.js\"\u003E\u003C\/script\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003EDO OBEJRZENIA\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EGdy chciałam się zrelaksować albo jeździłam na rowerku to oglądałam lekkie, luźne filmy, które naprawdę lubię. Niezobowiązujące, niewymagające skupienia i takie, które po prostu umilają czas. I tak obejrzałam kilka dosyć nowych filmów Netflixa. \u003Cb\u003E\u0026nbsp;\u003C\/b\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003E\"Kluseczka\"\u003C\/b\u003E to film opowiadający o dziewczynie, która bierze udział w konkursie piękności organizowanej przez jej mamę. Chce pokazać, co sądzi o standardzie piękna i nieco zbojkotować to wydarzenie i myślenie ludzi. Film pokazujący, że liczy się też piękno wewnętrzne, a nie utarte schematy i to, w jaki sposób oceniamy ludzi przez ich wygląd. Film dla nastolatków ale i dla starszej publiczności lubiących takie luźniejsze filmy. \u003Cb\u003E\"Cudowne tu i teraz\"\u003C\/b\u003E to film, który miałam na swojej liście do obejrzenia od dawna. I trochę się rozczarowałam. Historia jakich wiele w tego typu filmach - imprezowicz poznaje fajną, miłą dziewczynę i pod jej wpływem się zmienia. Jednak czy na pewno? Nie do końca tak jest. Jakoś cała historia średnio mi się kleiła i jak od tego typu filmów nie oczekuję zbyt wiele tak po prostu tutaj nieco się męczyłam przy oglądaniu. To, co nieco uratowało film to zakończenie, nie do końca wyjaśnione i standardowe. Natomiast \u003Cb\u003E\"Jak romantycznie!\"\u003C\/b\u003E to zabawna komedia o kobiecie, która nie lubi ckliwych historii i komedii romantycznych, a po uderzeniu się i utracie przytomności jej życie zamienia się właśnie w taką komedię romantyczną. Trochę przerysowane zachowania, sytuacje, bardzo fajny film dla wieczór, z tych lekkich oczywiście. Główną rolę gra Rebel Wilson, więc to ona tworzy tu cały film - duży plus! Już sam zwiastun mi się spodobał, więc musiałam to obejrzeć :).\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"687\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-lvaoRZiW4No\/XPOfvTndG2I\/AAAAAAAANRw\/6NAw3ObUSr03zOFSMLPZK39Qz_rnMdY9wCLcBGAs\/s1600\/filmy_maj_1.jpg\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Ciframe allow=\"accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture\" allowfullscreen=\"\" frameborder=\"0\" height=\"315\" src=\"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/GFk3739mpJw\" width=\"560\"\u003E\u003C\/iframe\u003E \u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EZ mężem obejrzałam \u003Cb\u003E\"Mocne uderzenie\"\u003C\/b\u003E - nauczyciel biologii chcąc wspomóc liceum, w którym pracuje, postanawia dorobić jako zawodnik MMA. Na filmwebie oceniłam ten film na 6, więc całkiem nieźle. Trochę tu komedii, trochę akcji, całkiem fajny. Wracając do tematu Netflixa obejrzałam także \u003Cb\u003E\"Wynajmij sobie chłopaka\"\u003C\/b\u003E - opowiada o licealiście, którego można wynająć na różne uroczystości przez aplikację w telefonie. Film w porządku, myślę, że dla młodszych, nastoletnich widzów, ale co ja poradzę, że lubię czasami obejrzeć takie filmy? :) Z Netflixa pochodzi także \u003Cb\u003E\"Ostatnie wakacje\"\u003C\/b\u003E- grupa przyjaciół ma przed sobą ostatnie wakacje razem, zanim rozejdą się na studia. Cały film mi się podobał, mimo tego, że lekki, to miał cos w sobie i jakąś głebszą myśl. Serdecznie polecam! I na koniec polska produkcja, czyli \u003Cb\u003E\"Pech to nie grzech\"\u003C\/b\u003E. Standarowa obsada, czyli Roznerski, Karolak, ale i Maria Dąbska, Barbara Kurdej-Szatan i Krzysztof Czeczot. Piotr i Natalia to para przyjaciół, którzy razem pracują, prowadzą wspólny biznes i znają się od lat. Piotr ma narzeczoną, która zakłada się z nim, że Natalia z nikim sie nie zwiąże i nie zakocha. Wiadomo, jak bywa z polskimi komediami, ale tutaj jest całkiem w porządku, odrobina świeżości, nieco inna historia i dobra muzyka - w tym Mikromusic z piosenką \"Tak mi się nie chce\". Jeśli szukacie czegoś lekkiego i ma to być polska komedia\/komedia romantyczna to myślę, że warto rozważyć tę propozycję.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"597\" data-original-width=\"1241\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-nJITITm3dfA\/XPOoAFZXXNI\/AAAAAAAANR8\/tdLA4JOsHmg4vuJ2l_Nzvze3VMH2S-gTgCLcBGAs\/s1600\/filmy_maj_2.jpg\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ciframe allow=\"accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture\" allowfullscreen=\"\" frameborder=\"0\" height=\"315\" src=\"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/sVmsA79jikI\" width=\"560\"\u003E\u003C\/iframe\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ciframe allow=\"accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture\" allowfullscreen=\"\" frameborder=\"0\" height=\"315\" src=\"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/N1Eoj8Bj-2o\" width=\"560\"\u003E\u003C\/iframe\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4\u003EKANAŁ NA YOUTUBE\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EKanał, który pochłonął mnie całkowicie to: \u003Ca href=\"https:\/\/www.youtube.com\/channel\/UC2lYUZ9FSvJEuPSLrU0THiQ\/videos\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cb\u003EAldona Anna\u003C\/b\u003E\u003C\/a\u003E. Poznałam ją na grupie Project Pan Polska i teraz regularnie do niej wracam. Mega sympatyczna i miła dziewczyna. Okazało się, że kilka lat temu już trafiłam na jej kanał - gdy szukałam recenzji torebki Sabriny Pilewicz. I tak, Aldona mówi nie tylko o kosmetykach - co robi naprawdę dobrze, ale także tworzy wartościowe filmy z inspiracjami, gdzie zawsze znajdę coś ciekawego i posłucham wartościowych treści, a także modowymi recenzjami - szczegółowo opowiada np. o droższych torebkach w taki sposób, że dzięki takiej recenzji możemy pojąć decyzję o zakupie. Pojawiają się tu również polskie marki ubraniowe, co niezwykle mi się podoba i inspiruje. Najbardziej mi bliskie są oczywiście filmy o kosmetykach, zwłaszcza te o ich zużywaniu: uwielbiam Rotację kosmetyczną, In\u0026amp;Out, Projekt Zero czy wspomniane inspiracje. Jeśli jeszcze nie znacie tego kanału, to koniecznie musicie nadrobić zaległości!\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"593\" data-original-width=\"1097\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-Gq_9drnJK2E\/XO5TUKWT7nI\/AAAAAAAANQA\/3_M0fwGI0WQgKTWIWVjZksBJkbS04prJwCLcBGAs\/s1600\/aldona_anna.PNG\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003EDO POSŁUCHANIA | PODCASTY\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EO podcastach wspominałam już kiedyś na blogu, ostatnio ponownie się w nie wkręciłam. I kiedy sprzątam, coś robię, to w tle puszczam sobie różne nagrania. W kwietniu i maju najczęściej słuchałam \u003Cb\u003EKasi Nowosielskiej\u003C\/b\u003E i jej podcastów o relacjach i ludziach (kasianowosielska.pl), a także \u003Cb\u003ETu Okuniewska\u003C\/b\u003E (podcasty okraszone żartem, ironią, mocnym słowem, zawierające życiowe przemyślenia i historie autorki). Serdecznie polecam Wam te konkretne podcasty, ale także ogólnie tę formę - w internecie czy na spotify znajdziecie mnóstwo interesujących rzeczy do posłuchania poruszające przeróżną tematykę (od rozwoju, psychologii po felietony, podcasty o zdrowym żywieniu czy zero waste).