7 rzeczy do zrobienia w lutym: randka, treningi, wyzwanie i dzień pizzy

co robić w lutym

Zaczynamy już drugi miesiąc nowego roku! A dopiero był Sylwester! Zgodnie z małą, blogową tradycją, zapraszam Cię na wpis z rzeczami do zrobienia w lutym. Jak w każdym wpisie z tego cyklu, możesz zobaczyć fragment mojej listy zadań, celów oraz przyjemności na ten miesiąc. Być może będzie to impuls do zmian, do zrobienia czegoś czy spędzenia czasu w ciekawy sposób. Nie wiem, jak to się dzieje, ale zawsze gdy stworzę taką listę, wszystkie zadania (lub niemal wszystkie) mam zrobione! Magia zapisywania i kodowania umysłu (: Spróbuj sama, jeśli na czymś bardzo Ci zależy. A tymczasem zobacz moją listę rzeczy do zrobienia w lutym.

 

7 rzeczy do zrobienia w lutym

1. Poprowadzić 14-dniowe wyzwanie Odkryj kobiecość

3 lutego, czyli dziś, wystartowała druga edycja wyzwania Odkryj Kobiecość. Ponownie kobiety walczą o siebie, odkrywają swoją kobiecość i poświęcają sobie czas. Selfcare, selflove, dużo wspaniałych kobiet na podkładzie, świetne i kreatywne zadania i oczywiście nagrody! 

To wszystko dzieje się na instagramie @delisheblog Jeśli masz ochotę dołączyć, możesz to zrobić w każdej chwili. Tam w oddzielnej zakładce są wszystkie zasady a na story dzieje się! To także okazja do poznania nowych kont i zareklamowania własnego - udostępniam Wasze relacje. Czeka nas 14 wspaniałych dni, podczas których będziemy dbały o siebie, pięknie wyglądały, przyglądały się sobie i swoim potrzebom i wzajemnie spędzały czas. Brzmi nieźle? Tak! Będzie cudownie, bo wiem, jak wyglądała poprzednia edycja - działo się!


wyzwanie odkryj kobiecość 2 edycja

2. Regularne treningi

W styczniu wróciłam do treningów - i nie, nie było to moje postanowienie noworoczne. Regularnie spaceruję i dbam o aktywność, jednak czegoś mi brakowało. Przyszło to do mnie samo, jako odpowiedź na to, jak spędzać wolny czas, a przy tym dobrze go wykorzystać. 

Moim celem jest po prostu powrót do formy i sprawności i lepsza wydolność. Nie mam celu, aby schudnąć czy poprawić sylwetkę - choć gdyby tak się stało to będzie to miły dodatek. Ćwiczenia totalnie zmieniają moje poranki (bo głównie wtedy ćwiczę choć czasami robię je i popołudniu) - mam więcej energii, chce mi się działać, przygotować sobie potem pyszne śniadanie i po prostu mam lepszy humor. Mam nadzieję, że w lutym będę to kontynuować dlatego zaplanowałam regularne treningi, oczywiście w miarę możliwości.


3. Walentynkowa randka

Ja wiem, że wiele z Was uważa walentynki za przereklamowane i komercyjne święto, ale ja jestem zdania, że każda okazja jest dobra, aby spędzić czas razem i nieco inaczej
 
I moja walentynkowa randka wcale nie musi się odbyć 14 lutego - po prostu zaplanowałam ją na luty. Jeszcze przemyślę co to będzie - może kino albo wypad do fajnej knajpki czy restauracji (nawet mam jedną na oku). A nawet z różnych przyczyn zostalibyśmy w domu, to i na to jest rada. Deska pysznych przekąsek, film z projektorem gwiezdnego nieba, gra dla dwojga: Pudełko dla Par albo Album Przygód dla Par z fajnymi, kreatywnymi zadaniami do wykonania ukrytymi pod zdrapkami. Albo randka w nietypowy sposób! Mam masę pomysłów i kilka z nich zdradzam w poniższym wpisie.
 
pudełko dla par pomysł na walentynki


4. Przeczytać książkę z listy 24 książki na 2024 rok

Jak co roku stworzyłam listę książek, które chcę przeczytać. Na listę trafiły zarówno nowości, polecane książki jak i takie, które od dawna mam na półce. I tak w lutym, chcę wybrać jakąś książkę z listy a przy okazji uszczuplić książki z mojej półki, które na to czekają. 
 
Zwykle po przeczytaniu książki wędrują w świat - zachowuję naprawdę mało pozycji - musi to być coś, do czego czuję, że będę wracać. Książka spełniła swoje zadanie - w przypadku powieści - zrelaksowała mnie i odprężyła, w przypadku poradnika czy książki rozwojowej - zastosowałam pewne metody, wykonałam ćwiczenia, zapisałam ważne fragmenty, cytaty czy sposoby w niej przedstawione. 
 

5. Zrobić sobie dzień przyjemności

Potrzebuję takiego dnia, w którym odpuszczę wszystko inne i postawię na siebie. Może to będzie makijaż, wyjście z koleżanką albo zakupy, może czas z kursem rozwojowym czy webinarem a może po prostu relaks na macie do akupresury z olejkami i dyfuzorem i książką, zamiast sprzątania.
 
Jeszcze nie wiem co to będzie, ale chciałabym zrobić taki reset i nie czuć, że "powinnam", tylko dać na luz i poświęcić ten czas sobie.
 
 

6. Świętować Dzień Pizzy

W tym roku Dzień Pizzy przypada na 9 lutego, ale oczywiście nie muszę świętować tego dnia. Może upiekę swoją pizzę, zamówimy coś z dostawą albo wybierzemy się gdzieś na miasto i będzie to dobry pomysł na weekendową randkę? Kto wie, ale na pewno będzie pysznie!


7. Wystawić kosmetyki na sprzedaż

W jednym z wpisów 7 rzeczy do zrobienia w... pisałam o tym, że chcę wystawić ubrania i książki na sprzedaż i mam to już za sobą. Udało mi się zrobić zdjęcia, przejrzeć rzeczy, a przy tym zmniejszyć objętość szaf. Tym razem chcę się zająć kosmetykami. Oczywiście mowa o nowych i nieotwieranych produktach (lakiery hybrydowe, pomadki, palety i inne rzeczy). Nie lubię bałaganu i posiadania niepotrzebnych i nieużywanych przeze mnie rzeczy - wolę dać im drugie życie. Zatem to zadanie na luty.
 
kosmetyki MAC

A Ty co planujesz robić w tym miesiącu? Czy masz na liście także przyjemności? A może skorzystasz z moich propozycji?

 

ZOBACZ TAKŻE:

instagram