Jak zadbać o siebie? 14 sposobów na self care. Wyzwanie Odkryj Kobiecość 2

Wyzwanie Odkryj Kobiecość 2 edycja selfcare


Ależ to był jakościowy czas! Wyzwanie Odkryj Kobiecość edycja 2 właśnie dobiegło końca. Mnóstwo relacji, zdjęć, filmów, wzajemnego wsparcia i odkrywania swojej kobiecości codziennie przez 14 dni. Dwa tygodnie wzmożonych działań, uczenia się SIEBIE na nowo, wdrażania nawyków dbania o siebie i tego, że jesteśmy ważne. Było wspaniale, inspirująco, rozwojowo, kobieco. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

 

Czym jest Wyzwanie Odkryj Kobiecość? Co to za wyzwanie i dla kogo?

Wyzwanie Kobiecość to projekt, którego jestem autorką i stworzyłam go od podstaw. To 14-dniowe wyzwanie z zadaniami, które motywują kobiety do poświęcania sobie czasu, zadbania o siebie i odkrywania swojej kobiecości. Wyzwanie odbywa się na Instagramie @delisheblog i za nami już dwie edycje (latem 2023 i w lutym 2024). W wyzwaniu może wziąć udział każda kobieta, która chce zadbać o siebie, nauczyć się SIEBIE, tego, że jest ważna, ale także odkryć siebie: co lubi, co chciałaby osiągnąć, jak chciałaby, żeby wyglądało jej życie.

Podczas trwania wyzwania, codziennie na instagramie pojawia się jedno zadanie, które dotyczy szeroko pojętej kobiecości. Wśród zadań pojawiają się zadania odnoszące się do wyglądu, ale również do naszego self care, rozwoju, pewności siebie, brania życia w swoje ręce i tworzenia go takim, jakie chcemy, żeby było. 

Wyzwaniu towarzyszy konkurs ze wspaniałymi nagrodami, które otrzymują najbardziej wytrwałe i pomysłowe uczestniczki. Na moim profilu, udostępniam relacje innych kobiet, które biorą udział co także motywuje inne kobiety do poświęcania sobie czasu oraz na tej podstawie wyłaniam zwycięzców.

Podczas wyzwania pojawiają się także niespodzianki, ciekawi goście, wpisy, rozmowy. To wszystko pokazuje kobiecą siłę i to, że jesteśmy niesamowite.

wyzwanie Odkryj Kobiecość edycja 2

 

Oczywiście zadania z wyzwania można robić także w domowym zaciszu, niekoniecznie dzieląc się efektami z innymi. Celem wyzwania jest poznawanie siebie, zmiana i zadowolenie. A to można osiągnąć także korzystając z zadań w wyzwaniu i robić je w swoim tempie. 

Bardzo mocno rozważam wydanie mini ebooka z zadaniami z wyzwania. Na blogu możecie podejrzeć pierwszą edycję, która była takim wstępem do całości. W drugiej edycji o wiele bardziej skupiłyśmy się na wnętrzu, rozwoju, pewności siebie, marzeniach i celach. Chcę to połączyć i stworzyć bardziej obszerne wyzwanie, razem z kartami pracy do pobrania i wydrukowania, wskazówkami, jak działać i moimi przemyśleniami. Co Ty na to? Daj znać w komentarzu. Dochód przeznaczyłabym w większości na nagrody w kolejnej edycji.

wyzwanie Odkryj Kobiecość edycja 2 delisheblog

wyzwanie Odkryj Kobiecość edycja 2 zadanie mapa marzeń


Wyzwanie Odkryj Kobiecość - jakie zadania i jak je wykonywać?

Założeniem wyzwania jest realizacja zadań dzień po dniu, po kolei. Ale oczywiście można zmieniać kolejność. Mimo wszystko zachęcam do wykonywania ich tak, jak są przedstawione, gdyż to pozwala nam też wyjść ze swojej strefy komfortu, odszukać w danym dniu sposobu na to, jak zrealizować to wyzwanie i cieszyć się tym! 

