Oczyszczanie włosów | Dwa ulubione szampony oczyszczające: Yves Rocher i Pilomax


Podobnie jak twarz, włosy wymagają co jakiś czas porządnego oczyszczenia. Chcemy pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, tego, co obkleja nasze włosy, silikonów, pozostałości produktów do stylizacji. Często zdarza się tak, że umyjemy włosy, a i tak wyglądają nieestetycznie - są przyklapnięte, obciążone. Prawdopodobnie na włosach nagromadziło się zbyt wiele silikonów itp., z którymi łagodne szampony nie zawsze sobie poradzą. Wszelki brud, kurz i zanieczyszczenia mogą powodować łupież czy nieprzyjemne swędzenie, dlatego dobrym pomysłem jest sięganie po szampony oczyszczające. W tym wpisie pokażę Wam moje dwa ulubione szampony oczyszczające i zachęcę Was do ich używania. 

Pierwszy z szamponów to szampon oczyszczający z wyciągiem z pokrzywy z Yves Rocher. Buteleczka zawiera 300ml produktu, cena to ok. 11-12zł. Szampon bardzo dobrze oczyszcza moje włosy, dzięki niemu także nie przetłuszczają się tak szybko. Po jego zastosowaniu włosy nie są matowe i suche, ale wyglądają bardzo dobrze i dzięki temu, że są oczyszczone, lepiej przyjmują odżywki i maski, a wtedy są miękkie, gładkie i błyszczące. Szampon nie przesuszył moich włosów, a zdarzyło mi się po niego sięgać nawet 2 razy w tygodniu.


Drugim szamponem jest Pilomax, Regeneracja krok 1 - włosy ciemne szampon oczyszczający. Buteleczka zawiera 200 ml produktu, cena waha się od 12 do 20zł w zależności od sklepu/apteki. Szampon dobrze oczyszcza włosy, nie podrażnia skalpu. Włosy są czyste, miękkie i również nie występuje zjawisko szorstkości jak bywa podczas używania tego typu produktów. Myje łagodnie, ale skutecznie.


Zarówno jeden jak i drugi szampon dobrze się pieni i ładnie pachnie. Obywa dobrze oczyszczają moje włosy, które potem świetnie chłoną odżywki, maski itp. Na poniższym zdjęciu zestawiłam te dwa szampony i ich konsystencję. Od góry szampon z Yves Rocher, na dole Pilomax - jak widać są dosyć lejące, ale także praktycznie przezroczyste, dzięki czemu nie obciążają moich włosów, jak to się zdarza przy szamponach perłowych.


Podsumowując, warto od czasu do czasu sięgnąć po szampon oczyszczający, aby dogłębnie domyć włosy z wszelkich pozostałości po produktach do stylizacji i innych zanieczyszczeniach. Musimy pamiętać, że szampony oczyszczające nie są przeznaczone do codziennego stosowania. Należy ich używać, gdy odczujemy taką potrzebę, właścicielki włosów suchych powinny sięgać po nie jeszcze rzadziej. Należy uważać, jeśli mamy bardzo wrażliwą skórę głowy. Taki szampon powinniśmy spienić i potrzymać na włosach ok. 2-3 minut, aby zadziałał.

Jeśli mam wybrać jeden z tych dwóch szamponów, to stawiam na ten z Yves Rocher, to po niego sięgam częściej, ale zazwyczaj stosuję je zamiennie. Jeśli dobrze oczyścimy włosy, zobaczymy jaki jest ich faktyczny stan i kondycja. Oczywiście, wiele osób będzie niezadowolonych z efektu, ale musimy mieć świadomość, że dzięki zastosowaniu masek, odżywek itp. poprawiamy ich wygląd (wygląd!, niekoniecznie stan).


A Wy stosujecie szampony oczyszczające? Jaki jest Waszym ulubionym?

instagram