Powiew wiosny: Jak pachnie wiosna, czyli moje ulubione zapachy | #Wiosennik


W ubiegłą niedzielę razem z innymi blogerkami rozpoczęłyśmy serię wiosennych wpisów, czyli #Wiosennik. Dzieliśmy się z Wami naszymi sposobami na to, jak wziąć się za porządki, jak radzić sobie z wiosennym przesileniem, pokazywałyśmy jak wyglądają nasze poranki i co będzie modne w tym sezonie. Chciałyśmy obudzić wiosnę, pobudzić zarówno siebie jak i Was do działania. Gdy już odpowiednio się pobudziliśmy i wkroczyliśmy w nową porę roku, czas porozmawiać o zapachach, które towarzyszą nam właśnie teraz i kojarzą nam się z wiosną.

Wiosenne zapachy - świeżość, kwiaty, kwitnące drzewa, zapach świeżego prania...

Wiosna to dla mnie przede wszystkim powiew świeżości, coś nowego. To czas, gdzie wszystko budzi się do życia. To mnóstwo zapachów kwitnących drzew, pięknych kwiatów. Dziś pokażę Wam moje ulubione wiosenne zapachy i nie będą to perfumy, a woski zapachowe, dzięki którym w Waszym domu będzie namiastka właśnie tej pory roku. Chyba w żadnym okresie nie mam w domu tyle świeżych kwiatów, co wiosną. Cieszą oko, a i sam kolor pobudza nas do działania i wpływa na nasz nastrój i samopoczucie. Aby jeszcze bardziej zintensyfikować zapachy, warto zaopatrzyć się w świece i woski zapachowe, których zapachy nie są bardzo sztuczne, a przypominają te naturalne. 
Mam cztery ulubione woski, które palę przede wszystkim wiosną. Są świeże i od razu kojarzą mi się z tą porą roku. Podzieliłam je na trzy różne kategorie.

Wiosna to... piękne kwiaty
Kto nie lubi kwiatów? Wypełniamy je nimi swoje wnętrza, dostajemy na różne okazje. Woski kwiatowe idealnie sprawdzają się wiosną, zazwyczaj nie są bardzo intensywne i mdłe, a świeże, delikatne, pobudzające i energetyczne. Mój ulubiony zapach kwiatowy to Fresh Cut Roses z Yankee Candle. To zapach świeżo ściętych róż, który bardzo ładnie wypełnia całe mieszkanie.

 Wiosna to... energia i świeżość

Jeśli pomyślę o wiośnie to od razu przychodzi mi do głowy myśl o energetycznych porankach, długich spacerach, aktywności fizycznej i ruchu. To wiosną mamy więcej energii do działania, chce nam się ćwiczyć, zwiększamy swoją aktywność po zimie, dlatego też uwielbiam zapachy świeże, pobudzające - po ćwiczeniach zawsze sięgam po żele pod prysznic z limonką, aloesem czy miętą. Uwielbiam wspomniany aloes, stąd też mój wybór wosku o tym zapachu, czyli Aloe Water z Yankee Candle. Pachnie nie tylko czystym aloesem, ale wyczuwalne są tu owoce - melon, arbuz. To intensywny zapach, który wystarczy odpalić na kilka minut, aby zapach unosił się w całym pomieszczeniu.
 Wiosna to... porządki i zapach świeżego prania

Jeśli mowa o wiośnie i jej zapachach to nie sposób nie wspomnieć o zapachu świeżego prania, ubrań suszonych na wietrze. Pewnie wiele z Was ma takie wspomnienia z dzieciństwa. Warto je przywołać częściej. Lubię zapalić wosk Fluffy Towels z Yankee Candle, dzięki któremu czujemy w domu zapach świeżości, prania i czystego, posprzątanego mieszkania.  Lubię zapalić go przy wiosennych porządkach. Drugi świeży wosk to Soft Blanket z Yankee Candle, czyli mięciutki kocyk. To zapach dzieciństwa, pachnie rześko i również "czysto", choć jest bardziej intensywny i słodszy, nieco mydlany, dlatego warto palić go krócej.


To moje ulubione zapachy, które pachną świeżo, rześko i wiosennie. Jednak nic nie zastąpi prawdziwego spotkania z naturą, intensywnego zapachu kwitnących drzew, pachnącej trawy i świeżych kwiatów. Dlatego zachęcam także i Was do ich odkrywania, do długich spacerów, wycieczek, do tego, aby przystanąć na chwilę i rozejrzeć się wokół i podziwiać ten piękny krajobraz, gdy wszystko budzi się do życia...Zachęcam także do zajrzenia na blogi do pozostałych dziewczyn, które biorą udział w akcji #Wiosennik i dziś również opublikują swoje posty:

Kinga gorzela.pl opisuje swoje 3 typy zapachów
Ania rozmaitoscikosmetyczne.pl poleca perfumy Marca Jacobsa o pięknym zapachu w równie pięknym flakoniku
Inga porcelaindoll.pl opowiada o prawdziwym zapachu wiosny i wskazuje swoje typy wśród kosmetyków i wosków
Patrycja beautypediapatt.blogspot.com dzieli się swoim ulubionym zapachem Michaela Korsa
Natalia elfnaczi.pl opisuje trzy ulubione, lekkie perfumy


Jakie zapachy kojarzą Wam się z wiosną? Podzielcie się Waszymi ulubionymi woskami, perfumami i tym, co lubicie.

instagram