Gdzie kupować tanio książki? Sposoby na tanie czytanie

Jak tanio czytać książki gdzie kupować

Książki są czymś, co towarzyszy mi odkąd sięgam pamięcią. Uwielbiam czytać, kupować nowości i spędzać czas z książką. Jednak książki trochę kosztują - standardowa cena przy kilku egzemplarzach potrafi zrobić niemały rachunek. Gdzie zatem kupować tanio książki? Skąd brać darmowe książki i więcej czytać? W tym wpisie poznacie moje sposoby, opowiem gdzie nabywam książki, polecę także moje ulubione księgarnie oraz inne miejsca, dzięki którym czytam taniej a nawet za darmo!

 

Gdzie kupować tanie książki?

 

1. Tanie księgarnie

Oczywiście najprostsze i najbardziej oczywiste są księgarnie internetowe. W sieci znajdziemy ich naprawdę mnóstwo, jednak ja mam swoje ulubione, z których najczęściej korzystam i do których wracam. Dlaczego? Mają szeroki wybór, często pojawiają się tam nowości jak i znajdę tam książki niekoniecznie na topie, a także cena jest naprawdę korzystna. Często pojawiają się tam różne promocje - czy to po prostu rabat na daną książkę, gatunek czy np. promocja 3 po 6zł i tak dalej. Tak naprawdę, gdy chcę kupić jakąś książkę, najpierw sprawdzam, czy jest w moich ulubionych księgarniach i gdzie jest najtaniej. Czasami cena różni się o 1 czy 2 zł a innym razem nawet o kilkanaście złotych, z racji, że jest jakaś promocja czy fajna oferta. Oczywiście zwracam uwagę także na wysyłkę - czasami okazuje się, że ta złotówka czy dwie na książce nie jest tak istotna, bo koszt wysyłki jest wyższy i nie opłaca się tam kupować. Zatem warto zrobić mały reasearch przed zakupem, zebrać wszystkie książki, które planujemy kupić i wrzucić do jednego koszyka i wtedy porównać, gdzie wychodzi najkorzystniej. A jakie są moje ulubione księgarnie internetowe? Poniżej 5 ulubionych.

 

Top5 tanich księgarni

 

1. dobra_ksiazka_ na allegro

To chyba najczęściej wybierana przeze mnie księgarnia. Niemalże za każdym razem właśnie tam książki, które kupuję, wychodzą najtaniej. Poza tym, asortyment jest ogromny i znajduję tam nie tylko literaturę obyczajową czy taką, którą czytam dla odprężenia, ale także literaturę branżową, różne poradniki, repetytoria itd.

 2. Czytam.pl na allegro

Bardzo dużo książek, kupiłam także na allegro u użytkownika czytam_pl Oczywiście mają oni także sklep internetowy o tej samej nazwie, ale kupuję na allegro z dwóch powodów. Zauważyłam, że niektóre egzemplarze są ciut tańsze niż na stronie a także mam wykupiony pakiet Allegro Smart, więc mam darmową wysyłkę, co pozwala mi zaoszczędzić te 10 czy 12zł.

3. Tania Książka

Księgarnia bardzo znana i tam także robię swoje zakupy. Zwykle znajduje tam książki, które gdzieś indziej są wykupione. Pojawia się tam mnóstwo nowości z różnych gatunków, a także czasami można dorwać jakiś kod rabatowy.

4. Bonito

Kolejną księgarnią jest bonito - ostatnio nie robiłam tam zakupów, jednak ceny również są korzystne i można znaleźć przeróżne książki (np. naukowe) w fajnych cenach.

5. Livro

W tej księgarni zazwyczaj kupuję książki typu podręczniki, zbiory zadań itd., ponieważ jest tam szeroka oferta w naprawdę przyzwoitych, promocyjnych cenach. Realizacja zamówienia jest bardzo szybka i nieraz zaskoczyło mnie powiadomienie o dostarczeniu paczki.

Polecam także księgarnię wydajenamsię - robiłam tam zakupy pierwszy raz, jednak bardzo mnie to zachęciło - jakiś czas temu była świetna promocja i za różne nowości zapłaciłam ok. 8zł za sztukę!

Tanie książki gdzie kupić


2. Supermarkety

Warto także sprawdzić ofertę supermarketów - Biedronka, Auchan i tak dalej. Czasami możemy się miło zaskoczyć i znaleźć tam książki za kilkanaście złotych albo za przysłowiową dyszkę. Także przy okazji zakupów spożywczych, warto zajrzeć na dział z książkami, a nuż wpadnie nam w oko coś ciekawego.

3. Vinted/olx

To dwa z najczęściej odwiedzanych przeze mnie miejsc w poszukiwaniu książek z drugiej ręki. Bardzo często spotykam tam także nowe pozycje, nigdy nie czytane, w idealnym stanie. Nie tylko jest tam taniej, ale także kupujemy książki dając im drugie życie i w jakimś stopniu pomagamy ekologii.

