7 rzeczy do zrobienia w sierpniu: mapa marzeń, zmiany, działalność, randka

7 rzeczy do zrobienia w sierpniu

Jak co miesiąc, dzielę się z Wami listą rzeczy do zrobienia w danym miesiącu. Oczywiście to fragment mojej listy, która znajduje się w moim planerze - wybieram te rzeczy, które mogą i Was zainspirować do zrobienia czegoś, do skupienia się na czymś istotnym i zrobienia czegoś, z czego będziecie zadowoleni lub co pomoże Wam zapamiętać ten miesiąc czy miło go spędzić. Przed Wami lista rzeczy do zrobienia w sierpniu.

 

7 rzeczy do zrobienia w sierpniu

1. Przygotować filmik z wyjazdu wakacyjnego

Z każdego wyjazdu przywożę wiele zdjęć, ale od kilku lat tworzę też krótkie filmiki do naszego rodzinnego archiwum. Uwielbiamy je potem oglądać, wspominać i przypominać sobie, gdzie byliśmy, co widzieliśmy. Zdecydowanie polubiliśmy tę formę i sięgamy po nią nawet częściej niż po zdjęcia! 

A i to fajna polecajka dla innych - jeśli chcemy polecić bliskim miejsce, hotel, czy pokazać atrakcje, jakie można tam zobaczyć. Może i Ty zastanowisz się nad taką formą utrwalania wspomnień z ważnych wydarzeń, wyjazdów, wakacji? ZROBIONE


2. Zrobić mapę marzeń 

To jeden z tych punktów na liście, który nie jest obowiązkiem, ważną rzeczą do zrobienia czy pracą, ale po prostu przyjemnością. Uważam, że ważny jest balans i na liście rzeczy do zrobienia powinna znaleźć się choć jedna miła rzecz, coś dla relaksu i odprężenia. 

Po Kursie Glow Up od Gabi z @chociazby zaczęłam tworzyć takie mapy marzeń regularnie i wiecie co? To działa! Wizualizacja celu bardzo pomaga w sprecyzowaniu tego, czego faktycznie chcemy. To może być mapa marzeń dotycząca naszego przyszłego życia, pracy, naszego wyglądu, zachowań, nawyków, czego tylko chcemy. 

Mam już kilka takich stworzonych w Canvie ze zdjęć z Pinteresta, ale chcę przygotować sobie jeszcze jedną, jeszcze bardziej osobistą, dotyczącą ważnego, życiowego projektu dla mnie. Nie wiem, jak to się dzieje, ale mapy tak wpływają na podświadomość, że nawet dziś, jak zerknęłam na przygotowaną mapę marzeń kilka miesięcy temu to... kilka rzeczy z niej już się spełniło! Dokładne poznanie celu i zwizualizowanie go pozwoliło mi wiedzieć, do czego dążę i podświadomie robić te rzeczy! ZROBIONE

 

mapa marzeń jak zrobić


3. Dokończyć zmiany na profilu na instagramie

Zmiany na blogu szczęśliwie już się zakończyły. Uporządkowałam to, co miałam uporządkować, zmieniłam szablon, zrobiłam ogromne porządki w postach, etykietach, dodałam brakujące linki, uzupełniłam stare wpisy. 

Jednak miałam w tym samym czasie zrobić je na instagramie @delisheblog i zwyczajnie zabrakło czasu. Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić w sierpniu. Zmiany będą niewielkie, ale usystematyzują niektóre rzeczy, będzie bardziej czytelnie i przyjemniej. 

 

4. Zrobić zaległe sesje zdjęciowe

W tym punkcie mam na myśli zarówno swoją pracę jak i blog oraz zdjęcia dla klientów. Czas goni, lipiec poświęciłam innym rzeczom, był urlop, porządki, kończenie mini remontu a raczej zmian w jednym pokoju i na zdjęcia wszystkiego nie wystarczyło czasu. 

Na szczęście mam jeszcze chwilę na to, jednak chcę poświęcić na to 2-3 dni i w tym czasie odsunąć na bok inne rzeczy i zająć się właśnie tym. 

Lubię robić sobie takie bloki zadaniowe - to bardzo ułatwia pracę. Zamiast jednego dnia zajmować się tysiącem rzeczy, to np. wolę poświęcić 1 dzień tylko na zdjęcia, kolejny dzień tylko na wpisy z jednego tematu dla klienta, a jeszcze w inny ogarnianie social mediów czy dopieszczanie bloga. Nie muszę się wtedy odrywać i przeskakiwać z zadania na zadanie, "siedzę" w jednym temacie, mam już przygotowane stanowisko, elementy, dodatki itp. więc łatwiej i szybciej to idzie. ZROBIONE

 5. Przemyśleć odnowienie działalności

Na sierpień daję sobie także czas na to, aby przemyśleć powrót mojej dodatkowej działalności w sieci. Na razie przez różne obowiązki zawiesiłam działalność, ale zastanawiam się nad powrotem. Chcę zrobić mały research czy nadal będzie zainteresowanie, a także jak usprawnić jej działanie, abym nie musiała jej doglądać 24 godziny na dobę. 

Zastanawiam się też nad postawieniem strony, ale to już muszę popytać kogoś kompetentnego, czy by się tego podjął. Usprawnienie i optymalizację działalności biorę sobie za główny cel przy tym punkcie. I oczywiście zastanowienie się nad treściami i może przygotowanie wstępnego zarysu.


6. Dentysta

Tu chyba nie muszę zbyt dużo mówić. Odkładałam to w czasie od kilku miesięcy. Jednak już poczyniłam pierwsze kroki (wyzwanie Odkryj Kobiecość i jedno z zadań skutecznie mnie do tego zmotywowało). Zrobiłam zdjęcie panoramiczne i czekam na wyznaczenie terminu usuwania ósemek.

Po drodze mam dwie imprezy (wesele znajomych i jedną rodzinną uroczystość), więc chcę to zrobić jakoś pomiędzy, aby nie cierpieć na żadnej z nich po wyrwaniu :D. ZROBIONE


7. Wspólne wyjście z mężem

Wróciliśmy do regularnych wyjść ze sobą, choć raz miesiącu co bardzo mnie cieszy. W natłoku obowiązków nie zawsze był na to czas, jednak coraz częściej się to udaje. 

Takie spędzenie czasu tylko we dwoje jest bardzo potrzebne i wartościowe, choćby to było wyjście na dłuższy spacer, wycieczka rowerowa, basen i sauna czy wspólna pizza. ZROBIONE


A Ty co planujesz robić w sierpniu? Może jest coś, co odkładasz od dawna? A może moja lista zainspiruje Cię do zmian i skorzystasz z moich pomysłów?


ZOBACZ TAKŻE:

instagram