Co dalej z blogiem? Wyniki ankiety i plany na przyszłość


Cześć Kochani! Jak tam końcówka weekendu? Odpoczęliście? Ja niedawno wróciłam do domu z weekendowego, krótkiego wypadu i postanowiłam napisać kilka słów tutaj i wyjaśnić, co dalej z blogiem oraz napisać o moich planach na przyszłość. Jak sami wiecie, zmiany są nieodłączną częścią naszego życia, nie lubimy tkwić w miejscu, ale cały czas się rozwijać czy zrobić coś nowego. Jakiś czas temu, zarówno na blogu jak i na instagramie poprosiłam Was, abyście odpowiedzieli na kilka pytań, które ułatwią mi przeprowadzenie zmian i pomogą ulepszyć blog. Spisaliście się świetnie, za co bardzo Wam dziękuję, dlatego dziś mogę podsumować wyniki ankiet i opowiedzieć o tym, jak chciałabym, żeby wyglądało to miejsce i mam nadzieję, że z Waszą pomocą mi się to uda.

Kim jesteś? | Czyli czytelnicy bloga Delishe.pl

Czytelnicy bloga to kobiety pomiędzy 19 a 34 rokiem życia. Czytają mnie również młodsze osoby i nieco starsze, ale osoby z podanego przedziału znacznie przeważają. Najchętniej czytacie wpisy popołudniu i wieczorem (16-20) - około 52% oraz późnym wieczorem (21-24) - około 33%.  To, czy wpisy będą ukazywały się o stałej porze (dzień i godzina) dla większości z Was nie ma znaczenia, co w sumie mnie cieszy, bo nie chciałabym nakładać sztywnych ram czasowych, a pisać wtedy, kiedy faktycznie mam na to ochotę i wenę, a posty były interesujące i niewymuszone.

Jakie posty najchętniej czytasz? Czyli co będziecie mogli znaleźć na Delishe.pl

Przyznam szczerze, że dzięki ankiecie dowiedziałam się sporo rzeczy. Kilka odpowiedzi mnie też nieco zaskoczyło, ale może o tym innym razem. Dzięki niej dowiedziałam się m.in., że aż 66% głosujących lubi projekty denko, a po ostatnich komentarzach myślałam, że to Was jednak nie interesuje i jak pewnie zauważyliście, zrezygnowałam z ich pisania. Dlatego planuję przywrócić tę serię, tylko w nieco innej, nowej odsłonie. Największą popularnością cieszą się posty z ulubieńcami miesiąca, choć w statystykach rekordy popularności (jeśli chodzi o wpisy typowo kosmetyczne) biją posty z zakupami. 3/4 głosujących lubi także wpisy z wishlistami, czyli postami, gdzie pokazuję, co mi się marzy i co zamierzam kupić w najbliższym czasie. (Czyli widać związek - chcecie wishlisty a potem posty z zakupami, żeby zobaczyć to, na co się skusiłam ;D). Z niekosmetycznych wpisów Przeglądy miesiąca również cieszą się dużą popularnością, co zauważyłam nie tylko w ankiecie, ale również w komentarzach, jakie zostawiacie pod tymi wpisami, dlatego nadal planuję je publikować i dzielić się z Wami tym, jak wyglądał mój miesiąc, co robiłam, gdzie byłam, co polecam obejrzeć, przeczytać itd. Chcecie również więcej wpisów z tanimi kosmetykami wartymi swojej ceny, więc na pewno też takie ukażą się na blogu i postaram się je regularnie publikować. Oprócz tego, chcę również wprowadzić serię Tańszych zamienników - przy pokazywaniu pomadek marki Mac starałam się znaleźć tańszy odpowiednik, który pokazywałam Wam w recenzjach, co przypadło Wam do gustu, więc rozszerzę to także na inne kosmetyki.
Planowanie, organizacja (czy to czasu czy kosmetyków) nadal jest na topie i chcielibyście poczytać o moich sposobach, rozwiązaniach i trickach. Już zaplanowałam jeden wpis na ten temat, także koniecznie odwiedzajcie Delishe.pl bo w marcu powinien się ukazać na łamach bloga. Dużo z Was chce zobaczyć więcej wpisów lifestyle'owych - bardzo mnie to cieszy, bo sama chcę takich publikować więcej. Dajcie znać, jakie konkretne wpisy chcielibyście zobaczyć. To tak obszerna dziedzina, że nie wiem, co najbardziej by Was interesowało, oprócz wspomnianych tematów. Interesujące książki i poradniki, które zmieniły mój sposób postrzegania świata? A może o tym, jak robię zdjęcia? Albo coś o minimalizmie i upraszczaniu? A może moje sposoby na naukę i szybkie zapamiętywanie? A może jeszcze coś innego?Z czym Wam się kojarzy mój blog? | Prostota, minimalizm i róż?

