Organizer ślubny, czyli Niezbędnik Panny Młodej | Ślub za pasem #2

niezbędnik panny młodej, organizer ślubny

W poprzednim poście z serii Ślub za pasem pisałam o tym, od czego zacząć planowanie ślubu i wesela i wspominałam o tym, że wszystko zapisywałam w przeznaczonym do tego planerze. Początkowo wszelkie niezbędne informacje zapisywałam w zwykłym zeszycie, jednak potem zaczęłam zastanawiać się nad zakupem czegoś, co będzie bardziej praktyczne, pomocne i dobrze pogrupowane na dane kategorie. Oczywiście idealny planer nie istnieje, albo inaczej: istnieje, jeśli stworzymy go sami. Tylko wtedy wszystkie kategorie, rubryki będą dostosowane do naszych potrzeb. W gotowych organizerach ślubnych zawsze znajdzie się coś, co nie zostanie wykorzystane lub uznamy za zbędne. Jednak chciałam mieć coś gotowego, ładnie wykonanego, co będzie potem też małą pamiątką. Szukając odpowiedniego planera dla siebie, przeszukałam różne strony, znalazłam wiele tego typu organizerów, jednak ostatecznie wybrałam różowy organizer ślubny: Niezbędnik Panny Młodej. Skusiła mnie jego prostota, praktyczność, brak zbędnych elementów, opisów i ogólnie cała zawartość. Również cena była niewygórowana (ok. 45-50zł), więc w porównaniu z innymi organizerami wyszło naprawdę korzystnie. Jeśli też szukacie odpowiedniego planera dla siebie, koniecznie przeczytajcie ten wpis bo być może ułatwi Wam wybór i pomoże w poszukiwaniach.


Organizer ślubny, czyli jak dobrze zaplanować ślubNiezbędnik Panny Młodej - jak wygląda w środku?

Organizer ślubny, czyli Niezbędnik Panny Młodej posiada skromną, estetyczną okładkę, bez zbędnych dodatków, co bardzo mi się podoba. Nie jest przesadzona i zbyt cukierkowa, a wygląda elegancko i ładnie. Na samym początku mamy spis treści, dzięki czemu łatwo odnaleźć interesujący nas dział czy temat. Niezbędnik podzielony jest na 4 części: Terminarz, Planowanie, Organizacja i Budżet.

niezbędnik panny młodej organizer ślubny
niezbędnik panny młodej organizer ślubny

W pierwszej części, czyli części o nazwie Terminarz na samym początku mamy miejsce na wypisanie najważniejszych wydarzeń (w tym do uzupełnienia szczegółowy plan dnia ślubu), czyli harmonogram działań - wypisane rzeczy do zrobienia i załatwienia z podziałem na miesiące, tygodnie i dni (np. 12 miesięcy wcześniej, 9 miesięcy wcześniej, dwa tygodnie wcześniej itd.), Możemy je sobie odhaczać i dopisywać krótką informację, dzięki czemu widzimy, co już mamy zrealizowane, a co jeszcze nas czeka. Następnie znajdziemy kalendarz, gdzie na każdej kartce mamy osobno miesiąc, co jest bardzo czytelne, gdzie również możemy dopisywać ważne wydarzenia czy sprawy do załatwienia. Daty uzupełniamy samemu, dzięki czemu planer i kalendarz jest uniwersalny.

niezbędnik panny młodej organizer ślubny
jak wylgąda niezbędnik panny młodej, organizer ślubny

W sekcji Planowanie znajdziemy takie rzeczy jak: dokumenty, czyli co jest potrzebne i co musimy załatwić (odpis aktu urodzenia,  nauki przedmałżeńskie w przypadku ślubu kościelnego itp.), a następnie dużo miejsca na: wstępne listy gości, wspólną listę gości i ostateczną listę gości wraz z potwierdzeniem i ilością osób. Znajdziemy także sporo miejsca na rozmieszczenie gości przy stołach, oraz miejsce na inspiracje i pomysły.

niezbędnik panny młodej organizer ślubny środek

Dział Organizacja to przede wszystkim miejsce na wypisanie usługodawców i danych kontaktowych do nich (można wypisać po kilka opcji, a potem zdecydować, kogo wybieramy), miejsce na wypisanie menu, listy utworów weselnych, salonów ślubnych i swojej wymarzonej sukni. Mamy tutaj osobne strony na usługodawców takich jak: zespół, fryzjer, makijaż, kosmetyczka i różne zabiegi, fotograf, kamerzysta, osoby odpowiedzialne za pierwszy taniec, obrączki, zaproszenia, kwiaty i dekoracje oraz transport. Znajdują się tutaj także strony dotyczące poprawin i podróży poślubnej.

niezbędnik panny młodej organizer ślubny środek

Na końcu mamy kategorię Budżet i wiele stron poświęconych temu tematowi. Możemy wypisać planowane koszty, potem te faktyczne i podsumować sobie nasze wydatki. Mamy także miejsce na notatki i specjalną kieszonkę, gdzie możemy trzymać luźne kartki, wizytówki i inne ważne zapiski.

niezbędnik panny młodej organizer ślubny niezbędnik
niezbędnik panny młodej organizer ślubny wnętrze


Organizer ślubny - czy warto go kupić?

Moim zdaniem tak. Jeśli lubicie planować, mieć wszystko dobrze zorganizowane, a przy okazji w estetycznym wydaniu, to warto kupić ten organizer. Ja byłam z niego bardzo zadowolona, świetnie mi się sprawdził i pomógł zebrać wszelkie informacje w jednym miejscu. Mogłam odhaczać w harmonogramie działań, co już załatwiliśmy, zapisać listę gości wraz z kontaktem do nich oraz zaznaczyć sobie, kto już potwierdził przybycie, wypisać sobie różne opcje usługodawców, rozplanować, kto gdzie będzie siedział przy stole, jakie będzie menu i wiele innych rzeczy. Planer posiada także kilka stron na notatki, więc spokojnie mogłam zapisać tam inne rzeczy, swoje inspiracje i pomysły, adresy do różnych stron internetowych i sklepów, gdzie chciałam coś zamówić czy nawet zaplanować pewne utwory podczas wesela czy zabawy. 

Organizer to także fajna pamiątka, można w każdej chwili wrócić do niego i zobaczyć, jak wyglądał ten Dzień oraz jak go planowaliśmy, z jakich usług korzystaliśmy, kto pojawił się na weselu itd. Myślę, że będzie miał jeszcze większą wartość za kilka-kilkanaście lat, gdy będziemy chcieli powspominać nasz ślub i wesele. Poza tym, możemy także podzielić się naszymi inspiracjami z kimś bliskim, kto będzie brał ślub, być może też skorzysta z Waszych pomysłów czy usługodawców, bo przecież wszystko to będziecie mieli zapisane właśnie w tym planerze. 


niezbędnik panny młodej organizer ślubny


Czy są tutaj przyszłe Panny Młode? Co myślicie o takim organizerze? A może ślub już za Wami i możecie podzielić się, w jaki sposób planowałyście Ten Dzień? Może też miałyście taki organizer, specjalną teczkę albo zapisywałyście wszystko w zwykłym zeszycie - jak to u Was wyglądało? 

instagram