\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"522\" data-original-width=\"778\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-vcj3dFKos7A\/XO5QCN-ww4I\/AAAAAAAANP0\/XOe4yxM6nzALqRzYNjv0mWEzWkegSUvGQCLcBGAs\/s1600\/podcasty2.PNG\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"352\" data-original-width=\"877\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-gJut_RXIzMw\/XO5Po0O-0OI\/AAAAAAAANPs\/1J8Zfku3AZEhVyuN9J2asodXHKQ6PQbkwCLcBGAs\/s1600\/podcasty.PNG\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4\u003E\u003C\/h4\u003E\u003Ch4\u003EMUZYKA\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003ENadal królowały piosenki z poprzedniego miesiąca. A oprócz nich: \u003Cb\u003ESexual Vibe\u003C\/b\u003E Stephen Puth - rytmiczna, letnia nuta, która od razu kojarzy mi się z wakacjami, podróżami, świetnie słucha się jej także w samochodzie. Słuchałam także \u003Cb\u003ENothing Breaks Like a Heart\u003C\/b\u003E Mark Ronson ft. Miley Cirus, \u003Cb\u003ESurvive Don Diablo\u003C\/b\u003E (również fajna nutka do auta) oraz \u003Cb\u003ESo Am I Ava Max\u003C\/b\u003E i coś po polsku, czyli \u003Cb\u003ESpragniony\u003C\/b\u003E Kamil Bednarek i Igor Herbut. Oprócz tego, wpadła mi w ucho piosenka \u003Cb\u003EOkrutna, zła i podła\u003C\/b\u003E Poparzeni kawą trzy oraz \u003Cb\u003ETak mi się nie chce\u003C\/b\u003E Mikromusic, która swoją drogą pojawiła się w filmie, o którym pisałam wyżej, czyli \"Pech to nie grzech\".\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Ciframe allow=\"accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture\" allowfullscreen=\"\" frameborder=\"0\" height=\"315\" src=\"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/CE1jGvY57LU\" width=\"560\"\u003E\u003Cbr\u003E\u003C\/iframe\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ciframe allow=\"accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture\" allowfullscreen=\"\" frameborder=\"0\" height=\"315\" src=\"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/A9hcJgtnm6Q\" width=\"560\"\u003E\u003C\/iframe\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ciframe allow=\"accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture\" allowfullscreen=\"\" frameborder=\"0\" height=\"315\" src=\"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/loB1bMXzvJ4\" width=\"560\"\u003E\u003C\/iframe\u003E \u003Ciframe allow=\"accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture\" allowfullscreen=\"\" frameborder=\"0\" height=\"315\" src=\"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/SxGLPVvNjvY\" width=\"560\"\u003E\u003C\/iframe\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ciframe allow=\"accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture\" allowfullscreen=\"\" frameborder=\"0\" height=\"315\" src=\"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/kze7hw-uOMY\" width=\"560\"\u003E\u003C\/iframe\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ciframe allow=\"accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture\" allowfullscreen=\"\" frameborder=\"0\" height=\"315\" src=\"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/N5zzFopcYPI\" width=\"560\"\u003E\u003C\/iframe\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ciframe allow=\"accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture\" allowfullscreen=\"\" frameborder=\"0\" height=\"315\" src=\"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/OwABO_wB2fw\" width=\"560\"\u003E\u003C\/iframe\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003EWPISY NA BLOGU\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/04\/ekocuda-zakupy-kosmetyki-naturalne.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003E-\u0026gt; Ekocuda, czyli Targi Kosmetyków Naturalnych i moje zakupy\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003C\/a\u003E - co widziałam, co ciekawego kupiłam i na co warto zwrócić uwagę\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/04\/co-zalatwic-przez-slubem-lista.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E-\u0026gt; O czym pamiętać przy organizacji ślubu\u003C\/span\u003E\u003C\/a\u003E\u003C\/b\u003E - kolejny wpis z cyklu Ślub za pasem, lista najważniejszych rzeczy, o których warto pamiętać \u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/05\/ksiega-gosci-instax.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cb\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E-\u0026gt; Niepowtarzalna Księga Gości i Instax\u003C\/span\u003E\u003C\/b\u003E\u003C\/a\u003E - wpis nie tylko dla osób planujących ślub i wesele, ale także dla tych, które lubią zdjęcia i wspomnienia\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/4.bp.blogspot.com\/-lc6BkGmfQ1w\/XLDIEHnkQsI\/AAAAAAAANGs\/UCs6Lo2hqvkwmvqkl-SWGlKFPdOcM4LlgCPcBGAYYCw\/s1600\/slub_co_zalatwic_lista.jpg\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003EJak Wasz kwiecień? Co ciekawego możecie polecić? A może jakiś film, książkę albo świetne miejsce? Napiszcie koniecznie!\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E"},"link":[{"rel":"edit","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/2368477080299017858"},{"rel":"self","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/2368477080299017858"},{"rel":"alternate","type":"text/html","href":"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/06\/przeglad-miesiaca-komedie-romantyczne-urodziny.html","title":"Komedie romantyczne, urodziny i tak mi się nie chce, czyli przegląd miesiąca kwiecień-maj"}],"author":[{"name":{"$t":"Delishe"},"uri":{"$t":"http:\/\/www.blogger.com\/profile\/14321264534730359876"},"email":{"$t":"noreply@blogger.com"},"gd$image":{"rel":"http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail","width":"32","height":"32","src":"\/\/4.bp.blogspot.com\/-bkN_A3hDArk\/V6MIH7LLgTI\/AAAAAAAAHZo\/RAWX7yzBgzcVk0-MhI50yY6KjRJcFwptgCK4B\/s113\/miniaturkasm.jpg"}}],"media$thumbnail":{"xmlns$media":"http://search.yahoo.com/mrss/","url":"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-O6UCGKmeF-g\/XO-eTjym-BI\/AAAAAAAANRA\/cLIGnf_3xCUWzK01riILlTSnUn6eZRV6QCLcBGAs\/s72-c\/przeglad_miesiaca_maj_delishe_blog.JPG","height":"72","width":"72"}},{"id":{"$t":"tag:blogger.com,1999:blog-3011463791405931916.post-8655337042283745570"},"published":{"$t":"2019-05-26T14:30:00.001+02:00"},"updated":{"$t":"2019-05-26T16:54:57.857+02:00"},"category":[{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"lifestyle"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"ślub"}],"title":{"type":"text","$t":"Niepowtarzalna księga gości i instax | Ślub za pasem #5"},"content":{"type":"html","$t":"\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"księga gości love instax \" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-CByAucNLSN4\/XOqFI1dqlnI\/AAAAAAAANPg\/th5IHYe9PgsNkkVzvdH748SX11Gu3z0CwCLcBGAs\/s1600\/ksiega_gosci_wesele_instax_4.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003EDodatek, który potem będzie świetną pamiątką po ślubie i weselu to księga gości. Zapewne wiele z Was spotkało się z tym nie tylko na weselach, ale także na innych imprezach okolicznościowych. Te tradycyjne to książka, w której goście mogą się wpisywać. Sama chciałam mieć taką pamiątkę po ślubie, jednak postanowiłam zrobić to w nieco innej formie - tak, aby urozmaicić cały proces dla gości, jak i wnętrze, które potem będziemy przeglądać i wspominać ten dzień. Postanowiłam, że do zwykłej formy wpisów dodam także zdjęcia, czyli coś, co ożywi wspomnienia i będzie fajną atrakcją. Postawiłam na instax, czyli aparat do natychmiastowej fotografii. O tym, jak wyglądała moja księga gości i jak ją stworzyć, przeczytacie w dalszej części wpisu.\u0026nbsp;\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003EKsięga Gości na weselu - jak ją urozmaicić?