Na to pytanie padały różne odpowiedzi jednak miały wspólny mianownik: piękno, minimalizm, delikatność, ładne zdjęcia, slow life, przejrzystość, organizacja i kosmetyki. Tu chciałabym Wam także podziękować za tyle miłych słów odnośnie mojej osoby i mojego miejsca w sieci. <3 Wysyłaliście tyle ciepłych wiadomości, motywujących do działania, że naprawdę daliście mi powody do dalszego pisania tutaj.

 
Zapytałam Was również o kolor, jaki kojarzy Wam się z blogiem i zazwyczaj padały dwie odpowiedzi: pudrowy róż i biały - czyli zgodnie z tym, jak to było planowane i co chciałam osiągnąć. Właśnie te dwa kolory dominują na blogu czy na wizytówkach i cieszę się, że mój blog właśnie tak jest postrzegany. Różowego koloru może nie ma tu zbyt wiele - pojawia się on głównie w logo, ale fajnie, że jesteście spostrzegawczy i gdzieś ten kolor również utożsamiacie z blogiem.Plany na przyszłość i zmiany na blogu

Mam już swoją domenę i nowy adres, moje małe miejsce w sieci, więc jedynie potrzebuję kilku poprawek wizualnych i raczej drobnych zmian. Chciałabym zmienić szablon i być może pokombinować z logo. Póki co, zupełnie nie mam pomysłu na to, jak to miałoby wyglądać, a w gotowych szablonach, które mogłabym kupić, czegoś mi brakuje. Chcę odświeżyć to miejsce, abyście jeszcze chętniej je odwiedzali i szata graficzna bloga była przyjemna dla oka. Nie wiem, kiedy te zmiany nastąpią, ale mam nadzieję, że do wiosny znajdę coś odpowiedniego dla siebie, co będzie pasować do tego miejsca.

Oprócz wizualnych zmian, planuję również zmienić nieco formę wpisów - mniej pojedynczych recenzji a więcej zbiorowych, tematycznych postów oraz tak jak wspominałam wyżej, rozszerzyć tematykę bloga i publikować więcej postów lifestyle'owych, dotyczących organizacji, planowania, minimalizmu, czy świadomego życia i rozwoju. Właśnie takie tematy Was interesują - zarówno w ankiecie na blogu jak i instagramie większość wypowiedziała się za tym, aby takie wpisy pojawiały się częściej. Dostałam też odpowiedzi, aby moje posty były bardziej obszerne - naprawdę chcielibyście czytać takie tasiemce w moim wykonaniu? :D Co do częstotliwości wpisów to byliście raczej zgodni i uznaliście, że 2 wpisy (max.3) tygodniowo to optymalna liczba.

Postanowiłam też, że nieco częściej będę pojawiała się na instagramie, na instastories dzielę się z Wami kawałkiem mojego prywatnego życia, pokazuję co robię, pokazuję zawartość przesyłek, dzielę się z Wami nowościami,  czy informacjami o promocjach. Dostaję od Was wiele prywatnych wiadomości tam, za co bardzo dziękuję i cieszę się, że chętnie zaglądacie na mój profil i możemy sobie tam swobodnie porozmawiać. A jeśli jeszcze nie obserwujecie mojego IG, to serdecznie zapraszam: @delisheblog.

 
Dziękuję za kolejny rok razem, za to, że odwiedzacie to miejsce i z wieloma z Was, mogę często porozmawiać - są tutaj naprawdę cudowne osóbki! Niebawem planuję zorganizować dla Was konkurs w ramach podziękowania, tylko jeszcze muszę przemyśleć miejsce - tu na blogu albo na facebooku.  

Jakie posty najchętniej byście poczytali na blogu? Lubicie zmiany? Jak minął Wasz rok i rozwój Waszych pasji?

instagram