7 rzeczy do zrobienia w lipcu: kino plenerowe, zakupy, polskie seriale

co robić w lipcu lista rzeczy

 

Co robić w lipcu? Zobacz moje propozycje! Zobacz fragment mojej listy zadań, celów oraz przyjemności na ten miesiąc. Być może będzie to impuls do zmian, do zrobienia czegoś przyjemnego czy spędzenia czasu w ciekawy sposób. A może zainspiruje Cię do stworzenia swojej listy. Zobacz poniżej moją listę rzeczy do zrobienia w lipcu.7 rzeczy do zrobienia w lipcu


1. Wybrać się na letnie kino plenerowe

W tym miesiącu chcę wybrać się na seans filmowy pod gołym niebem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już zrealizuję to za kilka dni. Jestem bardzo ciekawa, czy mi się spodoba - pamiętam, że kiedyś będąc nad morzem byłam na takim seansie. Marzy mi się jeszcze kiedyś kino samochodowe. Jeśli tylko znajdę gdzieś w pobliżu to też z pewnością skorzystam. 


2. Rodzinna wycieczka rowerowa

Jako że mamy lato, to bardzo często wychodzę pojeździć na rowerze. Jednak chciałabym zorganizować małą, rodzinną wycieczkę. Kupiłam już kask dla swojego dziecka, fotelik też mamy więc możemy wybrać się wszyscy razem. A może jeszcze zabierzemy innych członków rodziny albo znajomych? Taka wycieczka to byłoby coś! Plecaki, przekąski i w drogę!


3. Uzupełnienie garderoby na sezon jesienny

Powoli zaczynam kompletować garderobę na sezon jesienny. Wiem, że jest lato, ale w sklepach można już znaleźć fajne, jesienne ubrania albo takie, które nadają się na cieplejsze dni we wrześniu i październiku. Przede wszystkim chciałam kupić marynarki, i to już zrealizowałam, oraz spodnie. Uzupełniam także braki w bieliźnie (w tym chciałam kupić biustonosze, zwłaszcza te cieliste). Brakuje mi jeszcze kilka bluzek i swetrów, ale jeśli nie uda mi się tego kupić w lipcu, to zostawię to na sierpień. Będę przeglądać zarówno sklepy internetowe jak i stacjonarne. Jeśli macie jakieś sprawdzone strony, chętnie przyjmę Wasze polecenia.
 
 
ubrania na lato

 

4. Małe zmiany w mieszkaniu

Chcę stworzyć ścianę ze zdjęć i na początek będą to zdjęcia z naszej sesji rodzinnej, o której pisałam w 7 rzeczy do zrobienia w maju. Jak tylko rozpoczął się lipiec, to złożyłam zamówienie na stronie Empiku. Kupiłam na próbę jedną ramkę z passepartout i myślę, że będzie świetnie pasować więc będę musiała dokupić resztę. Na początek będzie to tylko kilka zdjęć, ale z czasem myślę, że kolekcja się rozrośnie i postanie cała ściana wspomnień. 

5. Założyć lokatę

Wakacje to dobry czas na założenie lokaty. Ten punkt powstał z myślą o tych osobach, które jej nie mają lub np. chcą na coś zaoszczędzić i zyskać dodatkową gotówkę. Z lokat korzystam od dawna, jednak chcę założyć kolejną a odsetki potem przeznaczyć na coś fajnego lub przelać na większy cel. 

Swoją drogą w banku mam ustawionych kilka celów, na które odkładam pieniądze i to bardzo fajne rozwiązanie, jeśli np. chcecie odłożyć większą sumę na jakiś konkretny wydatek w przyszłości jak na przykład wakacje, remont, jakiś kurs, prezent czy większy zakup.

 

6. Obejrzeć polski serial

Okres wakacyjny zawsze kojarzy się z miłym czasem, więc dlaczego nie kontynuować tego w dorosłym życiu? Jedną z takich rzeczy są filmy i seriale - w wakacje zawsze był czas na to - zwłaszcza wieczorami. 
Ja postanowiłam, że wybiorę jakiś polski serial - jeszcze nie wiem, czy to będzie ambitny serial czy może coś lżejszego. Ważne, żeby nam się podobał i żebyśmy miło spędzili przy nim czas. Polskie seriale można obejrzeć na Netflixie, Vod czy playerze i tam też będę szukać czegoś dla siebie.


7. Spędzić dzień typowo wakacyjnie

A jeśli już mowa o wakacjach, to  chcę spędzić jeden dzień tak na luzie, jak dawniej. Może będzie to basen i leniuchowanie, albo gry lub karty, krzyżówki, lekkie jedzonko i przekąski. Coś na pewno wymyślę. Może i Ty spędzisz taki wakacyjny dzień, niekoniecznie wyjeżdżając na urlop ale spróbujesz zorganizować coś w domu, korzystając z tego, co już masz.
 
 
co robić w lipcu

A Ty co planujesz zrobić w tym miesiącu? Jak chcesz go zapamiętać? Co przyjemnego zrobisz dla siebie?


Zobacz także:

instagram