\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EMoja księga gości to książka z czystymi, białymi kartkami. Okładka jest również minimalistyczna i pasująca do całego wesela i dodatków, czyli biel ze złotymi akcentami. Aby nieco ją ożywić i urozmaicić wkleiłam kilka zdjęć z naszej sesji narzeczeńskiej. Na pierwszej stronie, samodzielnie napisałam i wydrukowałam tekst z informacją dla gości tak, aby całość była spójna i zrozumiała. \u003Cb\u003EDodatki, na jakie postawiłam to przede wszystkim coś do pisania\u003C\/b\u003E (długopisy, kolorowe złote markery), \u003Cb\u003Eale także elementy, które można przykleić i ozdobić stronę\u003C\/b\u003E (taśmy washi tape i naklejki). Większość naklejek, taśm i ozdób kupiłam online, na aliexpress - mamy tam ogromny wybór a i ceny są bardzo korzystne. Na blogu jest już wpis o tym, \u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2018\/08\/co-kupic-na-aliexpress.html\" target=\"_blank\"\u003Eco kupić na Aliexpress\u003C\/a\u003E i co polecam, więc możecie także tam zajrzeć w poszukiwaniu fajnych i tanich dodatków. Naklejki i taśmy miały stanowić nie tylko funkcję ozdobną, ale także praktyczną - można nimi było przykleić do albumu zdjęcia i ankiety. I właśnie, kolejnym elementem, na który postawiłam i który miał być największą atrakcją były właśnie \u003Cb\u003Ezdjęcia zrobione aparatem typu polaroid, a dokładnie instaxem\u003C\/b\u003E, czyli aparatem natychmiastowym, który wywołuje zdjęcie zaraz po jego zrobieniu. Zatem od razu można było cieszyć się efektem i właściwie po krótkiej chwili, zdjęcie mogło zostać wklejone do albumu. \u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cb\u003E\u003Cimg alt=\"księga gości love instax \" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-YKWBpTED3X4\/XOqD68P2eDI\/AAAAAAAANPQ\/eTYIEU-QJOov6Sewh8Qtcb6hezh6hEuXQCLcBGAs\/s1600\/ksiega_gosci_wesele_instax_aparat_2.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/b\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cb\u003EDodatkiem do księgi były także ankiety weselne\u003C\/b\u003E, które miały pomóc gościom we wpisywaniu się - krótkie, niezobowiązujące pytania, na które goście udzielali odpowiedzi. To fajny pomysł zwłaszcza, jeśli nie wiemy co wpisać do księgi gości, a teksty w stylu: \u003Ci\u003Ewszystkiego najlepszego na nowej drodze życia\u003C\/i\u003E trochę nam się przejadły. Goście wpisywali swoje rady dla pary Młodej, swoje spostrzeżenia, to, co podobało im się na weselu, a potem taka ankieta lądowała do Księgi Gości. To wszystko leżało na specjalnym stoliku do tego przeznaczonym, gdzie goście mogli usiąść, na spokojnie się wpisać, zrobić zdjęcie i przejrzeć całą księgę gości. Dodatkowo stały na nim także dwie ramki z informacją na temat księgi gości oraz tego, jak używać aparatu. Starałam się zachować pewną spójność, dodatki wybierać w jednym stylu i nie przesadzić - \u003Cb\u003EKsięga Gości to tylko dodatek, a nie coś, co jest obowiązkowe - ma być fajnym akcentem, miłą zabawą i urozmaiceniem, a nie pochłaniać mnóstwo czasu, który powinien być przeznaczony na zabawę i świętowanie.\u003C\/b\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003E\u003Cb\u003EZOBACZ:\u003C\/b\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/04\/co-zalatwic-przez-slubem-lista.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cb\u003E O czym pamiętać przy organizacji ślubu - lista najważniejszych rzeczy\u0026nbsp;\u003C\/b\u003E\u003C\/a\u003E\u003C\/span\u003E \u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"księga gości love instax \" border=\"0\" data-original-height=\"933\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-uKhDHnpChK0\/XOFWobKWskI\/AAAAAAAANOU\/UwZgX7_W68MB1Mo4R8KdjiMhgB8lNaOBgCLcBGAs\/s1600\/ksiega_gosci_instax_5.jpg\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003EAparat typu polaroid na weselu - czy warto?\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EInstax to coś, co chciałam kupić od dawna, ponieważ zdjęcia, które nim robimy są wyjątkowe, niepowtarzalne i mają duszę. Wesele było pretekstem i fajną okazją do tego, aby wreszcie go kupić. Postawiłam na Instax Mini 70 w kolorze białym z czarnymi elementami. Do aparatu dokupiłam oczywiście kliszę - kupiłam kilka zapasowych wkładów, ponieważ każdy z nich ma tylko 10 klatek. Tutaj od razu zaznaczę, że nie jest to najtańsza rzecz. Koszt jednej kliszy to ok. 40zł, zatem kupując ich kilka robi się już pokaźna suma. Jednak zdawałam sobie z tego sprawę i mimo wszystko, uważam, że warto. Nie jest to aparat, którym będziemy robić jedno zdjęcie za drugim jak typowym aparatem, gdzie możemy wybrać pasujące nam ujęcia, coś usunąć czy zrobić jeszcze raz - z założenia \u003Cb\u003Ekażde zdjęcie jest niepowtarzalne i nie do podrobienia, dlatego właśnie dzięki temu jest takie wyjątkowe\u003C\/b\u003E. Musimy pamiętać, że zdjęcia zrobione aparatem natychmiastowym mają inną  jakość niż te, zrobione aparatem cyfrowym czy lustrzanką. Jednak to  właśnie dzięki temu zdjęcia mają swój klimat, przypominają zdjęcia  robione starym aparatem, gdzie nic nie przerabialiśmy - zero ratuszu czy  ponownego \"lepszego\" ujęcia. \u003Cb\u003EJedno czy dwa zdjęcia z jakiegoś wydarzenia czy okazji w zupełności wystarczą i będą świetną pamiątką\u003C\/b\u003E. I podobnie miało być na weselu - goście robili sobie jedno zdjęcie i wklejali je do albumu. Czasami robili też dwa - aby jedno zabrać sobie do domu.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"księga gości love instax \" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/4.bp.blogspot.com\/-skR4mTXZX-c\/XAPqNsO5gkI\/AAAAAAAAMV8\/LW70NCgxWt0F3yCudnMWw2nFrwCp3P61wCPcBGAYYCw\/s1600\/poradnik_prezentowy.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EJednak co w sytuacji, gdy ktoś nie miał wcześniej do czynienia z takim aparatem? O tym też pomyślałam i stworzyłam instrukcję, jak używać aparatu i jak robić nim zdjęcia. Jak się okazało, było to naprawdę łatwe i nie było z tym problemu. Zauważyłam, że goście wzajemnie sobie pomagali - gdy ktoś chciał zrobić sobie zdjęcie - ktoś inny podchodził i mu w tym pomagał, zatem nie musiałam sobie zajmować tym głowy i wyszło to bardzo naturalnie. \u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003EKsięga Gości z Instaxem - jak się sprawdziła? \u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EWpisy z serii ślubnej postanowiłam publikować dopiero po ślubie, aby zobaczyć, jak wszystko sprawdzi się w praktyce i jak to będzie wyglądało. Zatem już z doświadczenia mogę powiedzieć, że taka forma Księgi Gości się sprawdziła i okazała się być naprawdę dobrym pomysłem. Goście byli zaskoczeni, zadowoleni, wiele z nich potem mówiło nam, że im się podobało i to coś innego, niż to, z czym zwykle się spotykali. Przed weselem zastanawiałam się, czy to jednak jest dobry pomysł i czy to nie zbyt dużo - jednak okazało się, że goście świetnie bawili się przy robieniu zdjęć, tworzeniu wpisów i ozdabianiu stron. Instax wykorzystałam także na poprawinach - zrobiliśmy sobie kilka zdjęć, które również wylądowały w księdze gości. Poza tym, \u003Cb\u003Efajnie powspominać ślub i wesele za jakiś czas, więc według mnie to naprawdę świetna pamiątka\u003C\/b\u003E. Puste strony uzupełniłam zdjęciami ze ślubu tak, aby ją wypełnić w całości. Instax też nie leży nieużywany - często robimy sobie nim zdjęcia, które potem planuję wkleić do specjalnego albumu, w którym będą właśnie takie ważne dla nas, zatrzymane \"momenty\". Zatem zakup instaxa okazał się być trafiony i dobrze nam służy. Jeśli lubicie robić zdjęcia, cenicie sobie wyjątkowe, niepowtarzalne ujęcia i lubicie pamiątki i wspomnienia to taki aparat to coś dla Was. \u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"księga gości love instax \" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-IVHAAHFQVko\/XOFWyaSaoRI\/AAAAAAAANOY\/pbI4TRIOxsYteFpRv3BJSvpk6tENwMZCQCLcBGAs\/s1600\/ksiega_gosci_wesele_instax_2.