Jak przykleić naklejki wodne na paznokcie? | Manicure hybrydowy z naklejkami wodnymi


Bardzo lubię ładne i zadbane paznokcie i często wykonuję różne zdobienia i wzory. Lubię różnorodność, dlatego czasami sięgam po pyłki, innym razem rysuję ręcznie, a jeszcze innym na moich paznokciach goszczą stemple. Lubię także przeróżne naklejki - zarówno te zwykłe, które normalnie przyklejamy na paznokcie jak i te wodne. Te ostatnie potrafią wyglądać na paznokciach bardzo efektownie, często dodają całemu manicure uroku czy nawet grają pierwsze skrzypce i przyciągają wzrok. Lubię, gdy moje wpisy nie tylko są miłe dla oka, ale także, gdy dzięki nim czegoś możecie się nauczyć lub rozwieją Wasze wątpliwości czy odpowiadają na Wasze pytania. Dlatego tym razem chciałabym poruszyć temat naklejek wodnych - co to są naklejki wodne, jak je przyklejać na paznokciach i na hybrydzie i gdzie można je tanio kupić.


Jak przykleić naklejki wodne na hybrydzie? | Co powinnaś wiedzieć? | Mały poradnik

 

Co to są naklejki wodne?

Naklejki wodne to nic innego jak naklejki, które do tego, aby prawidłowo je zaaplikować i nakleić potrzebują wody. Zwykle znajdują się na papierowym arkuszu pokrytym folią; możemy je wyciąć i przykleić je wedle uznania. Zazwyczaj na arkuszu mamy ich tyle, aby przykleić je na wszystkie paznokcie, choć oczywiście możemy wybrać jedną czy dwie i zaaplikować je np. na jednym paznokciu.
 
Naklejki wodne występują w różnych rozmiarach - są małe, które będą tylko jednym z elementów na paznokciu lub takie, które w całości pokryją płytkę paznokcia. Pierwsze nieco łatwiej przykleić, bo nie musimy się martwić, że coś wystaje poza paznokieć i musimy to ładnie i estetycznie przyciąć. Te większe musimy tak przyciąć i spiłować, aby wszystko dobrze dopasowało się do płytki.Jak przykleić naklejki wodne krok po kroku?


KROK 1.
Wycinamy wybraną naklejkę z arkusza.
 
KROK 2. Odklejamy folię zabezpieczającą.
 
KROK 3. Do małego pojemnika z wodą wkładamy na kilka sekund naszą naklejkę. Można to robić pęsetą - będzie wygodniej ją potem wyciągnąć. W tym czasie zauważymy, że naklejka odchodzi od papierka (możemy jej delikatnie pomóc i "zsunąć" ją z karteczki po wyjęciu z wody).
 
KROK 4. Wyciągamy naklejkę i aplikujemy ją bezpośrednio na płytkę paznokcia. 
 
-> Jeśli mamy pomalowane paznokcie zwykłym lakierem: paznokcie muszą być suche, wtedy nakładamy naszą naklejkę na płytkę. Nadmiar wody zbieramy chusteczką (lub wacikiem), przykładając ją delikatnie do płytki. Po chwili możemy nałożyć bezbarwny lakier lub top coat i dzięki temu utrwalić naklejkę i sprawić, że zostanie na paznokciach na dłużej. 
 
-> Jeśli mamy nałożony lakier hybrydowy
jeśli nałożyliśmy już top to warto delikatnie zmatowić płytkę paznokcia, aby naklejka miała lepszą przyczepność. Jeśli natomiast dopiero malujemy paznokcie to możemy nałożyć bazę, dwie warstwy koloru i w tym momencie przyłożyć wyciętą naklejkę, która sama przyczepi się do warstwy dyspersyjnej. Następnie, postępujemy podobnie jak przy zwykłym lakierze, czyli odpowiednio naciągamy naklejkę, dociskamy ją patyczkiem bądź pęsetą. Na koniec całość dokładnie pokrywamy topem, zabezpieczamy wolny brzeg paznokcia i utwardzamy w lampie.
 

MAŁA PORADA
Jeśli naklejka wystaje poza płytkę paznokcia, możemy ją wyrównać i usunąć niepotrzebną część. W jaki sposób? Wystarczy namoczyć pędzelek w zmywaczu do paznokci i delikatnie przejechać nim naokoło paznokcia. Naklejka ładnie się rozpuści i nie będziemy musieli nic docinać ani denerwować się, że naklejka jest zbyt duża.

I jeszcze poniżej grafika podsumowująca, jak przykleić naklejki wodne.

jak przykleić naklejki wodne na paznokcie krok po kroku


Gdzie kupić tanio naklejki wodne?

Przede wszystkim naklejki wodne warto kupić na aliexpress. Oczywiście możemy je kupić również w sklepach typowo "paznokciowych" czy na allegro, ale to na aliexpress mamy największy wybór w bardzo niskich i przystępnych cenach. Często za arkusz nie zapłacimy więcej niż 20 gr. Opłaca się również kupować całe zestawy i komplety. 
 
W taki właśnie sposób nabyłam np. 50 arkuszy z przeróżnymi kwiatowymi motywami za nie więcej niż 1,5 dolara. Naklejki są dobrej jakości, mamy mnóstwo wzorów i kolorów do wyboru i mogą odmienić każdy, nawet najzwyklejszy manicure. Naklejki widoczne na zdjęciach zamawiałam TUTAJ (biało-czarne) i TUTAJ (kwiatowe).
Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla Was przydatny i z niego skorzystacie. Nawet jeśli nie macie zdolności manualnych i nie potraficie wykonywać skomplikowanych wzorków na paznokciach, ale chcecie urozmaicić swój manicure to warto pomyśleć o naklejkach wodnych. Są bardzo proste w obsłudze, szybko się je nakłada a efekt jest naprawdę niesamowity!


ZOBACZ TAKŻE:

instagram