7 rzeczy do zrobienia w listopadzie: tydzień maseczek, porządki w lekach, lista prezentów

Co robić w listopadzie

 

Przed nami listopad, a zatem czas na comiesięczny wpis z rzeczami do zrobienia. Poniżej zobaczycie fragment mojej listy zadań, celów oraz przyjemności na ten miesiąc. Być może będzie to impuls do zmian, do zrobienia czegoś czy spędzenia czasu w ciekawy sposób. Przed Wami lista rzeczy do zrobienia w listopadzie.

 

7 rzeczy do zrobienia w listopadzie

1. Obejrzeć coś nowego

I nie chodzi mi tutaj o filmy. A raczej o jakiś dział, temat, z którym totalnie nie mam nic wspólnego. Lubię odkrywać nowe rzeczy i zainteresowania, więc to fajny pomysł. Może jakieś szkolenie? Webinar? Albo konto na instagramie zupełnie nie związane z tym, co lubię i co robić na co dzień. Mam już kilka pomysłów, co to będzie i chętnie to zrealizuję.


2. Wyrobić na nowo nawyk czytania przed snem

Kiedyś, mając więcej czasu, przed snem automatycznie sięgałam po książkę. To coś, co sprawiało mi przyjemność, wyciszało i było takim czasem dla mnie. Na nowo staram się do tego wrócić, choć jest różnie - ale powoli się udaje, teraz tylko to podtrzymać. 

Po co scrollować telefon i jeszcze patrzeć na szkodliwe niebieskie światło i zaburzać sen, jak można zrobić coś lepszego i poczytać książkę czy to rozwojową czy inną, dla przyjemności. Powoli zastępuję zły nawyk lepszym i idzie mi coraz lepiej :).


3. Zrobić porządek w lekach

Koniecznie muszę to zrobić - na pewno znów nagromadziło się trochę leków, które nie są już potrzebne, przeterminowane lub po prostu nie przydadzą się. Poza tym, w październiku uzupełniłam zapas suplementów na jesień i trzeba zrobić im miejsce. Myślę, że każdy raz na jakiś czas powinien przejrzeć, co posiada w apteczce, co jest potrzebne i co ewentualnie warto dokupić, aby było w razie nagłej sytuacji, np. przy małych dzieciach.


4. Tydzień maseczek

Kontynuując zadanie z poprzedniego miesiąca, aby zadbać o swoją skórę, chcę częściej sięgać po maseczki do twarzy. Dlatego postanowiłam zrobić sobie tydzień z maseczkami, który w dłuższej perspektywie pomoże mi bardziej regularnie je stosować. Po tygodniu z maseczkami chciałabym wprowadzić zwyczaj nakładania maseczki przynajmniej 1-2 razy w tygodniu. 

Jako, że jest to nowy nawyk (a przynajmniej na nowo chcę go wprowadzić), muszę przykleić go do innego nawyku, aby łatwiej go wykonywać i miał miejsce w czasie. Muszę przyjrzeć się bliżej temu, jak wygląda mój dzień i znaleźć taką porę, która najbardziej mi odpowiada. Może podczas wieczornego oglądania youtube? Albo podczas dłuższych kąpieli w wannie? Albo rano, gdy przygotowuję śniadanie.

 

5. Zorganizować wieczór filmowy

Dawno nie robiliśmy sobie wieczoru filmowego - takiego z prawdziwego zdarzenia. Z wcześniej wybranym dobrym filmem, przekąskami, projektorem. Małe dodatki mają znaczenie i robią klimat, dlatego chcę ponownie przygotować taki wieczór we dwoje. Tym bardziej, że jest kilka filmów, które chciałabym obejrzeć a od dawna nie znaleźliśmy na to czasu.

zdrowe przekąski na seans filmowy


6. Wybrać jeden zespół/piosenkarza i posłuchać jak najwięcej piosenek

Kiedyś, w czasach nastoletnich, miałam swoje ulubione zespoły, których namiętnie słuchałam. Kto pamięta plakaty na ścianach z czasopism albo małe karty z podobiznami piosenkarzy? 

Aktualnie, gdy ktoś zapyta o ulubiony zespół, odpowiem, że nie wiem, albo że słucham różnej muzyki. I oczywiście jest to prawda, jednak zamiast słuchania radia i wszystkiego jak leci, chciałabym odkryć twórczość jakiegoś konkretnego wokalisty/zespołu. A być może mi się spodoba? Albo wrócić do kogoś, kogo znam i lubiłam - może ma jakieś nowe utwory i nadal ta muzyka będzie mi się podobała? To fajny sposób na powrót i wspomnienia albo na odkrywanie czegoś nowego.


7. Zastanowić się nad listą prezentów

To już ten czas, kiedy warto pomyśleć o prezentach świątecznych. Dobrze jest zrobić to wcześniej, aby potem nie robić zakupów w pośpiechu czy zupełnie nieprzemyślanych. Chcę zrobić listę propozycji, zastanowić się, co osoby, które chcę obdarować by chciały i z czego się ucieszą i zacząć szukać. 

Zazwyczaj zakupy robię przez internet, więc nie ma ciśnienia, że muszę jechać i chodzić po sklepach, a potem się denerwować, że nic nie kupiłam. Nie mam aż tak dużej liczby osób do obdarowania, ale mimo wszystko chcę sprawić radość kilku członkom rodziny i znajomym.

prezenty na święta


A Ty co planujesz na ten miesiąc? Co będziesz robić? A może skorzystasz z mojej listy i wybierzesz coś dla siebie?


ZOBACZ TAKŻE:

instagram