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003ECo sądzicie o Księdze Gości? A może wykorzystacie pomysł z aparatem? Lubicie wspomnienia?\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cb\u003EZOBACZ TAKŻE:\u003C\/b\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/05\/koszyczek-ratunkowy-wesele-lista-rzeczy.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003EKoszyczek ratunkowy - co to jest i co włożyć do środka? \u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003C\/a\u003E\u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003C\/div\u003E"},"link":[{"rel":"edit","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/8655337042283745570"},{"rel":"self","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/8655337042283745570"},{"rel":"alternate","type":"text/html","href":"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/05\/ksiega-gosci-instax.html","title":"Niepowtarzalna księga gości i instax | Ślub za pasem #5"}],"author":[{"name":{"$t":"Delishe"},"uri":{"$t":"http:\/\/www.blogger.com\/profile\/14321264534730359876"},"email":{"$t":"noreply@blogger.com"},"gd$image":{"rel":"http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail","width":"32","height":"32","src":"\/\/4.bp.blogspot.com\/-bkN_A3hDArk\/V6MIH7LLgTI\/AAAAAAAAHZo\/RAWX7yzBgzcVk0-MhI50yY6KjRJcFwptgCK4B\/s113\/miniaturkasm.jpg"}}],"media$thumbnail":{"xmlns$media":"http://search.yahoo.com/mrss/","url":"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-CByAucNLSN4\/XOqFI1dqlnI\/AAAAAAAANPg\/th5IHYe9PgsNkkVzvdH748SX11Gu3z0CwCLcBGAs\/s72-c\/ksiega_gosci_wesele_instax_4.JPG","height":"72","width":"72"}},{"id":{"$t":"tag:blogger.com,1999:blog-3011463791405931916.post-2463578298979857229"},"published":{"$t":"2019-05-05T13:00:00.000+02:00"},"updated":{"$t":"2019-05-05T13:00:10.865+02:00"},"category":[{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"lifestyle"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"ślub"}],"title":{"type":"text","$t":"Koszyczek ratunkowy - co to jest i co włożyć do środka | Ślub za pasem #4"},"content":{"type":"html","$t":"\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"koszyczek ratunkowy na weselu \" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/2.bp.blogspot.com\/-D7erKSQ5MJs\/XM2TB2bVsDI\/AAAAAAAANJ0\/u0eMut8MPPkwENCMi9BLneKIvsoa--q_ACEwYBhgL\/s1600\/koszyczek_rartunkowy_wesele_zawartosc_2.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003EPrzed Wami kolejny wpis z serii ślubnej, które cieszą się popularnością i Waszym zainteresowaniem. Tym razem opowiem Wam o czymś, co wykorzystałam na swoim weselu, bardzo fajnie się sprawdziło, wiele gości było mile zaskoczonych i bardzo spodobało im się to rozwiązanie. Mowa oczywiście o koszyczku ratunkowym. Wiele osób być może nie spotkało się z koszyczkiem ratunkowym bądź uważa to za zbędny gadżet. Oczywiście wesele to coś co jest bardzo indywidualne i każdy ma prawo zrobić je według swojego gustu i pomysłu. Jeśli jednak zaciekawił Was ten temat i chcielibyście mieć taką rzecz na swoim weselu, to zapraszam dalej.\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003EKoszyczek ratunkowy na weselu | Co to jest i po co się to robi?\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EKoszyczek ratunkowy\u003C\/b\u003E jak sama nazwa wskazuje \u003Cb\u003Eto pojemnik, pudełeczko czy właśnie koszyk, w którym nasi goście znajdą niezbędne gadżety i rzeczy, które być może okażą się przydatne podczas wesela.\u003C\/b\u003E Chodzi tutaj przede wszystkim o takie rzeczy, które mogą nas poratować w trakcie imprezy, a przy okazji nie pozwolą nam zepsuć sobie nastroju i samopoczucia. Nie zawsze goście mają ze sobą coś na zapas czy produkty, o których napiszę poniżej i zawsze mile widziany jest taki niezbędnik ratunkowy. Sama udając się na wesele zwykle mam w samochodzie taką małą torebkę, w której trzymam kilka rzeczy, które mogą mi się przydać, jednak nie każdy o tym pomyśli bądź zwyczajnie nie ma takiej możliwości. Zatem co można znaleźć w takim koszyczku? Na przykład rajstopy, artykuły higieniczne, czasami są to leki, plastry i tym podobne. Koszyczek ratunkowy to coś co przyda się gościom, ale nie tylko. Równie dobrze może skorzystać z nich np. Panna Młoda. Koszyczki zwykle umieszczamy w dyskretnym miejscu czy łazience tak, aby każdy bez problemu mógł z nich skorzystać bez żadnego skrępowania. Możemy stworzyć dwie wersje koszyczków - damską i męską, choć z reguły właśnie te damskie są bardziej oblegane i wykorzystywane, więc to już od Was zależy, czy zrobicie jeden koszyczek czy dwa.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"koszyczek ratunkowy na weselu \" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/4.bp.blogspot.com\/-odcYrBb2jaQ\/XM2XNyuiVYI\/AAAAAAAANKY\/SHEzFQL9M705c7V5SEtenMJ1wc4dNGkmACEwYBhgL\/s1600\/koszyczek_rartunkowy_wesele_zawartosc_6.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"koszyczek ratunkowy na weselu \" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-AhygxArNK8A\/XM2V854zq7I\/AAAAAAAANKM\/sZ2bVkNyl-UiD9zpKGVi02pt0jmcqBwpgCLcBGAs\/s1600\/koszyczek_rartunkowy_wesele_zawartosc_5.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003ECzy zrobienie koszyczka ratunkowego jest kosztowne?\u0026nbsp;\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EMyślę, że \u003Cb\u003Enie są to duże kwoty\u003C\/b\u003E (wszystko zależy od tego, co znajdzie się w środku, w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych), a sam koszyczek może okazać się przydatny i wiele osób z niego skorzysta. \u003Cb\u003EWarto zaopatrywać się w miniatury produktów, które nie są bardzo drogie oraz kupować produkty stopniowo\u003C\/b\u003E, np. przy różnych zakupach czy na promocjach. Poza tym, produkty, które nie zostaną użyte, można wykorzystać spokojnie później. Sam koszyczek też nie musi być drogi - może to być wspomniany koszyk, ale także ładne pudełko lub zwykły pojemnik. Zawsze można to obkleić ozdobnym papierem lub dodać coś od siebie. Moje koszyczki pochodziły z Pepco i kosztowały 10zł za sztukę. Same w sobie mi się podobały i wiedziałam, że potem je wykorzystam w domu. Do tego kupiłam ramki na zdjęcia, zrobiłam grafikę i tekst z małą instrukcją) i wszystko ustawiłam w łazienkach.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"koszyczek ratunkowy na weselu \" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/2.bp.blogspot.com\/-m-esjKn5AVU\/XM2UNLDbS-I\/AAAAAAAANJ4\/a6T6hPbLORcKU_0JQLA4B_DldyWEwMqRgCLcBGAs\/s1600\/koszyczek_rartunkowy_wesele_zawartosc_3.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"koszyczek ratunkowy na weselu \" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-CghpVIiwjms\/XM2UoWbYnqI\/AAAAAAAANKA\/vtwVPXgu_a8U67ggVr6ZwrgVqSdYuC6FgCLcBGAs\/s1600\/koszyczek_rartunkowy_wesele_zawartosc_4.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003E\u0026nbsp;\u003C\/h4\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003EKoszyczek ratunkowy - co włożyć do środka | Lista rzeczy\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EDo koszyczka tak naprawdę możemy włożyć co tylko chcemy. To od nas zależy, co wybierzemy i co się w nim znajdzie. Oczywiście nie musimy wkładać wszystkich rzeczy, jakie są na liście, a wybrać z nich te, które po prostu uważamy za przydatne. Rzeczy, które znalazły się u mnie to:\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Eplastry\u003C\/b\u003E (na ranę, obtarcie itp. - czasami mamy niewygodne buty, więc zdecydowanie taka rzecz się przyda)\u003C\/li\u003E\u003Cli\u003E\u003Cb\u003Eartykuły higieniczne\u003C\/b\u003E (chusteczki, podpaski, wkładki etc.)