5 książek dla kobiet - co warto przeczytać i propozycje na prezent

Co jakiś czas na blogu pojawiają się różne zestawienia książkowe. Tym razem, z okazji Dnia Kobiet, stworzyłam listę książek, których treści z pewnością spodobają się kobietom. Różnorodność sprawia, że każda kobieta może znaleźć wśród nich książkę dla siebie i tematykę, w której czuje się najlepiej. Lista książek dla kobiet to także inspiracja na prezent dla kobiety. Jeśli szukasz czegoś dla dziewczyny, żony, mamy, przyjaciółki, koleżanki - to zobacz moją listę książek dla kobiet. 

Na moim instagramie @delisheblog pojawił się też wpis z 24 propozycjami książkowymi dla kobiet i o kobietach. Zajrzyj tam, jeśli chcesz zobaczyć więcej wspaniałych książek.

 

5 książek dla kobiet - co warto przeczytać?


Niezależność finansowa i emocjonalna dla kobiet Anna Łukaszyn

Nie mam swoich pieniędzy... Na szczęście to zdanie mnie nie dotyczy. Ale jest wiele kobiet, które nadal są zależne od swoich partnerów, mężów czy innych osób. Niezależność finansowa i emocjonalna zarazem, daje wolność. Wolność, kiedy sytuacja nas do tego zmusza i jest naprawdę ciężko i wolność w małych, na pozór nic nie znaczących rzeczach, kiedy chcemy sobie coś kupić lub zadbać o siebie i nie musimy się z tego tłumaczyć. To bardzo uwalnia głowę i daje nam ogromną siłę. Zwiększa pewność siebie, czujemy się swobodnie a dzięki uporządkowanym finansom możemy poprawić jakoś swojego życia. A inwestycja w siebie zawsze przynosi zysk.

Niezależność finansowa i emocjonalna dla kobiet Anna Łukaszyn czy warto przeczytać

To od Ani, autorki książki, wiele lat temu uczyłam się planować tygodniowe zakupy. Doskonaliłam umiejętności dotyczące finansów, tworzenia poduszki finansowej czy funduszy celowych. Dzięki temu wiem, co jest dla mnie priorytetem, stać mnie na rozwój, kursy, szkolenia a także przyjemności. Wiem, co jest dla mnie ważne a co mniej i na co chcę oszczędzać a potem wydawać swoje pieniądze. Wiem to, bo przerobiłam swoje przekonania, cele i wiem, do czego dążę. Twoje cele wcale nie muszą być takie same jak moje. Ale możesz też coś zmienić aby Twoje życie było lepsze i takie, o jakim marzysz. Ania napisała "nie jesteś Twoja przeszłością - ona jest twoją lekcją ale nie definiuje tego kim jesteś" oraz "wiele razy musimy zmienić swoją drogę i czasem coś porzucić, aby móc lepiej się przyjrzeć innym ścieżkom i być może podążyć jedną z nich". Może właśnie teraz jest ten czas, abyś to Ty zmieniła swoje życie? Uwolniła się od wpływu innych na Twoje decyzje finansowe, wyznaczyła realistyczne cele, zaoszczędziła pieniądze i czas a przy tym zabezpieczyła przyszłość swoją i najbliższych.

"Niezależność finansowa i emocjonalna dla kobiet" Anny Łukaszyn to swoiste kompendium wiedzy o budowaniu niezależności, krok po kroku, bez nadęcia, trudnych i niezrozumiałych treści, pisana prostym i zrozumiałym językiem. To książka nie tylko dotycząca tematyki finansowej, dużo tu o emocjach, braku, schematach i zakorzenionych przekonaniach. Historia Ani udowadnia nam, że nawet z największego kryzysu i sytuacji "bez wyjścia" można wyjść obronną ręką a nawet stać się silniejszą - o ile zadbamy wcześniej o siebie i damy sobie szansę na to, aby stać niezależną finansowo i emocjonalnie.

 Niezależność finansowa i emocjonalna dla kobiet Anna Łukaszyn czy warto przeczytać


Self Care Droga do samoakceptacji Andżelika Dominiak-Banach

Nie spotkałam się wcześniej z tak pięknie wydanym poradnikiem, książką rozwojową. Już samo trzymanie jej na półce daje radość, bo wygląda pięknie. Jednak nie o to tutaj chodzi, a o wnętrze. Zarówno książki jak i nasze. Bowiem poradnik ten pomaga nam w słuchaniu swoich potrzeb, próbie pokochania siebie i zatroszczenia się o siebie. Mówi o samoakceptacji, identyfikacji swoich potrzeb, poczuciu własnej wartości czy pewności siebie.

 

Self Care Droga do samoakceptacji

Ileż to z nas na co dzień odczuwa stres, ma mnóstwo obowiązków, nie wyrabia się albo robi wszystko w biegu, zapominając o siebie. Wszystko dla innych, tylko nie my, bo przecież nie jesteśmy ważni. A potem chodzimy sfrustrowani, źli, z wewnętrznym konfliktem i złym samopoczuciem. W Self Care Droga do samoakceptacji to książka dla kobiet, które chcą się zatroszczyć o siebie. To tu rozpoczynamy walkę o siebie, zaczynając od drobnych kwestii jak to, jak dbać o siebie, jak samemu siebie wspierać po zmierzeniu się z własnymi potrzebami, nauką asertywności na tworzeniu prawdziwej akceptacji siebie i zwiększeniu poczucia własnej wartości, skończywszy. 

