Przegląd miesiąca (czerwiec)


Zapraszam Was na przegląd miesiąca. Jest to post poświęcony książkom, filmom, muzyce, ciekawym wydarzeniom, zakupom. Być może coś Was zainspiruje, zaciekawi. Zapraszam do czytania!

1. Obejrzane filmy
Dzień z życia blondynki - lekka komedia, która opowiada o losach dziennikarki, mającej zły dzień. To mało powiedziane. Jej dzień jest pełen przygód, niesamowitych historii i spotkań. A wszystko za sprawą jej żółtej wyzywającej sukienki. Film polecam tym osobom, które chcę się odprężyć, zrelaksować i obejrzeć coś, o czym niedługo potem można zapomnieć.

#The Duff. Ta brzydka i gruba - Pominę 'świetne' tłumaczenie tytułu. Film opowiada o dziewczynie, która jest wyśmiewana w szkole i postanawia coś z tym zrobić. Nie jest to dramat a raczej komedia. Nada się dla nastolatków, ale i osób, które lubią tego typu filmy - powinny być zadowolone.

Lato w Prowansji - film z Jeanem Reno. Rodzeństwo wyjeżdża na wakacje do Prowansji, do swojego dziadka, którego wcześniej nie poznało. Rodzinne konflikty doprowadziły do tej sytuacji. Jednak z czasem dzieci poznają się z dziadkiem, wyjaśniają pewne sprawy i ... zresztą zobaczcie sami. Naprawdę warto. Wzruszający, pełen ciepła film, który zapada w pamięć. Polecam!

Miłość i turbulencje - para, która nie jest już razem spotyka się na pokładzie samolotu. Podczas lotu toczy się rozmowa, której świadkami są współpasażerowie. Zastosowana jest retrospekcja i widzimy co działo się wcześniej. Ciekawy film, jednak trochę mi się dłużył.
2. Serial
Nie wiem jak mogłam przegapić ten serial dawno temu, ale cieszę się, że teraz nadrabiam zaległości. Mowa tu o serialu "Życie na fali". Obejrzałam pierwszy sezon i zabrałam się za kolejny. Fajny, dosyć młodzieżowy serial o grupie nastolatków, ich życiu i problemach. Jeśli jeszcze nie widziałyście (w co wątpię), to polecam. Na wakacje jak znalazł!

 (źródło zdjęcia: filmweb.pl)

3. Najczęściej słuchane piosenki
W tym miesiącu królowały bardziej wakacyjne piosenki. Słuchałam: Stole the show (Kygo), Peanut Butter Jelly (Galantis), Style (Taylor Swift), Lean On (Major Lazer & DJ Snake). Wróciłam także do starszych przebojów: Living next door to Alice (Smokie) oraz Shake It Out (Florence and the Machine). Polska piosenka, która wpadła mi w ucho to: Naucz mnie (Sarsa).4. Jedzenie
Truskawki opanowały czerwiec. Uwielbiam je i mogłabym jeść non stop. Wykorzystałam je do babeczek, ciast, naleśników, koktajli itp.


5. Postać miesiąca
Mowa tu oczywiście o słodkim kociaku. Urodził się w czerwcu, ma już prawie 4 tygodnie i swobodnie sobie bryka. Większość z Was widziała Antka na instagramie. Uwielbiam go! Mieszka u mojej babci, ale odwiedzam go prawie codziennie.


6. Wydarzenie
Przede wszystkim zakończyłam kolejny rok studiów z czego bardzo się cieszę. Sesja zdana, więc można odpoczywać i korzystać z wakacji. W czerwcu byłam kilka razy nad wodą, poleniuchowałam, trochę się opaliłam i odpoczęłam.
Jeszcze w czasie sesji wybrałam się do Wrocławia. To piękne miasto! Więcej zdjęć możecie zobaczyć na moim instagramie.

 

7. Zakup miesiąca
W tym miesiącu kupiłam kilka fajnych ubrań, ale najbardziej jestem zadowolona ze stroju kąpielowego. Ma piękny kolor, oczywiście na zdjęciach wygląda nieco inaczej. W dodatku był przeceniony, a przy kasie okazało się, że cena była jeszcze niższa. Także super! Mam nadzieję, że pogoda dopisze, gdy pojadę na wakacje i będę go mogła założyć.


8. Odkrycie miesiąca
Moim odkryciem i absolutnym hitem miesiąca są lakiery hybrydowe. Przepięknie wyglądają na paznokciach, przez ok. 2 tygodnie wyglądają nieskazitelnie. Zwykłe lakiery odeszły w kąt, odkąd zakupiłam hybrydowe.


A jak wyglądał ten miesiąc u Was? Co ciekawego obejrzałyście, przeczytałyście, a może kupiłyście coś, z czego jesteście bardzo zadowolone?

instagram