\u003C\/li\u003E\u003Cli\u003E\u003Cb\u003Ewaciki i nawilżane chusteczki\u003C\/b\u003E (do demakijażu lub przetarcia rąk)\u003C\/li\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Epatyczki kosmetyczne\u003C\/b\u003E (wybrałam nie takie zwykłe, ale ze specjalnymi końcówkami, które możemy użyć do poprawek makijażu, gdy coś nam się rozmaże itp.)\u003C\/li\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Ebibułki kosmetyczne\u003C\/b\u003E (do poprawek w makijażu, zmatowienia cery i usunięcia nadmiaru sebum z twarzy) \u003C\/li\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Enić dentystyczna\/ wykałaczki\u003C\/b\u003E (chyba nie wymagają komentarza) \u003C\/li\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Elakier do włosów\u003C\/b\u003E (do utrwalenia i poprawy fryzury)\u003C\/li\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Ewsuwki \u003C\/b\u003E(to coś, co wydaje się być nieistotne, ale nieraz uratowało niejedną fryzurę, w tym fryzurę Panny Młodej - zawsze można coś jeszcze poprawić, podpiąć itp.)\u003C\/li\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Esuchy szampon\u003C\/b\u003E (do odświeżenia włosów lub dodania im objętości)\u003C\/li\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Erajstopy\u003C\/b\u003E (doskonale to znam, gdy podczas wesela i tańca rajstopy się podrą - nie wygląda to ładnie i same nie czujemy się komfortowo, dlatego kupiłam kilka par rajstop w różnych rozmiarach i włożyłam do koszyczka)\u003C\/li\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Edezodorant\/antyperspirant\u003C\/b\u003E (wybrałam te w spray'u, aby wszystko było higienicznie)\u003C\/li\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Ekrem do rąk\u003C\/b\u003E \u003C\/li\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Ecoś do odświeżenia oddechu\u003C\/b\u003E (tic tac'ki, gumy do żucia, płyn do płukania jamy ustnej etc.)\u0026nbsp;\u003C\/li\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Erolka do ubrań\u003C\/b\u003E (zwłaszcza ciemne ubrania tego wymagają, męskie garnitury itp. - mój mąż sam z niej skorzystał)\u003C\/li\u003E\u003Cli style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003Emały zestaw do szycia + nożyczki + agrafki \u003C\/b\u003E(czasami coś się popruje, urwie (np. guzik), więc taki zestaw na pewno się przyda (nici w podstawowych kolorach, igła) - sama z niego skorzystałam, ponieważ oberwał mi się dół sukni i trzeba to było zaszyć, aby nie przewrócić się w trakcie tańców).\u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003ENie jestem zwolenniczką wkładania tam leków, a jeśli bardzo Wam na tym  zależy można np. w koszyczku umieścić karteczkę z informacją że leki  znajdziecie np. u świadkowej. Myślę, że to bardziej bezpieczne  rozwiązanie (w przypadku obecności dzieci na weselu).\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EOczywiście nie wszystkie rzeczy znajdą się w obu koszyczkach - damskim i męskim, co jest logiczne. Niektórzy umieszczają również rzeczy typu: bezbarwny lakier do paznokci, pilniczki, w przypadku mężczyzn ciemne sznurówki i skarpetki, jednorazowe szczoteczki i grzebienie czy odplamiacz. Sama miałam ze sobą (w hotelu) mydełko odplamiające, które faktycznie się przydało. Oczywiście każdy wybierze zawartość koszyczka według własnego uznania. \u003Cb\u003ENie zawsze wszystko zostanie wykorzystane, ale czasami może nas uratować w kłopotliwych sytuacjach bez psucia nam imprezy czy opuszczania jej wcześniej\u003C\/b\u003E.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"koszyczek ratunkowy na weselu \" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-Oe_CDNivlaM\/XM2RTtLc3oI\/AAAAAAAANJk\/mqcyRyPBpKQEQAt6N2hruDs-nbHjL9XxQCLcBGAs\/s1600\/koszyczek_rartunkowy_wesele_zawartosc.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EZ doświadczenia mogę powiedzieć, że goście byli naprawdę pozytywnie zaskoczeni koszyczkami ratunkowymi i podobał im się ten pomysł, co usłyszałam niejednokrotnie podczas wesela jak i już po. Widziałam, że z wielu rzeczy korzystano, co znaczy, że okazały się przydatne. Oczywiście najczęściej używanymi rzeczami były: plastry, bibułki matujące, lakier do włosów i dezodorant, rajstopy i artykuły higieniczne. Jak już wspominałam sama skorzystałam z zestawu do szycia i mydełka odplamiającego.\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003EMam nadzieję, że ten kolejny wpis z serii ślubnej przyda się wielu osobom i okaże się pomocny. Podzielcie się swoimi doświadczeniami, a jeśli też robiliście taki koszyczek to napiszcie, co okazało się niezbędne i co warto włożyć do środka.\u003C\/span\u003E\u003C\/b\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cspan style=\"font-size: small;\"\u003E\u003Cb\u003EZOBACZ TAKŻE:\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/04\/co-zalatwic-przez-slubem-lista.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cb\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003EO czym pamiętać przy organizacji ślubu - lista najważniejszych rzeczy \u003C\/span\u003E\u003C\/b\u003E\u003C\/a\u003E\u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003C\/div\u003E"},"link":[{"rel":"edit","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/2463578298979857229"},{"rel":"self","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/2463578298979857229"},{"rel":"alternate","type":"text/html","href":"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/05\/koszyczek-ratunkowy-wesele-lista-rzeczy.html","title":"Koszyczek ratunkowy - co to jest i co włożyć do środka | Ślub za pasem #4"}],"author":[{"name":{"$t":"Delishe"},"uri":{"$t":"http:\/\/www.blogger.com\/profile\/14321264534730359876"},"email":{"$t":"noreply@blogger.com"},"gd$image":{"rel":"http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail","width":"32","height":"32","src":"\/\/4.bp.blogspot.com\/-bkN_A3hDArk\/V6MIH7LLgTI\/AAAAAAAAHZo\/RAWX7yzBgzcVk0-MhI50yY6KjRJcFwptgCK4B\/s113\/miniaturkasm.jpg"}}],"media$thumbnail":{"xmlns$media":"http://search.yahoo.com/mrss/","url":"https:\/\/2.bp.blogspot.com\/-D7erKSQ5MJs\/XM2TB2bVsDI\/AAAAAAAANJ0\/u0eMut8MPPkwENCMi9BLneKIvsoa--q_ACEwYBhgL\/s72-c\/koszyczek_rartunkowy_wesele_zawartosc_2.JPG","height":"72","width":"72"}},{"id":{"$t":"tag:blogger.com,1999:blog-3011463791405931916.post-2155474767076985579"},"published":{"$t":"2019-04-14T13:00:00.000+02:00"},"updated":{"$t":"2019-04-14T13:00:00.288+02:00"},"category":[{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"lifestyle"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"ślub"}],"title":{"type":"text","$t":"O czym pamiętać przy organizacji ślubu - lista najważniejszych rzeczy | Ślub za pasem #3"},"content":{"type":"html","$t":"\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"o czym pamiętać przy organizacji ślubu blog delishe\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-lc6BkGmfQ1w\/XLDIEHnkQsI\/AAAAAAAANGo\/7qX8iJHEajgk9TJXZqd6RXNFMozTP6YtgCLcBGAs\/s1600\/slub_co_zalatwic_lista.jpg\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003EŚlub to ważne wydarzenie, dlatego należy przygotować się do niego jak najlepiej. Jednak w natłoku obowiązków i załatwień możemy coś przegapić lub o czymś zapomnieć. Jako że mam już ten dzień za sobą, stworzyłam listę rzeczy i usług, o których warto pamiętać i o które warto zadbać przed ślubem. Będą to istotne punkty, które powinniśmy załatwić przed ślubem i weselem odpowiednio wcześniej, aby potem się nie rozczarować, że coś nie dojdzie na czas bądź po prostu dany usługodawca nie będzie miał wolnego terminu.