Co obejrzeć na Netflixie? 5 wciągających mini seriali

Co obejrzeć na Netflixie seriale

To już kolejny wpis z cyklu Co obejrzeć na Netflixie. Jeśli szukasz fajnego serialu, który nie będzie tasiemcem i który Cię nie znudzi swoją długością to ten wpis jest dla Ciebie. Zobacz moje propozycje serialowe na wolny wieczór czy mały maraton z Netflixem. Jakie mini seriale obejrzeć? Zobacz ten wpis!


Netflix - co obejrzeć? 5 mini seriali, które pochłoniesz w krótkim czasie


Bridgertonowie

Nie przepadam za filmami i serialami kreowanych na dawne czasy, nie oglądam zbyt wielu produkcji kostiumowych, a jednak sięgnęłam po znaną propozycję Netflixa, czyli Bridgertonowie. I przepadłam! Jeśli macie podobne obawy, jak ja na początku i myślicie, że to nie dla Was - spróbujcie chociaż jeden albo dwa odcinki. Sama podeszłam sceptycznie a okazało się, że to przyjemny serial z wątkiem miłosnym. Często porównywany do Plotkary ze względu na narratora, który wszystko wie i komentuje wydarzenia - tutaj również nie wiedzieliśmy, kto z bohaterów nim był. Duża rodzina Bridgertonów, konwenanse, tajemnice, intrygi... Serial ma póki co jeden sezon (8 odcinków po ok. 1h). Gorąco polecam!

serial Bridgertonowie

 

 Gambit Królowej

To za sprawą tego serialu ludzie na nowo pokochali szachy! Niezwykła dziewczyna, która rozgrywa partie szachów mierzy się także z nałogiem. Jak skończy się ta nierówna walka? Serial ogląda się z zaciekawieniem, jest świetnie skonstruowany - nawet osoby, którym wydaje się że gra w szachy jest nużąca, odkryją jej potencjał. Dodatkowo ja uwielbiałam muzykę w tym serialu. I oczywiście popularność tego serialu w Polsce zawdzięczamy także polskiemu aktorowi w tej światowej produkcji, czyli Marcinowi Dorocińskiemu. Bardzo podobały mi się wszystkie role wykreowane w serialu i to że z każdym odcinkiem chcieliśmy poznać dalsze losy i zakończenie tej fascynującej gry. Serial ma tylko 7 odcinków. Polecam!

co obejrzeć na netflixie gambit królowej


Sexify

Polski serial o nietypowej dla naszych seriali fabule. Natalia - studentka informatyki, aby wygrać prestiżowy konkurs chce stworzyć aplikację dla kobiet dotyczącą sfery seksualnej. Takiej produkcji jeszcze nie było na naszym rynku, wiec jest to coś innego, nowego, co może wciągnąć i zaciekawić odbiorcę. Sama przyznam, że początkowe odcinki mi się podobały, jednak z czasem było już nieco gorzej  - myślę, że spokojnie można to było zmieścić w mniejszej liczbie odcinków. Natomiast na pewno będą osoby, którym się spodoba i właśnie myślę, że warto samemu obejrzeć i wyrobić sobie opinię. Sama doceniam to, że w serialu pojawili się nowi, mniej znani aktorzy, a obok nich Wojciech Solarz, Bartosz Gelner, Cezary Pazura, Zbigniew Zamachowski czy Małgorzata Foremniak. Cały klimat serialu jest specyficzny, czasy akademików i studiów mimo że dzieją się w aktualnym czasie, mi przypominają te starsze lata, dodatkowo potęguje to muzyka, wystrój pomieszczeń. Serial ma 8 odcinków (po ok.35-50min w zależności od odcinka).

sexify serial


Co kryją jej oczy

Co kryją jej oczy to kolejny mini serial. Początkowo wydaje się być prosty, nużący i powolny, jednak nic bardziej mylnego. Kolejne odcinki odsłaniają jego prawdziwe oblicze. Samotna matka wikła się w romans z mężczyzną, który przy okazji jest jej pracodawcą. Przy okazji zaprzyjaźnia się też z jego żoną. Nic nie jest tu takie, jak się wydawało, tajemnice, niebezpieczna gra i kolejne znaki zapytania. Wiele osób mówiło, że nie spodziewało się takiego zakończenia i wbiło je w fotel. I tak, faktycznie zakończenie było niespodziewane, ale z zupełnie innego powodu. Nie chcę nic spojlerować, warto zobaczyć, bo był inny, niecodzienny, tym bardziej, że nie jest długi, bo ma 6 odcinków, które trwają ok. godziny.

Co obejrzeć na Netflixie mini seriale Co kryją jej oczy

 

Ginny and Georgia

To serial, po który sięgnęłam, myśląc, że dostanę lekką, luźną komedyjkę na wieczór. I poniekąd tak było, ale oglądając kolejne odcinki poznajemy to, w jaki sposób żyła Georgia, jej problemy, jaką ciemną stronę skrywa i jest tu trochę więcej esencji, dramatu i czegoś, co z pewnością można by jeszcze bardziej rozwinąć. Mamy tutaj dwie główne bohaterki - matkę i córkę, których losy śledzimy. Z jednej strony przyglądamy się problemom nastolatki, natomiast z drugiej strony losy jej matki, która wcale nie jest zwyczajną mamą, a ma skrywaną przeszłość. Serial ma 10 odcinków, każdy trwa ok. 50 min. Polecam zobaczyć.

co na netflixie ginny and georgia


Znacie te seriale?  A może skorzystacie z moich poleceń? Co aktualnie oglądacie?

 
 

ZOBACZ TAKŻE:

instagram