Co obejrzeć na Netflixie w Święta? Świąteczne filmy

filmy świąteczne na netflix

W okresie świątecznym lubimy obejrzeć coś z motywem świątecznym i zimowym klimatem w tle. Nie zawsze musi to być coś wyszukanego, mocno angażującego i zmieniającego życie, ale coś, co będzie przyjemne, lekkie z dobrym zakończeniem. Co zatem obejrzeć na Netflixie? Przed Wami 7 filmów i mini seriali idealnych na zimowy czy świąteczny wieczór. Zapraszam dalej!

 

Co obejrzeć w Święta na Netfliksie?


Randki od Święta

Sloane i Jackson są singlami - mają dość komentarzy ze strony rodziny, więc postanawiają zawrzeć układ - będą widywać się tylko od święta, podczas rodzinnych spotkań i imprez i będą tworzyć "parę od święta", bez deklaracji i zainteresowania sobą nawzajem. Prosty układ, czyż nie? Co może pójść nie tak? Bardzo przyjemny, momentami śmieszny film z Emmą Roberts i Luke'iem Bracey. Polecam!


Dash i Lily

To mini serial, który włączyłam przypadkiem i nie zawiodłam się. Dostałam tutaj wszystko, co film świąteczny mieć musi - zima, święta, tajemnica i romantyczna historia... Film bardziej dla młodszej części widowni (nastolatków), choć wiem, że niektórzy nadal lubią oglądać takie lekkie historie (w tym ja (: - więc polecam). Lily i Dash poznają się przez liściki zostawione w książkach - od samego początku brzmi romantycznie i nieco nieprawdopodobnie, natomiast sama historia nieco odbiega od tych typowych, w których od samego początku wiemy, co będzie dalej. Lekki, przyjemny serial liczący 8 odcinków po ok 26 min, więc ogląda się go bardzo szybko.Facet na święta

Drugi mini serial to coś, o czym mówiłam już w ubiegłym roku w Przeglądzie miesiąca. Mini serial opowiada o kobiecie, która usilnie szuka chłopaka, z którym mogłaby pokazać się w domu rodzinnym podczas świąt. Luźny, fajny serial z motywem świąt, w zimowym klimacie, który również warto obejrzeć. Norweska produkcja, coś nieco innego, a 18 grudnia będzie drugi sezon, więc tym bardziej warto nadrobić. Ja na pewno będę oglądać i jestem ciekawa dalszych losów bohaterki.W śnieżną noc

"W śnieżną noc" to trzy historie miłości, które splatają się za sobą - bardzo ciepły, przyjemny film. Niby produkcja dla nastolatków, ale było w nim coś, co mnie urzekło - niepozorna historia, która wciąga, bez typowego schematu dla tego rodzaju filmów. Produkcja z 2019 roku, natomiast warto ją odświeżyć.


Kalifornijskie święta

Beztroski, bogaty mężczyzna zostaje wysłany przez swoją matkę i właścicielkę firmy na ranczo, aby przekonać właścicielkę ziemi do jej sprzedania. Ma ją do tego nakłonić w sposób, jaki najbardziej mu wychodzi, czyli ... swoim urokiem osobistym. Komedia romantyczna, a świąteczny klimat jest nieco inny niż znamy, choć nie oznacza to, że gorszy.


Święta, święta i znowu święta

Mężczyzna, który urodził się w Święta nie cierpi ich, bo wszyscy zapominają o jego urodzinach. Na domiar złego, codziennie, gdy się budzi są... znów Święta! Film niby zabawny, choć nie jest to jedyny jego atut - oparty na schemacie podobnym do Opowieści wigilijnej z morałem, momentami wzruszający. Jeśli początek nie przypadł Wam do gustu, nie zrażajcie się i obejrzyjcie do końca a nie pożałujecie. Dla mnie mega!


Prezenty z nieba

Asystentka kongresmenki zostaje wysłana do bazy lotniczej w tropikach, aby znaleźć powód, dla którego powinni zamknąć jednostkę. Nie spodziewa się jednak, że ten powód wcale nie jest taki zły, jak wszyscy myślą, a dodatkowo jak to w takich produkcjach bywa, nie tylko prezenty lecą z nieba, ale i miłość wisi w powietrzu. Przyjemny, lekki, schematyczny, ale rekompensują to piękne widoki i ciekawy, pozytywny finał.


Oczywiście filmów świątecznych na Netflixie jest o wiele więcej - ja polecam te, które mi się podobały, były lekkie i przy których miło spędziłam czas. Oglądałam jeszcze m.in. O północy w Magnolii, który niestety w ogóle mi się nie podobał, New Year's Eve, który był świetny, ale oglądałam go w ubiegłym roku, czy Planeta Singli 2, którą widział już chyba każdy, dlatego nie pojawiły się w zestawieniu.


Znacie te filmy?  A może skorzystacie z tej listy? Jakie filmy świąteczne Wy polecacie i jakie chcecie obejrzeć? 
 
ZOBACZ TAKŻE:

instagram