3 książki rozwojowe, które musisz przeczytać!

książki rozwojowe, które zmienią Twoje życie

Wpisy z poleceniami książkowymi cieszą się powodzeniem na moim blogu. Jestem zadowolona, że coraz więcej osób sięga po książki i ja w jakiejś części, mogę się do tego przyczynić. Tym razem polecam Wam trzy książki rozwojowe, które warto przeczytać. Ale także "przerobić", przemyśleć i które wpłyną pozytywnie na Wasze życie. Dzięki nim dokonacie zmian, polepszycie swoje funkcjonowanie, myślenie, staniecie się lepszymi i bardziej świadomymi osobami. Dwie z nich są polskich autorów, więc jeszcze przyjemniej się je czyta, gdyż są przystosowane do naszych realiów i odpowiadają na nasze potrzeby.

Przed Wami moje subiektywne zestawienie 3 książek rozwojowych, które musisz przeczytać!


Książki rozwojowe, które zmienią Twoje życie

O ile je przepracujesz, wykonasz ćwiczenia i wdrożysz metody zamiast zwykłego przeczytania

 

Cztery tysiące tygodni Olivier Burkeman

Przeczytałam już mnóstwo książek na temat produktywności, wciśnięcia większej liczby zadań do kalendarza i motywacji. A tu trafiam na książkę, która zupełnie inaczej podchodzi do tematu. Mówi o tym, aby przestać robić wszystko i zająć się tym, co naprawdę się liczy. Przestać cenić wielozadaniowość, a skupić się na jednej czynności. Często jesteśmy rozproszeni, nie umiemy się skupić, ale to nie wina tego, że nie jesteśmy produktywni czy brak nam motywacji, ale właśnie tego, że usilnie staramy się zrobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Przez to jesteśmy przeciążeni, mamy problemy z koncentracją, jesteśmy nerwowi. A gdyby tak odzyskać wewnętrzny spokój, skupiając swoją uwagę na tym, co faktycznie jest ważne? 

Książka wskazuje na nasze powielane zachowania, na to, że media społecznościowe odciągają nas od pracy i walczą o naszą uwagę. Tracimy czas i brakuje nam go na uważne życie - nie dostrzegamy tego, co się dzieje, bo za wszelką cenę chcemy jeszcze i chcemy więcej. Autor książki "Cztery tysiące tygodni" uświadamia nam, że nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego, odwiedzić wszystkich miejsc czy posiąść wszystkich umiejętności. I im szybciej to zrozumiemy i odpuścimy tym szybciej zaznamy wewnętrzny spokój. W książce jest dużo cennych i trafnych przykładów, ogromnie Wam ją polecam, jeśli chcecie spojrzeć na życie z innej perspektywy, nie tylko przez pryzmat produktywności, motywacji i wielozadaniowości.

cztery tysiące tygodni książka

cztery tysiące tygodni książka


Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie Alina Adamowicz Joanna Godecka

Myślę, że każdy z nas ma czasem myśli, które krytykują nasze zachowanie. Może "ale się wygłupiłaś!", "na pewno to Ci się nie uda", "beznadziejnie wyglądam", lub "znowu nie wytrwałam w postanowieniu, jestem do niczego!". Często sami się krytykujemy i oceniamy, nawet jeśli inni wcale tak źle o nas nie myślą lub tak naprawdę nic takiego się nie stało, tylko wyolbrzymiamy sytuację. 

Gdzieś przeczytałam takie zdanie, że "nasze myśli nas nie definiują" i "nie jesteśmy naszymi myślami" i w pełni się z nimi zgadzam. Jednak czasem potrafią uprzykrzyć życie. O tym, że te oskarżenia zazwyczaj mają niewiele wspólnego z prawdą, o naszym poddawaniu się przez wewnętrznego krytyka i o tym, jak sobie z tym radzić, właśnie przeczytacie w tej książce. Dowiecie się również, jak przekształcić krytyka we wspierający głos i zachęcający do działania. W "Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie" znajdziemy strategie i konkretne ćwiczenia oraz rozmowy ze znanymi osobami, które również wypowiedziały się na ten temat. Ciekawa, wciągająca, bez zbędnych ciężkich sformułowań i przystępna dla każdego.

książki rozwojowe, które zmienią Twoje życie

książki rozwojowe, które zmienią Twoje życie

Self Care Droga do samoakceptacji Andżelika Dominiak-Banach

Wiem, że nie ocenia się książki po okładce ale... po prostu Self Care Droga do samoakceptacji jest pięknie wydana. Twarda oprawa, tasiemka do zaznaczania, ilustracje, kolorowe wyróżniki, beżowe strony. Nie pamiętam już u kogo zobaczyłam tę książkę, ale kupiła mnie nie tylko swoim wyglądem ale także treściami, jakie się w niej znajdują. Obejrzałam kilka live'ów autorki i wysłuchałam podcastów, która jest psycholożką i mocno trafiło do mnie jej zwykłe, normalne podejście z ogromem przykładów z życia. 

Mam zamiar przerobić całą tę książkę, bo tak, ją trzeba "przerobić". To nie jest książka tylko do przeczytania i odłożenia. Mamy w niej szereg ćwiczeń i narzędzi, które pomogą nam nie tylko w samoakceptacji, ale także zrozumieniu i zatroszczeniu się o siebie, stawianiu granic i samodbałości. 

self care droga do samoakceptacji książka rozowjowa

self care droga do samoakceptacji książka rozowjowa

self care droga do samoakceptacji książka rozowjowa

 

A jeśli chcesz czytać za darmo przez miesiąc, wystarczy skorzystać z mojego linku polecającego. jeśli się z niego zarejestrujecie, otrzymacie DARMOWY dostęp na 30 dni do ogromnej bazy ebooków i audiobooków. A jeśli potem go przedłużysz, ja będę miała dostęp do darmowej bazy książek przez 2 tygodnie. Także super deal dla nas obojga (:. (to nie jest sponsorowane, po prostu pokazuję fajną opcję - Ty też możesz potem się podzielić z kimś swoim linkiem.

KLIK: Darmowy dostęp do tysięcy ebooków i audiobooków na 30 dni na Legimi 


I jak? Zainteresowała Cię któraś z książek? A może zamierzasz ją kupić lub przeczytać na Legimi?

 

ZOBACZ TAKŻE:

instagram