\u0026nbsp;\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EW pierwszym wpisie z tej serii możecie przeczytać o tym, od czego zacząć planowanie ślubu - jest to podstawa, zanim zaczniecie czytać ten wpis, zatem jeśli jeszcze nie widzieliście tamtego wpisu to poniżej możecie to nadrobić.\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cul style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cli\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/03\/slub-od-czego-zaczac-planowanie.html\" target=\"_blank\"\u003E\u0026nbsp;Od czego zacząć planowanie ślubu?\u003C\/a\u003E\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EGdy już mamy ogólny zarys tego, jak chcemy, aby ten dzień wyglądał, warto przejść do realizacji poszczególnych punktów i działań z nimi związanych. Większość punktów będzie dotyczyć każdego, ale oczywiście, nie koniecznie wszystkie, gdyż każdy ma inny punkt widzenia, inny plan na to, jak ten dzień będzie wyglądał. Jednak ja zostawiam Wam listę wszystkich rzeczy, a każdy zastanowi się sam, z czego skorzysta, a co uzna za zbędne.\u0026nbsp;\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch2 style=\"text-align: justify;\"\u003ECo załatwić przed ślubem | Lista rzeczy\u003C\/h2\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003E1. Kościół\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EJeżeli bierzecie ślub konkordatowy, to należy zadbać o wszelkie formalności związane ze ślubem\u003C\/b\u003E - należy udać się do księdza, porozmawiać z nim zarówno o dacie ślubu jak i wszelkich niezbędnych rzeczach. Należy także odbyć nauki przedmałżeńskie oraz wizytę w poradni małżeńskiej. W dalszej przyszłości trzeba zadbać o spowiedź, a także dostarczyć dokumenty jak np. świadectwo bierzmowania, spisać protokół przedślubny, ustalić zapowiedzi a potem spisać akt ślubu. Oczywiście wszystkiego dowiecie się w kancelarii parafialnej i ustalicie wszystko z księdzem, pewne szczegóły dogadacie także z organistą czy służbą kościelną.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4\u003E2. Urząd stanu cywilnego\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EPrzed ślubem należy udać się również do USC\u003C\/b\u003E, gdzie potrzebujemy odpisu skróconego aktu urodzenia przyszłego małżonka (w zależności od tego, gdzie odbywa się ślub). USC natomiast wydaje dokument, który stwierdza brak okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa, a który należy dostarczyć do księdza (jest ważny 3 miesiące). W urzędzie musimy także zdecydować, jakie nazwisko będziemy nosić my i nasze dzieci. (Już po ślubie, jeśli zmienią się nasze dane, np. nazwisko musimy także złożyć wniosek o nowy dowód w urzędzie miasta\/gminy).\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003E3. Sala\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003ENie możemy zapomnieć także o sali, w której odbędzie się nasze wesele. Jeśli mamy już wybraną salę to warto udać się na spotkanie z właścicielem lub managerem i porozmawiać o szczegółach. Sami mieliśmy wiele pytań, które pojawiały się w trakcie planowania ślubu i wesela i na bieżąco uzyskiwaliśmy odpowiedzi. Warto sobie wszystko notować, np. \u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/03\/organizer-slubny-czy-warto-kupic.html\" target=\"_blank\"\u003Ew takim organizerze\u003C\/a\u003E, ponieważ w natłoku spraw a także w emocjach możemy nie zapamiętać wszystkiego i o czymś zapomnieć. Przede wszystkim musimy podpisać umowę - czytajmy ją spokojnie i ze zrozumieniem, dopytujemy w razie potrzeby, aby potem nie było niedomówień i rozczarowań. \u003Cb\u003EO co na przykład pytać właściciela czy managera?\u003C\/b\u003E Oczywiście o cenę, co ona obejmuje, ile płacicie za dzieci, co musicie kupić sami, o godziny trwania przyjęcia, o to, jak może zmienić się ostateczna liczba gości w stosunku do ilości zadeklarowanej w umowie, o dekoracje (czy wszystko załatwiacie sami czy coś jest w cenie), o poprawiny (jeżeli takowe organizujecie), o nocleg, pokój dla nowożeńców, czy jest sejf, o pokrowce na krzesła (u nas dodatkowo płatne), o animatora, stoły (rodzaj i ustawienie), parking, oczywiście o menu, o którym napiszę poniżej. To tylko kilka pytań, jakie nasunęły mi się w tym momencie, jednak jest ich o wiele więcej - sama stworzyłam sobie taką listę i na bieżąco odhaczałam wszystko i notowałam, czego się już dowiedziałam, aby o wszystkim pamiętać.\u0026nbsp;\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003E4. Menu\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EJeżeli jesteśmy już przy sali, to warto wspomnieć także o menu. \u003Cb\u003EBliżej wesela ustalamy z właścicielem bądź managerem menu - wybieramy potrawy z listy, jaką oferuje sala.\u003C\/b\u003E U nas był ogromny wybór przez co naprawdę ciężko było się zdecydować. Postawiliśmy na sprawdzone już dania, ale także coś innego i zaskakującego, co było nowością bądź mocno polecane przez innych serwowane w tej sali weselnej. Oprócz standardowych posiłków mieliśmy także dania z grilla (ogromny wybór mięs, ryb, a także sałatek i dipów), który był na powietrzu w dużej altanie, gdzie goście mogli zjeść, przewietrzyć się i odpocząć. Warto rozważyć co lubicie, co Wasi goście lubią i według tego dobrać odpowiednie menu, pamiętając o tym, że nie dogodzi się wszystkim w stu procentach i nie warto robić nic na siłę.\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003E5. Tort\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EA jeśli już mowa o jedzeniu, to kolejną rzeczą jest tort.\u003C\/b\u003E Wybór jest ogromny i to do Was należy, co ostatecznie wybierzecie - zarówno jego smak jak i wygląd. Czasami tort można zamówić już na Waszej sali weselnej a innym razem sami musicie znaleźć odpowiednią cukiernię. My zamówiliśmy tort w innym miejscu, ale okazało się, że ta cukiernia już niejednokrotnie współpracowała z naszą salą i dowoziła tam słodkości, że transport mieliśmy gratis i tak właściwie nie musieliśmy się o nic martwić ani osobiście odbierać tortu.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4\u003E6. Obrączki\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EObrączki to także niezbędny element ślubu\u003C\/b\u003E - warto zastanowić się, jak chcemy, aby wyglądały, aby łatwiej nam było ich szukać. Następnie udać się do jubilera i pooglądać różne modele. W zależności od jubilera, dostępności kruszcu i wielu innych czynników czas realizacji może być różny. Czasami może się także okazać, że będziecie musieli zwężać bądź rozszerzać obrączkę, wiec warto mieć to na uwadze i odpowiednio wcześniej wszystko zamówić. Niektóre pary decydują się także przetopić własne złoto i stworzyć z nich swoje obrączki - na pewno koszt będzie niższy i będzie to unikalna pamiątka.\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg alt=\"o czym pamiętać przy organizacji ślubu blog\" border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-hkhZgkejFFc\/XLDDoAcavGI\/AAAAAAAANGM\/074R0qwHyooWocldE7CHjPLwJhrc081vACLcBGAs\/s1600\/slub_lista_rzeczy.JPG\" title=\"\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003E7. Zespół\/dj\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EMuzyka to także coś, o co musimy zadbać, dlatego poszukajmy takiego zespołu, który będzie nam się podobał i jego repertuar także. \u003C\/b\u003EOczywiście możemy pomyśleć także o DJ'u - wybór należy do nas. Z terminami jest różnie - czasami uda się coś znaleźć na ostatnią chwilę, jednak sama nie ryzykowałabym, a poszukała zespołu odpowiednio wcześniej. Nasz zespół co prawda znaleźliśmy niecały rok przed ślubem - jednak polecając ten zespół znajomej dosłownie za 2-3 miesiące już nie mieli terminów na najbliższe 2, a właściwie prawie 3 lata. Także my akurat mieliśmy szczęście, że ten jedyny termin, który nas interesował był wolny, ale nie zawsze tak się uda, dlatego też warto mieć kilka opcji w zanadrzu. Warto pomyśleć o takim zespole, który gra i śpiewa na żywo cały czas i robi niezbyt długie przerwy. Poza tym, jeśli podpiszemy już umowę z zespołem, warto ustalić wszelkie szczegóły - muzykę, konkretne piosenki bądź zabawy - my nie chcieliśmy krępujących zabaw, dlatego powiedzieliśmy o tym zespołowi i tego nie było. