5 książek na końcówkę lata, czyli co czytać na urlopie

książki na lato, wakacje i urlop
 
Końcówka lata to dobry czas na to, aby poświęcić go na małe przyjemności i relaks. Książki idealnie się tu wpisują. Dni są ciepłe, a popołudnie na balkonie, leżaku bądź hamaku z książką brzmi naprawdę dobrze! Oczywiście te książki równie dobrze możecie przeczytać podczas długich jesiennych wieczorów! Przed Wami 5 różnych książek, wśród których może znajdziecie inspirację dla siebie - będą powieści, ale także książki rozwojowe. Rozgośćcie się!

 

5 książek na lato, czyli co czytać na urlopie

 

Książki z cyklu Życie po Tobie Klaudia Bianek

 Życie po Tobie, Zawsze i na zawsze, Taką, jaka jesteś

Ta pastelowa seria powieści obyczajowych bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Twórczość Klaudii znałam głównie z książek przeznaczonych do nieco młodszych czytelników, oczywiście nadal nie infantylne, a poruszające ważne kwestie, gdzie bohaterowie borykają się z różnymi problemami. Tutaj natomiast mamy już kobietę po przejściach, z dwójką dzieci, która w tragiczny sposób straciła męża. Opowieść o kobiecej sile, wytrwałości i i problemach codziennego życia. Seria skupia się nie tylko na jednej bohaterce, ale poznajemy także historie bliskich jej osób, których życie także nie jest usłane różami. Pastelowa seria będzie idealna na końcówkę lata czy jesienne wieczory - książki czyta się szybko, a dzięki temu że mamy trzy tomy możemy spędzić nieco więcej czasu z bohaterami.

książki na lato Klaudia Bianek

 

Siła nawyku Charles Duhigg

Jeśli chcesz zmienić swoje nawyki lub wyrobić sobie nowe to ta książka pokaże na przykładach, jak to zrobić. Sama jestem w trakcie czytania, z każdą stroną wciąga coraz bardziej - lubię rozwojowe książki, dzięki którym mogę zmienić coś w życiu czy je ulepszyć. Autor analizuje nawyki, pokazuje jak działa mózg i jak możemy dokonać zmian. Książka popularnonaukowa, ale podana w bardzo przystępny sposób tak, że każdy zrozumie pewne mechanizmy i będzie mógł z niej coś wynieść dla siebie. To chyba jedna z najpopularniejszych książek dotyczących nawyków, bestseller, po który warto sięgnąć.

ksiązki na lato i wakacje

  

Telefon od anioła Guillaume Musso

Książkę miałam w postaci audiobooka, dlatego nie mogę pokazać jej fizycznie. Jeśli znacie twórczość Musso to wiecie, że u niego nic nie jest oczywiste i takie, jak wydaje się być na początku. To powieść obyczajowa z elementami kryminału. Zaczyna się niewinnie - Madeline i Jonathan przypadkowo zamieniają się telefonami na lotnisku. Gdy się o tym dowiadują, dzieli ich tysiące kilometrów. Ciekawość bierze górę i zaczynają zaglądać do nieswoich telefonów - czy coś tam znajdą? Zaczynają szperać w przeszłości, okazuje się, że pewne traumatyczne wydarzenie ich łączy. Wspólnie próbują rozwiązać sprawę, choć jest to ryzykowne a czas wcale nie pracuje na ich korzyść. Momentami zaskakująca, dziwna, zagadkowa - jeśli spotkaliście się już z twórczością Musso - to jest jedna z tych książek, po którą warto sięgnąć, a jeśli jeszcze go nie znacie to też warto dać mu szansę.

ksiązki na lato i urlop


To tylko przyjaciel Abby Jimenez

Z pozoru lekka powieść i romans, którą pochłoniecie w 2-3 godziny, natomiast jest w niej coś więcej - kobieta skrywa coś, przez co odrzuca swoją szansę na miłość. Historia porusza, daje do myślenia, autorka pokazuje, że to, jakie mamy problemy czy z jakimi chorobami się borykamy nie sprawia, że jesteśmy gorsi, nie definiuje nas jako człowieka, a nasza wartość nie jest od tego zależna i szereg innych cech na wpływ na całość. Wiem, że jest też druga część, która skupia się na dalszych losach przyjaciółki głównej bohaterki, która również mierzy się z bólem i cierpieniem i której nie szczędził los. Warto zatem sięgnąć od razu po obie części.

książki na lato i wakacje


Ukochane równanie profesora Yoko Ogawa

Jeżeli szukacie czegoś niecodziennego, innego a zarazem ciepłego to warto sięgnąć po Ukochane równanie profesora. Na pozór prosta historia, bez zwrotów akcji, jednak kryje w sobie coś więcej, ma głębię a sama opowieść fascynująca i ciekawa. Tytułowy profesor to wybitny matematyk, który pamięta tylko ostatnie 80 minut - po tym czasie zapomina co się działo i tak za każdym razem. Bestseller wśród współczesnych powieści Japonii. Sama mam zamiar przeczytać także inne książki z wydawnictwa Tajfuny, które przybliża literaturę Azji Wschodniej, jak np. Grobowa cisza, żałobny zgiełk czy Zmierzch. Warto sprawdzić, bo nie są to standardowe, znane książki, a również godne uwagi.

ksiązki na lato i wakacje


Czy widzicie tutaj coś dla siebie? Co ostatnio przeczytaliście ciekawego? Może polecicie coś do przeczytania na końcówkę lata?

 

ZOBACZ TAKŻE:

instagram