Wielka Wymiana Książkowa, czyli Przeczytaj i Podaj dalej VII edycja

wielka wymiana książkowa VII 2019

Po raz kolejny odbywa się Wielka Wymiana Książkowa, w której oczywiście musiałam wziąć udział. To inicjatywa, która jest naprawdę świetnym pomysłem i już kolejny raz z przyjemnością od niej dołączyłam. Poniekąd jest to także ciekawa forma dla osób, które minimalizują ilość rzeczy bądź chcą się ich pozbyć, ale zyskać coś w zamian czy fanów zero waste. Otóż przeczytane już egzemplarze książek możemy wymienić z innymi osobami na takie książki, których jeszcze nie czytaliśmy i bardzo nas interesują. Akcja promuje czytelnictwo, ale i daje drugie życie książkom, zalegającym nam na półkach.To, co jest istotne i o czym warto wspomnieć już na początku to w wymianie może wziąć udział każdy: nie musisz mieć bloga, wystarczy, że swoje propozycje książkowe podrzucić w komentarzu, jeśli coś Ci się spodoba u danej osoby bądź pokażesz je na facebooku czy instagramie. Poniżej, zebrałam wszystko w jednym miejscu, aby osoby zainteresowane mogły dowiedzieć się o co chodzi.

Wymiana Książkowa - jak dołączyć i jak się wymienić?

1. Wymiana trwa od 7 kwietnia do 14 kwietnia 2019r.
2. Tak jak sama nazwa brzmi - to WYMIANA, książki można wymieniać, ale ich nie sprzedajemy. Ponosimy tylko koszty wysyłki. Książki wysyłamy listem poleconym tak, abyśmy mieli pewność, że nic się nie zgubi po drodze.
3. W wymianie może wziąć udział KAŻDY,  nie tylko bloger. Jeśli chcesz dołączyć, wystarczy, że opublikujesz swoją listę książek (tytuł, autor) wraz ze zdjęciami i ich stanem (np. bardzo dobry, dobry, średni, wypisz wady) na swoim blogu/facebooku/instagramie. Jeśli publikujesz je na IG bądź FB dodaj hasztag: #przeczytajipodajdalej7 (będzie łatwiej odnaleźć propozycje do wymiany). 
4. Umieść link do swojego zdjęcia/wpisu u organizatorek pod wpisem dotyczącym Wielkiej Wymiany Książkowej - u Magdaleny Erbel tutaj: KLIK, u Dagmary Sobczak tutaj: KLIK, dzięki temu więcej osób do Ciebie trafi.
5. Jeśli natomiast widzisz interesujący Cię egzemplarz u kogoś, napisz mu o tym w komentarzu, że chętnie się wymienisz, podając namiary do spisu swoich książek bądź podaj w komentarzu tytuły. Jeśli tą osobę coś zainteresuje da Ci znać, a resztę ustalacie już na priv (na maila podajecie sobie adresy i ustalacie szczegóły wysyłki). 

wielka wymiana książkowa VII 2019

Co chcę wymienić? Moje książki do wymiany

Poniżej zbiór książek, które chętnie wymienię. Jeśli zainteresowała Cię jakaś pozycja, napisz jak najszybciej w komentarzu, aby ktoś nie zgarnął jej przed Tobą. Najlepiej, jeśli podasz od razu link do swojego wpisu/zdjęcia lub po prostu wstawisz swoje książkowe propozycje w komentarzu tak, abym mogła zobaczyć, co oferujesz w zamian. Jeśli się dogadamy, to podajemy sobie maile i tam ustalamy szczegóły. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne i zrozumiałe.

Czego poszukuję? Tym razem nie mam konkretnych planów i wytycznych - przygarnę wszystko, co wpadnie mi w oko: kryminały, powieści, poradniki, książki o minimalizmie i stylu życia.

Zatem zapraszam do wymiany!

1. "Ważka" Małgorzata Rogala - stan bardzo dobry
2. "Zapisane w wodzie" Paula Hawkins  - stan bardzo dobry

wielka wymiana książkowa VII 2019


3. "Idealna"Magda Stachula - stan bardzo dobry wymienione z Infinifable
4. "Motylek" Katarzyna Puzyńska - stan bardzo dobry

wielka wymiana książkowa VII 2019


5. "Małe cuda" Cheryl Strayed - stan bardzo dobry
6. "Prawo Mojżesza" Amy Harmon - stan bardzo dobry, egzemplarz recenzencki z poprzedniej wymiany

wielka wymiana książkowa VII 2019


7. "W pogoni za torebką" Michael Tonello - stan bardzo dobry
8. "Hygge. Klucz do szczęścia" Meik Wiking - stan bardzo dobry

wielka wymiana książkowa VII 2019


9. "Creative flow. Rok uważnego życia" Jocelyn De Kwant, zadania na 365 dni w roku - stan bardzo dobry wymieniona z Books My Love


wielka wymiana książkowa VII 2019


10. "We wspólnym rytmie" Jojo Moyes - stan bardzo dobry, egzemplarz recenzencki, pochodzi z poprzedniej wymiany książkowej
11. "29" Adena Halpern - stan bardzo dobry
12. Posiadam również książkę Zaklinacz czasu, która nie załapała się na zdjęciu, ale widoczna jest TUTAJ, w razie zainteresowania, wyślę dodatkowe zdjęcia.

wielka wymiana książkowa VII 2019

 Zatem zapraszam do wymiany i pisania swoich propozycji w komentarzach!

instagram