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając zespół? Na przykład na to, do której godziny grają, jak się rozliczacie czy poprawiny również wchodzą w grę (o ile organizujecie) itd.\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003E8. Fotograf i kamerzysta\u0026nbsp;\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EDwie opcje, możecie wybrać jedną z nich lub obie. \u003Cb\u003EWarto zadbać o to, aby zarówno fotograf jak i kamerzysta wiedzieli na czym Wam zależy i czego fotografować bądź nagrywać nie chcecie\u003C\/b\u003E. Przed podpisaniem umowy, dopytajcie o cenę, o to co wchodzi w skład pakietu, czy trzeba dopłacić za dodatkowe zdjęcia, ile obrobionych zdjęć dostaniecie, jaki będzie czas realizacji, do której godziny będą na sali i czy będą też Wam towarzyszyć podczas Waszych przygotowań. Warto zorientować się, czy będziecie mogli zrobić sobie sesję i czy będzie ona podczas wesela czy później, w plenerze. Czasami fotograf oferuje także sesję narzeczeńską - my skorzystaliśmy z tej opcji - nie tylko dlatego, że chcieliśmy mieć zdjęcia z okresu narzeczeństwa ale również jest to doskonała okazja, aby poznać fotografa\/fotografów i on\/oni poznali Was - jak się ustawiacie, na jakich ujęciach wychodzicie najkorzystniej i abyście oswoili się z obiektywem. Odnośnie kamerzysty - warto dopytać także co macie w pakiecie - czy będzie także trailer, czy film dostaniecie na pendrive'ie i płytach i czy np. oferują dodatkowo dron, jeśli Was to interesuje.\u003C\/div\u003E\u003Ch4\u003E\u003C\/h4\u003E\u003Ch4\u003E9. Inni usługodawcy: makijaż, fryzura, paznokcie, dodatkowe zabiegi\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EO makijażu i fryzurze dobrze jest także pomyśleć nieco wcześniej. \u003Cb\u003ENie tylko wybrać usługodawców, ale zastanowić się, czego oczekujecie i wypróbować pewne opcje\u003C\/b\u003E. Czasami od razu zaskoczy i uznacie, że to jest to, a innym razem będziecie musieli poszukać dalej. Gromadźcie inspiracje i zdjęcia, aby ułatwić pracę danej osobie i aby zrobiły to jak najlepiej i zbliżone do tego, czego oczekujecie. Dodatkowo można zapisać się również na manicure - ja akurat wykonałam go sama, ale dwie pozostałe rzeczy (fryzura i makijaż) zostawiłam profesjonalistkom. Ewentualne dodatkowe zabiegi powinniśmy wykonać nieco wcześniej, nie na ostatnią chwilę, aby nic nie działo się ze skórą i wszystko dobrze wyglądało. \u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003E10. Garderoba\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EWażnym elementem jest oczywiście Wasza garderoba\u003C\/b\u003E - oczywiście suknia i garnitur to must have, jednak musimy zadbać o to, aby zamówić te rzeczy odpowiednio wcześniej. Dobrze jest na spokojnie zastanowić się, co chcemy, jak ma wyglądać ta wymarzona suknia, a potem dobierać do niej dodatki, jak np. welon czy buty. Oczywiście w przypadku Pana Młodego oprócz garnituru jest to także koszula, spinki do mankietów, mucha bądź krawat, buty, odpowiednia bielizna a także dodatkowa koszula - ona naprawdę może się przydać! Gdy wybierzecie już odpowiednią garderobę, czekają Was tylko przymiarki i ewentualne mniejsze zmiany. \u003Cb\u003EPrzy tym punkcie chciałabym wspomnieć także o umowie\u003C\/b\u003E, jaką podpisujecie przy zamówieniu sukni - uważajcie na wszelkie kruczki, pytajcie co obejmuje cena, jaki jest czas realizacji itd. Ja byłam bardzo zadowolona ze swojej sukni, jednak przy kolejnych wizytach okazało się, że np. dodatkowo płaci się za halkę czy małe rękawki - motylki, dlatego uczulam na to i pamiętajcie, aby o wszystko zapytać wcześniej, by nie było niemiłego zaskoczenia. \u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003E11. Dekoracje, kwiaty i bukiet\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EMam tu na myśli zarówno dekorację sali jak i kościoła.\u003C\/b\u003E Warto znaleźć odpowiednią osobę, która zadba o wystrój sali i kościoła, dobierze takie kwiaty, które będą Wam się podobać i będą pasować do stylu i rodzaju wesela. My trafiliśmy w dziesiątkę, ponieważ wszystko było dosłownie tak, jak chcieliśmy. Pokazałam kilka inspiracji pani, która zajmowała się kwiatami i zrobiła wszystko wedle naszych wskazówek. Oprócz kwiatów w kościele, zadbała także o dekoracje - lampiony, świece itp., bukiet na sali weselnej (kwiaty na stołach mieliśmy już w cenie sali weselnej), strojenie domów, bukiety dla mnie i świadkowej, a także drobne elementy jak butonierki dla Pana Młodego i świadka, gałązka do błogosławieństwa, żywe kwiaty do włosów i mojej fryzury i jeszcze kilka ozdób. Warto popytać innych - być może ktoś Wam poleci kogoś sprawdzonego i nie będziecie musieli wybierać w ciemno.\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"1600\" data-original-width=\"1065\" src=\"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-TPslAiVCXN0\/XLDMCWZTn2I\/AAAAAAAANG0\/v5bh8bv2tdkPTYTN9AI1dlUgcfd9RZXoQCLcBGAs\/s1600\/kwiaty.JPG\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003E12. Pierwszy taniec\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EWasz pierwszy taniec to także istotna kwestia. \u003C\/b\u003EW zależności od tego, co planujecie warto nad tym bardziej pomyśleć. Oczywiście przede wszystkim \u003Cb\u003Ewarto wybrać utwór, do którego chcecie zatańczyć\u003C\/b\u003E - czy ma to być coś po polsku czy w innym języku, a może po prostu wersja instrumentalna. \u003Cb\u003EJeśli chcecie zatańczyć do danego układu to powinniście odpowiednio wcześniej zacząć ćwiczyć\u003C\/b\u003E - jedni wybierają szkoły tańca, inni robią to sami - ten wybór należy do Was. Jeśli natomiast chcecie iść na żywioł, to mimo wszystko polecam przesłuchać wybranej piosenki i zatańczyć w zaciszu domu chociaż jeden raz, aby potem się nie stresować i wiedzieć, jak długo trwa utwór i jak możecie do niego zatańczyć. My ułożyliśmy swoją choreografię i kroki i sami ćwiczyliśmy w domu. Myślę, że wyszło całkiem fajnie - mimo przećwiczenia kilku kroków było naturalnie i tak, jak chcieliśmy. Wiele gości pytało, czy chodziliśmy na jakieś lekcje, bo byli zaskoczeni krokami i tańcem - zatem jak widać, można zrobić coś samemu i również będzie dobrze. Poza tym, mieliśmy naprawdę 'świetny czas' przy ćwiczeniu jej - bawiliśmy się świetnie i spędzaliśmy sporo czasu razem, co serdecznie Wam polecam. Początkowo myśleliśmy o innej piosence, a ostatecznie wybraliśmy coś innego i bardzo się cieszę, że zmieniliśmy zdanie. Piosenka jak najbardziej nam pasuje, była naprawdę piękna i mimo odtwarzania kilkukrotnie po weselu, nadal nam się nie nudzi, jak to miało miejsce z pierwszą piosenką, którą słyszeliśmy już niemal wszędzie. Dlatego wybór utworu jest istotny i warto nad nim trochę pomyśleć, bo to on będzie kojarzył Wam się potem z Waszym Dniem.