Wyzwanie na Instagramie zawsze planuję tak, aby zadania były dopasowane do dni tygodnia (np. żebyś w weekend miała nieco więcej czasu na bardziej pracochłonne zadania, a np. żeby zadanie dotyczące komplementów/ wychodzenia ze swojej strefy komfortu/ solo date itd. - wypadło w taki dzień, abyś miała kontakt z ludźmi czy np. żeby galerie/sklepy.restauracje były otwarte).

Oczywiście treść zadania można interpretować na różne sposoby i to jest wspaniałe, że każda kobieta może to realizować po swojemu i tak, jak jej odpowiada. To Ty wykonujesz zadania i Ty wiesz najlepiej, co możesz zrobić i w jaki sposób.

Przykład? Solo date to nie tylko wypasiona randka samej w ekstrawaganckiej kawiarni. To także spacer w sukience, którą trzymasz na specjalne okazje czy wieczorny relaks w wannie, w ciszy z książką. Ty wybierasz. Ty rozdajesz tu karty, ja tylko delikatnie podpowiadam.

wyzwanie Odkryj Kobiecość edycja 2 zadania
odkryj kobiecość self care delisheblog


9 powodów, dla których powinnaś wziąć udział w wyzwaniu:

  •  brak czasu dla siebie
  •  chcesz zadbać o siebie i swoje potrzeby
  •  chcesz nauczyć się cieszyć z małych rzeczy
  •  chcesz być bardziej kobieca
  •  chcesz zyskać więcej pewności siebie
  •  chcesz czuć się lepiej ze sobą
  •  chcesz stworzyć życie marzeń
  •  wziąć życie w swoje ręce
     
opinie wyzwanie Odkryj Kobiecość czy warto wziąć udział

Jak wyglądała druga edycja wyzwania Odkryj Kobiecość?

Podczas drugiej edycji wyzwania Odkryj Kobiecość tworzyłyśmy listy naszych celów i marzeń, aby stworzyć mapy marzeń a następnie podjąć pierwsze kroki w ich realizacji. Wychodziłyśmy ze swojej strefy komfortu, dbałyśmy o wygląd zewnętrzny, relacje z innymi kobietami i ze sobą, poznawałyśmy siebie, co lubimy i co nas tak naprawdę cieszy, sprawiałyśmy sobie małe radości i korzystałyśmy jak najlepiej z tego czasu.

Poniżej kilka ujęć z drugiej edycji (luty 2024) - oczywiście to tylko mały odsetek wszystkich relacji. Wszystko można było śledzić na bieżąco podczas trwania wyzwania na moim Instagramie @delisheblog. Wspaniałe kobiety, które dbały o siebie, rozwijały się i świetnie się przy tym bawiły.

Odkryj Kobiecość wyzwanie relacje delisheblog 
Odkryj Kobiecość wyzwanie relacje uczestniczek delisheblog
Odkryj Kobiecość wyzwanie relacje delisheblog


Jeśli chcesz coś zrobić ze swoim życiem, coś zmienić albo szukasz sposobu na spędzenie czasu ze sobą to wyzwanie jest dla Ciebie. Możesz podejrzeć kilka zadań - a jeśli będziesz zainteresowana całością - daj znać - Twój feedback jest dla mnie bardzo ważny i pomoże mi w stworzeniu wizji dotyczącej tego wyzwania i być może, stworzenia kompleksowego ebooka z zadaniami wyzwania Odkryj Kobiecość, poszerzonego o dodatkowe zadania i karty pracy.

Jak podoba Ci się takie wyzwanie? Czy podjęłabyś się go? A może myślisz, że nie dałabyś rady codziennie, przez 14 dni je realizować? Co się blokuje? A może byłaś z nami i brałaś udział? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu.
 
ZOBACZ TAKŻE:


instagram