Z Self Care nauczymy się technik relaksacyjnych, treningu uważności, samoregulacji i pracy z emocjami, które są tak ważne. Często je ukrywamy, tłumimy, bo wydaje nam się, że tak szybko się ich pozbedziemy. A one i tak znajdą ujście - chociażby w ciele, powodując bóle i choroby. Praca z automatycznymi negatywnymi myślami na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowana, ale jest również do wyćwiczenia. W książce znajdziemy szereg przykładów i ćwiczeń, jak sobie z nimi radzić. Zresztą, cała książka to nie tylko suche fakty, ale przede wszystkim przystępnie podane informacje, praktyczne narzędzia (zaczerpnięte z terapii poznawczo-behawioralnej), ćwiczenia z nurtu mindfulness, dzięki którym droga do tego, aby zaakceptować siebie stanie się łatwiejsza.

 

Self Care Droga do samoakceptacji


Jak zostać Panią swojego czasu Ola Budzyńska

Zarządzanie czasem to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, gdy mamy dużo obowiązków. W książce Jak zostać Panią swojego czasu autorka, rozprawia się z mitami na ten temat, opowiada o życiu w biegu i konsekwencjach i przede wszystkim mówi o tym, jak dobrze zarządzać czasem, żeby przede wszystkim być zadowolonym z życia.

Jak zostać panią swojego czasu książka

Co jest pomocne? Przede wszystkim wprowadzenie nawyków, rutyny i to jak zaczynamy dzień. Autorka rozprawia się też z prokrastynacją, wielozadaniowością, rozpraszaczami czy bałaganem. Krok po kroku przeprowadza nam przez cały system, bez zbędnych "trudnych" pojęć - przystępny język pozwala przeczytać ją bez problemu i wynieść wiele dobrego dla siebie. 

Jeśli szukasz motywacji, sposobu na lepsze zarządzanie czasem i chcesz nauczyć się, jak to robić jak najlepiej, co Ci w tym przeszkadza a co pomoże, sięgnij po kompleksowy poradnik Jak zostać Panią swojego czasu, Zarządzanie czasem dla kobiet.

 Jak zostać panią swojego czasu książka

 

#nażyć się Marta Iwanowska-Polkowska

Książka o tym, jak w pełni świadomie i dobrze żyć, mimo wszelkich przeciwności. O odwadze, sile psychicznej i odporności. O tym, żeby mieć nadzieję na piękne życie. Książka idealna dla każdej kobiety, która szuka siebie, chce być bardziej świadoma i pewna swoich wyborów.

#nażyć się książka dla kobiet

Podoba mi się jej forma - dużo treści ale i wypunktowanych informacji, sposobów, pytań, wskazówek.  Pozwala zrozumieć nasze emocje, otworzyć się na nie, kieruje naszą uwagę na to, na co mamy wpływ i odnalezienie sensu w tym, co się dzieje. Uczy rozpoznawania swoich potrzeb i odpowiadania na nie. Mnóstwo tutaj wartościowych rozdziałów, które wskazują nam kierunek naszych poszukiwań siebie. 

Wartościowa książka, która potrafi zmienić nasze postrzeganie i wziąć życie w swoje ręce. Skłania do refleksji, momentami może wzruszyć czy poruszyć czułe struny. Ale to wszystko prowadzi do uzdrowienia, akceptacji i zmiany.

#nażyć się książka dla kobiet


Robię włosing Agnieszka Niedziałek

W zestawieniu nie zabrakło także książki pielęgnacyjnej, a mianowicie książki dotyczącej jednego z naszych atrybutów, jakim są włosy. Jeśli chcesz zadbać o nie, nauczyć się ich pielęgnacji od podstaw, dowiedzieć się, jak je prawidłowo myć, czego używać, żeby były piękne, lśniące i zdrowe, to książka Robię włosing jest dla Ciebie.

Robię włosing książka recenzja

To kompleksowy poradnik, napisany zrozumiałym językiem, z wieloma wyjaśnieniami, podziałem na problemy włosów i mnóstwem rad i wskazówek, które możesz wdrożyć. Agnieszka, autorka książki, sama może się poszczycić przepięknymi włosami i taki efekt wypracowała sama - jest żywym dowodem na to, że jest to jak najbardziej możliwe.

Podoba mi się to, w jaki sposób jest wydana. Przejrzystość, grafiki, wypunktowania, zakreślenia ważnych informacji pomaga a lepszym odbiorze książki i przyswojeniu tyle informacji.

Sama mocno interesowałam się włosingiem i wiem, że świadomą pielęgnacją można uzyskać wspaniałe efekty. Potrzeba tylko czasu, wiedzy, planu, obserwacji i wdrażania porad i wskazówek osób, które są w tej dziedzinie ekspertami, a tak z pewnością mogę nazwać Agnieszkę, która o włosach wie już chyba wszystko! PS jest też druga książka Agnieszki: Jak zapuścić długie włosy.


Robię włosing książka recenzja czy warto kupić 

To moje subiektywne zestawienie książek dla kobiet, które warto przeczytać. Oczywiście jest ich dużo więcej (24 polecajki są na moim Instagramie @delisheblog), jednak ja wybrałam właśnie te, aby opowiedzieć o nich nieco więcej i zachęcić Was do przeczytania.


Znacie te książki? Jaka książka wywarła na Was duże wrażenie? Co poleciłybyście przeczytać innym kobietom?

 

ZOBACZ TAKŻE:

instagram