7 rzeczy do zrobienia w kwietniu: spontaniczny taniec, od początku do końca i grillowanie

co robić w kwietniu

Zaczynamy kolejny kwartał roku. Po krótkiej przerwie, publikuję dla Was  na wpis z rzeczami do zrobienia w kwietniu po otrzymanym feedbacku, że czekacie na ten wpis. Jest mi bardzo miło, że czytacie i korzystacie z niego. Jeśli jakiś wpis (lub ten konkretny) jest przydatny dla Was czy go po prostu lubicie to zostawcie wiadomość, komentarz czy napiszcie na instagramie. Wasza opinia i feedback są istotne - dzięki temu wiem, co warto tutaj publikować i czy faktycznie jest to potrzebne.

Jak w każdym wpisie z tej serii, możesz zobaczyć fragment mojej listy zadań, celów oraz przyjemności na ten miesiąc. Być może będzie to sygnał do zmian, do zrobienia czegoś przyjemnego czy spędzenia czasu w ciekawy sposób. A może zainspiruje Cię do stworzenia swojej listy. Zobacz poniżej moją listę rzeczy do zrobienia w kwietniu

 

7 rzeczy do zrobienia w kwietniu

1. Porządki w biżuterii

Co miesiąc uporządkowuję jakiś obszar, tym razem padło na biżuterię. Chcę ponownie przejrzeć co mam, co jest mi niepotrzebne, czego nie noszę, a co już się nie nadaje do użytku. 

Duże porządki, gdzie pozbyłam się sporo "taniej" (tzn. nie złotej, srebrnej, ale takiej sieciówkowej, bazarkowej) biżuterii już mam za sobą od dawna, ale zrobił się tam chaos i znów są tam takie rzeczy, których już nie noszę. Przy okazji tej kategorii będę chciała rozstać się z niepotrzebnymi już pudełeczkami po biżuterii (czy też tak macie, że nadal je trzymacie, nie wiadomo po co?). To będzie dla mnie trudne, ale mam nadzieję, że choć w pewnym stopniu podołam.


 

2. Nauczyć się czegoś nowego

Nowości pobudzają fajnie mózg do pracy a przy okazji można zdobyć ciekawą wiedzę. Niekoniecznie to musi być coś, co wykorzystamy ale już sam proces nauki jest tym, co ma dać radość i to z tego chcę czerpać przyjemność: z procesu i dążenia do celu niż z samego dotarcia do celu.

Ja akurat wybieram coś, co jest związane z moją branżą bądź pracą zawodową, ale Ty możesz wybrać co tylko chcesz. Może to będzie malowanie po numerach, kurs ceramiki lub htmlu, zrobienie własnoręcznie kul do kąpieli, nauka gry w interesującą, nową grę planszową czy nauka jakiegoś dania. Te i inne pomysły, znajdziecie w obszernym wpisie: Co robić kreatywnego, czyli 50 pomysłów na kreatywne hobby (link zostawiam poniżej).

 


3. Dzień rowerowy

Uwielbiam rower i wycieczki rowerowe a kalendarz świąt nietypowych podpowiada, że właśnie w kwietniu (19.04) jest Dzień Rowerowy, więc to dobry moment, aby skorzystać z tej okazji. Oczywiście to może być dowolny dzień w tym miesiącu. Jeśli tylko będzie odpowiednia pogoda to zabieram kogoś ze sobą i ruszamy!


4. Wziąć udział w Wielkiej Wymianie Książkowej

Jak ja uwielbiam to wydarzenie! Wielka Wymiana Książkowa już rozpoczyna się 14 kwietnia, w sobotę. Odbywa się ona dwa razy w roku i brałam udział w niemal każdej od wielu lat! Na czym polega? Na bezkosztowej wymianie książek na instagramie z innymi osobami, które również biorą udział. Wystarczy zrobić zdjęcie książek, które chcemy wymienić, stawić na swój profil z oznaczeniem w jakim są stanie, oznaczyć organizatorki (w tym roku dwie: @savethemagicmoments oraz _my_world_book), dodać hasztag #przeczytajipodajdalej16 oraz pod postem organizatorek należy napisać: Biorę udział w wymianie. I tyle! A potem szukać o organizatorek na tablicy postów pozostałych uczestników i proponować wymianę.

Od siebie dodam, że to rewelacyjna sprawa i od lat w taki sposób zdobywam świetne egzemplarze za darmo i oddaję swoje.  Jeśli chciałabyś wziąć udział, ale nadal masz wątpliwości albo chcesz coś dopytać, to możesz zapytać organizatorek lub mnie - też sporo wiem i odpowiem na Twoje pytania :).


5. Zatańczyć spontanicznie

Dzień Tańca przypada pod koniec kwietnia (29.04), dlatego pomyślałam, że fajnie będzie z tego skorzystać. Może to być taniec do ulubionej piosenki, albo przypadkowej, usłyszanej w radiu albo losowo wybranej z youtube. Albo zatańczyć zumbę czy spróbować jakiś nowy taniec - nawet jeśli niekoniecznie znamy kroki :). Chodzi o dobrą zabawę, endorfiny i spontaniczność.


6. Przygotować grilla

Jako że majówka niekoniecznie zapowiada się słonecznie (choć oczywiście wszystko może się zmienić), to postanowiłam skorzystać z pięknej pogody w kwietniu i razem z rodziną lub znajomymi przygotować grilla. Lubię tą atmosferę, swobodę i relaks podczas wspólnego grillowania. 

Chcę też przygotować fajne szaszłyki, może jakąś sałatkę albo coś kompletnie nowego. Kto powiedział, że podczas grillowania musi być sama kiełbaska? Może zrobię pyszne przekąski - może coś na słodko, np. muffinki czekoladowe z malinami, na które przepis podawałam już na blogu. Do tego koce, lemoniady, muzyka, może jakaś gra (karciana albo planszówka)? Jeśli chcesz skorzystać z moich propozycji to zobacz Top7 gier na domówkę, imprezę.

gra planszowa na grilla Piątka

 7. Zrobić coś od początku do końca

Ile to razy zaczynałaś coś i nie kończyłaś? A gdyby tak zrobić sobie wyzwanie, że zrobisz jedną rzecz od początku do końca? Ja w to wchodzę a Ty? 

Jeszcze nie wiem, co to będzie i wcale to nie musi być ogromna rzecz, a nawet lepiej aby była to prozaiczna czynność. Ale zrobiona od początku do końca. Może zaczęłaś jakiś kurs i zaprzestałaś go w połowie i warto do niego wrócić? Albo przeczytałaś parę stron książki nie z Twojego ulubionego gatunku i porzuciłaś ją (warto wychodzić ze swojej strefy komfortu i sięgnąć po coś nieoczywistego, niekoniecznie przez nas znanego, lubianego). Albo zaczęłaś robić jakąś metamorfozę lub wyzwanie? Ustaw sobie za cel, że skończysz tę rzecz i tego się trzymaj, Możesz rozpisać na mniejsze bloki ale daj sobie słowo i tym razem zrób to tak, jak należy. Zobaczysz, jaka będziesz z siebie zadowolona a i przy okazji coś dostaniesz (wiedzę, stworzony produkt, może lepszą sylwetkę, ciekawą książkę na koncie i tak dalej).

 


A Ty co planujesz zrobić w tym miesiącu? Jak chcesz go zapamiętać? Co przyjemnego zrobisz dla siebie?

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

instagram