Jak dbać o związek? Gra dla dwojga - Pudełko dla ParJak okazujesz miłość drugiej osobie? Jak spędzacie czas we dwoje? Jakie macie rytuały? Szczęśliwy związek to także praca nad nim, poświęcanie sobie czasu, odpowiadanie na swoje potrzeby, słuchanie siebie wzajemnie i okazywanie czułości i miłości w różny sposób, za pomocą odpowiednich języków miłości. Jeśli szukasz czegoś, co pomoże Ci w pracy nad związkiem, nad poprawą jakości relacji, nad umocnieniem go i bycie w nim szczęśliwym, to niepozorna gra, którą pokażę Ci w tym wpisie, może być świetnym rozwiązaniem.

Jak poprawić relacje i wzmocnić związek? Gra dla par

Być może jesteś na etapie świeżego związku. Albo przeciwnie, jesteś w wieloletnim związku. Może chcesz go wzmocnić albo poprawić Wasze relacje. Nie wiesz, w jaki sposób to zrobić, jak urozmaicić Wasz wspólny czas, co robić, jak zachować bliskość, która panowała na początku związku, przywołać czułe gesty i słowa. Na pewno jednym ze sposobów jest szczera rozmowa, porozmawianie o Waszych oczekiwaniach, o tym, co Was "boli" i jak chcielibyście, aby wyglądała Wasza relacja

Możecie przy tym spróbować "zagrać" w Pudełko dla Par - brzmi lekko i zabawnie, ale kryje się za tym coś więcej. To okazja do odnowienia czułych gestów, do postarania się dla drugiej osoby, przyjemny pretekst do spędzania wspólnie czasu, sposób na wzajemne docenienie i poprawę jakości związku.

Pudełko dla par gra dla małżeństw, związków, par

Pudełko dla par gra dla małżeństw, związków, par

Dla kogo jest gra Pudełko dla Par?

  • dla małżeństw - które chcą umocnić swój związek a także dla tych, którzy nieco się pogubili i chcą na nowo wzniecić żar i poprawić swoje relacje
  • dla par - zarówno tych z długim jak i krótkim stażem
  • dla świeżo zawartych związków - aby się poznać, otworzyć na drugą osobę, stworzyć swoje rytuały i bliskość
  • to także świetny pomysł na prezent na ślub czy rocznicę

gra pudełko dla par recenzja

 

Gra Pudełko dla par - o co chodzi? Na czym polega?

Pudełko dla par to gra stworzona przez psycholożkę, Aleksandrę Mroczko. To zestaw kart z zadaniami wraz z planszą. Gra polega na robieniu przyjemnych rzeczy z drugą osobą lub dla drugiej osoby. 

Losujemy jedno zadanie, na którego realizację mamy tydzień. Nie informujemy drugiej osoby, co mamy napisane na karteczce, chyba, że zadanie jest do wykonania we dwoje. (Oczywiście są różne warianty gry i możemy wybrać jeden lub przetestować każdy z nich).

Aby dodać nieco rywalizacji, na początku ustalamy nagrodę specjalną, a za każde zrealizowane zadanie dostajemy punkty. Kto wygra, ten zgarnia nagrodę! Oczywiście to może być coś małego, materialnego, ale także jakaś czynność, jak np. masaż, dzień dla siebie, wybranie przez wygraną osobę miejsca, które odwiedzicie, przygotowanie śniadania dla wygranego i tak dalej. Ogranicza Was tylko wyobraźnia. Ważne, aby nagrodę ustalić już na samym początku i aby była jawna. 

Pudełko dla par czy warto kupić

gra pudełko dla par instrukcja


Pudełko dla Par - zadania do wykonania

Pudełko dla par to 30 kart z zadaniami do wykonania. Część z nich to proste i szybkie zadania, inne wymagają nieco wysiłku i czasu. Dodatkowo mamy 10 czystych kart, do wypełnienia samodzielnie. Na kartach znajdziemy zadania, które można zrealizować na różne sposoby. To od nas zależy, jak je zinterpretujemy i w jaki sposób je zrealizujemy. 

Przykładowe zadania? Porwij niespodziewanie do tańca, czy to w domu czy na spacerze, czy wśród ludzi. Zostaw miły liścik. Kup jakiś drobiazg, który zaskoczy drugą połówkę lub przywoła miłe wspomnienia. Nie będę więcej zdradzać, aby nie psuć Wam zabawy, bo właśnie odkrywanie zadań jest jedną z fajniejszych i ekscytujących rzeczy!


Gra Pudełko dla par przykładowe zadania


Pudełko dla Par - w czym tkwi fenomen gry?

Wykonywanie zadań to przede wszystkim poświęcanie czasu i myślenie o drugiej osobie. Gra skłania nas do rozmyślań, mnożenia pomysłów, ulepszania ich, dawania sobie czasu i odczarowania zwyczajnej codzienności. 

Gra jest powiewem świeżości w związku, pomaga odbudować i poprawić swoje relacje oraz wzmocnić go. Wyzwala czułość, pomoże stworzyć Wam wspólne rytuały i nawyki, dzięki niej poczujecie się docenieni i wdzięczni za to, co macie, a dodatkowo wprowadzi luz i zabawę do Waszego związku. To 5 języków miłości w praktyce - dobry czas, drobne przysługi, dotyk, wyrażenia afirmatywne (słowa), prezenty.

 Gra Pudełko dla Par czy warto kupić


Gra Pudełko dla Par - moje wrażenia

Grę rozpoczęłam z mężem, jak tylko pudełko trafiło w nasze ręce. Losowaliśmy na przemian po jednym zadaniu do zrealizowania w danym tygodniu. Niektóre zadania był proste i poszły gładko, nad innymi musieliśmy trochę pogłówkować. W tym czasie, myśleliśmy o tym, jak je wykonać, jak sprawić przyjemność drugiej osobie, spędzaliśmy więcej czasu razem, niejednokrotnie dyskutując potem o danym zadaniu. Było przyjemnie, ekscytująco, czasem zabawnie i śmiesznie. 

Oboje twierdzimy, że gra dodała świeżości w naszym związku, podsunęła pomysły na spędzanie czasu razem, sprawianie sobie małych przyjemności i dbanie o siebie wzajemnie. To na pewno wartościowa gra, w którą zagramy ponownie, właściwie to nadal w nią gramy bo jeszcze nie wszystkie karty zostały odkryte. W dodatku mamy niewykorzystane karty, które chcemy uzupełnić o swoje zadania, co może być jeszcze bardziej fascynujące i ciekawe. 

Pudełko dla par było fajnym sposobem na urozmaicenie każdego tygodnia i wprowadzeniem nowych rytuałów i rozwijania więzi. 

Pudełko dla par to świetna opcja na prezent dla pary - na przykład z okazji ślubu czy rocznicy. Wartościowy upominek, który na pewno zaprocentuje.

pudełko dla par gra z pytaniami


W jaki sposób dbasz o swój związek? Jakie masz sposoby na umocnienie go? Co sądzisz o Pudełku dla Par?

 

ZOBACZ TAKŻE:

instagram