\u003C\/div\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003C\/h4\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003E13. Zaproszenia + lista gości\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EOczywiście\u003Cb\u003E odpowiednio wcześniej warto sporządzić listę gości, \u003C\/b\u003Ektórych chcemy zaprosić. \u003Cb\u003ENastępnie musimy wybrać zaproszenia\u003C\/b\u003E - w sieci mamy naprawdę ogromny wybór przepięknych zaproszeń w różnym stylu, także każdy znajdzie coś dla siebie. \u003Cb\u003EWarto pamiętać o tym, żeby zamówić je odpowiednio wcześniej\u003C\/b\u003E. To naprawdę ważne - czasami sklep czy drukarnia ma dłuższy czas oczekiwania, więc warto na to zwrócić uwagę. Poza tym, już nie raz słyszałam o przypadkach, gdzie drukarnia nie wywiązała się z realizacji zamówienia bądź zdarzały się jakieś błędy, dlatego dobrze jest mieć ten zapas czasu na ewentualne poprawki czy zamówienie ponownie lub w innym miejscu zaproszeń bez niepotrzebnego stresu i nerwów. Jeśli mamy już gotowe zaproszenia, to oczywiście musimy je dostarczyć (najlepiej osobiście) gościom. W zaproszeniu powinniśmy zawrzeć informację \u003Cb\u003Edo kiedy goście mają potwierdzić przybycie\u003C\/b\u003E - jeśli goście sami tego nie zrobią, musimy do nich zadzwonić i zapytać, ponieważ potem będziemy potwierdzać tę liczbę na sali weselnej, a przecież nie chcemy płacić za puste miejsca. Nie zapomnijmy zapytać, czy goście przybędą sami czy z dziećmi i czy np. potrzebują noclegu czy transportu (z kościoła do sali weselnej).\u003C\/div\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003C\/h4\u003E\u003Ch4 style=\"text-align: justify;\"\u003E14. Samochód i inne środki transportu\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003ETo, czym dojedziecie do ślubu oczywiście zależy od Was \u003C\/b\u003E- jedni idą pieszo, inni wybierają rowery, jeszcze inni bryczki, a inni standardowo samochód. Zależy to od wielu czynników, m.in. od odległości domu od sali i kościoła. My tradycyjnie wybraliśmy samochód - wynajęliśmy auto wraz z osobą, która go prowadziła, więc Pan Młody nie musiał się dodatkowo stresować i prowadzić samemu. Akurat w naszym przypadku, mieliśmy blisko zarówno do kościoła, jak i na salę weselną, wiec tak właściwie zajęło to dosłownie kilkanaście minut. Jednak auto przydało się także po to, aby Pan Młody dojechał ze swojego domu rodzinnego wraz ze świadkiem do mnie. Jeśli chodzi o inne środki transportu to mam na myśli także np. wynajęcie autobusu czy busa - w wielu stronach jest tradycja, aby goście nie musieli jechać swoimi samochodami z kościoła na salę, to wynajmuje się autobus, aby ich dowiózł na miejsce. Jeśli o tym myślicie, to warto zorientować się, ile osób z tego skorzysta, czy jest w ogóle sens zamawiania a jeśli tak, to zrobić to odpowiednio wcześniej. \u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch4\u003E\u003C\/h4\u003E\u003Ch4\u003E15. Prezenty\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EI tutaj mam na myśli kilka rodzajów prezentów. Po pierwsze: \u003Cb\u003Eprezenty dla rodziców\u003C\/b\u003E. Jeśli chcecie zrobić podziękowanie dla rodziców to zastanówcie się nad jego formą (czy ma to być podczas wesela, czy na osobności, jaki rodzaj prezentu chcecie dać itd.). Fajnie jest zrobić coś, co ucieszy rodziców, a nie dodatkowo ich zestresuje. Po drugie: \u003Cb\u003Eprezenty dla gości\u003C\/b\u003E. W wielu miejscach jest zwyczaj dawania małych prezencików gościom - zastanówcie się, czy w ogóle chcecie coś takiego robić, czy nie jest to konieczne. Jeśli tak, to wybierzcie coś, co pasuje do Waszego stylu - pomysłów jest mnóstwo (herbata, ciasteczka z wróżbą, personalizowane cukierki, roślinki, miodziki z etykietą, czy coś wykonane własnoręcznie). W różnych stronach są różne zwyczaje, ale czasami daje się także pojemnik z ciastem czy alkohol. Jeśli chcecie coś takiego podarować to weźcie to pod uwagę przy planowaniu budżetu, zamawianiu alkoholu czy ciast. Po trzecie: \u003Cb\u003Epod hasłem prezenty kryją się także prezenty dla Was\u003C\/b\u003E. Już dawno odeszło się od zwyczaju, gdy goście w ramach prezentu dawali tylko sprzęty, gadżety do domu itd. Teraz coraz częściej po prostu wybieramy pieniądze tak, aby można samemu dobrze je zagospodarować i przy okazji uniknąć nietrafionych prezentów czy takich, które się powielają. A jeśli chcecie dostać coś konkretnego to można o tym wspomnieć gościom - jeśli na tyle dobrze się znacie to nie będzie to źle odebrane - często goście sami o to pytają, aby uniknąć zakupu prezentu, który nie przypadnie Wam do gustu. Poza tym, mamy też zwyczaj dawania kwiatów, który również coraz częściej odchodzi na bok - po prostu nie mamy kiedy nacieszyć się kwiatami, a ich ogromna ilość może być kłopotliwa w przechowaniu i przewiezieniu po weselu. Tu również stosowane są zamienniki (często wspomina się o tym w zaproszeniach, albo po prostu podczas proszenia gości) - są to np. kupony lotto, książki, wino, gry planszowe, zabawki dla dzieci, karma dla zwierząt ze schroniska i wiele innych rzeczy. Ze strony Pary Młodej warto pamiętać o tym, że to ma być tylko drobny upominek mniej więcej w cenie kwiatów i nie powinno być to kłopotliwe dla gości.\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch4\u003E16. Dodatki\u003C\/h4\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003ENa koniec dodatki, które jak sama nazwa wskazuje mają być tylko dodatkiem i uzupełnieniem, ale \u003Cb\u003Eto właśnie one tworzą całość\u003C\/b\u003E. I tutaj mieszczą się takie rzeczy jak np.: dodatki w garderobie - podwiązka, bielizna, biżuteria; rzeczy typu: pudełko na koperty, winietki na stół, tablice rejestracyjne, ozdobne wieszaki, dekoracje na sali weselnej - napis, Wasze imiona, księga gości, tablica z usadzeniem gości, fotobudka czy jeszcze coś innego. Warto zastanowić się, co wydaje się Wam ciekawe i ładnie uzupełni całość, a z czego można zrezygnować bądź co do Was nie pasuje.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"931\" data-original-width=\"1400\" src=\"https:\/\/4.bp.blogspot.com\/-wkMBkDpc8w0\/XLDOB-Vm0eI\/AAAAAAAANHA\/hHuyhMGWks47MUTJmGJNhew7vdQDP2SXQCLcBGAs\/s1600\/slub_dodatki_slubne_blog.JPG\" \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003EJesteście przed czy już po ślubie? Co byście dodali do tej listy? Może jest coś, o czym również warto pamiętać? Co załatwiliście w pierwszej kolejności a co na samym końcu?\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: small;\"\u003E\u003Cb\u003EZOBACZ TAKŻE:\u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cul style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cli\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/03\/organizer-slubny-czy-warto-kupic.html\" target=\"_blank\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: large;\"\u003E\u003Cb\u003EOrganizer ślubny, czyli Niezbędnik Panny Młodej \u003C\/b\u003E\u003C\/span\u003E\u003C\/a\u003E\u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003Cbr \/\u003E"},"link":[{"rel":"edit","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/2155474767076985579"},{"rel":"self","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/3011463791405931916\/posts\/default\/2155474767076985579"},{"rel":"alternate","type":"text/html","href":"https:\/\/www.delishe.pl\/2019\/04\/co-zalatwic-przez-slubem-lista.html","title":"O czym pamiętać przy organizacji ślubu - lista najważniejszych rzeczy | Ślub za pasem #3"}],"author":[{"name":{"$t":"Delishe"},"uri":{"$t":"http:\/\/www.blogger.com\/profile\/14321264534730359876"},"email":{"$t":"noreply@blogger.com"},"gd$image":{"rel":"http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail","width":"32","height":"32","src":"\/\/4.bp.blogspot.com\/-bkN_A3hDArk\/V6MIH7LLgTI\/AAAAAAAAHZo\/RAWX7yzBgzcVk0-MhI50yY6KjRJcFwptgCK4B\/s113\/miniaturkasm.jpg"}}],"media$thumbnail":{"xmlns$media":"http://search.yahoo.com/mrss/","url":"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-lc6BkGmfQ1w\/XLDIEHnkQsI\/AAAAAAAANGo\/7qX8iJHEajgk9TJXZqd6RXNFMozTP6YtgCLcBGAs\/s72-c\/slub_co_zalatwic_lista.jpg","height":"72","width":"72"}}]}});