4.  Kioski, rynek, antykwariaty

To samo tyczy się kiosków, antykwariatów a także różnych miejsc na rynku, gdzie sprzedawane są książki. Tutaj raczej nie warto iść z zamiarem zakupu konkretnej książki, ale po prostu przejrzeć, co jest dostępne i wybrać spośród tych egzemplarzy. Czasami książki są po prostu za grosze, w całkiem dobrym stanie (lub nowe, jeśli chodzi o kioski) lub za kilka złotych kupimy jakiś pakiet czy kilka egzemplarzy.

5. Targi Książki

Warto także wybrać się na Targi Książki, gdzie możemy nie tylko kupić nowości, ale także spotkać się z autorami, podyskutować i spotkać innych fanów. Promocje może nie są wielkie, jednak zawsze można dotrwać coś w niższej cenie a przy okazji zdobyć różne gadżety okołoksiążkowe.

Gdzie kupić książki tanio?


6. Grupy książkowe

Oczywiście tanie książki dostaniemy na wielu grupach na facebooku, gdzie można je sprzedawać i kupować w atrakcyjnych cenach. Wystarczy wpisać "książki - sprzedam/sprzedaż.." itp. i dołączyć do takiej grupy. Ludzie z różnych powodów pozbywają się książek -czy to robią porządki w biblioteczce, przeprowadzają się czy minimalizują zbiory. Książki zazwyczaj są w świetnym stanie i wyglądają jak nowe a kosztują niewiele. Można kupić także cały pakiet - czasem ktoś wystawia od razu hurtem kilka książek i może akurat zainteresuje nas kilka z nich. Lubię korzystać z takich grup, można także samemu coś sprzedać, a zarobione pieniądze przeznaczyć na nowy egzemplarz (:.

7. Allegro darmowa dostawa 

Dobrym sposobem jest także szukanie książek na Allegro. Nie tylko dlatego, że znajdziemy tam wiele książek taniej, także wystawianych przez osoby prywatne, które chcą "pozbyć się" niepotrzebnych już egzemplarzy, ale również dlatego, że allegro oferuje darmową wysyłkę z pakietem smart. Sama mam te opcję (najpierw skorzystałam z próbnej, darmowej wersji, a potem wykupiłam pakiet) i mogę powiedzieć, że to była dobra decyzja! Tak naprawdę tyczy się to także innych rzeczy kupowanych przez internet - sporo już zaoszczędziłam i tak naprawdę zwróciło mi się to już po 2-3 zamówieniach. Tym bardziej opłaca się to przy książkach: 2, max 3, książki i już mamy darmową dostawę, za którą możemy kupić kolejną, pożądaną lekturę. Super sprawa!

8. Skupszop

Na stronie Skupszop znajdziemy m.in. używane książki, jest to strona, gdzie nie tylko możemy je kupić, ale także sprzedać. Sama skorzystałam z tej możliwości  i pozbyłam się książek, które były w bardzo dobrym stanie, a już do nich nie wracałam i tylko leżały i zajmowały miejsce. I właśnie tam można obłowić się w kolejne czytadła za niewielkie pieniądze - warto sprawdzić!

9. Darmowe ebooki, abonament legimi, empik go

Sposobem na tanie czytanie są także ebooki. Może nie będziemy mogli dotknąć i mieć fizycznie książki, ale jeśli komuś to nie przeszkadza (a także nie ma miejsca na książki) i zależy mu po prostu na treści, to jest to pewne rozwiązanie. Ebooki można kupić na wielu stronach, często są też w promocji, wiele jest darmowych ale także możemy wykupić abonament i mieć dostęp do setek książek i czytać, co tylko chcemy. Gdzie można czytać i kupić ebooki? Najbardziej popularne jest Legimi. Jeśli chcesz czytać za darmo przez 30 dni, możesz skorzystać z mojego linku polecającego. Wystarczy kliknąć w przycisk poniżej:

Warto też zainteresować się Empik Go. Ja skorzystałam z tego, że przez pół roku był darmowy dostęp do jednego z pakietów i mogłam czytać i słuchać wiele książek - więcej pisałam o tym w poście Jak łatwo oszczędzać na przyjemnościach i zakupach.

  Ebooki i tanie czytanie

Empik go, darmowe ebooki
 

10. Wymiana książkowa

Sposobem na pozyskanie tanio książek jest także wymiana książkowa.  Możemy wymienić się książką ze znajomym, na grupach na facebooku ale także podczas specjalnie przygotowanych wydarzeniach. Co roku biorę udział w Wielkiej Wymianie Książkowej organizowanej przez Magdę z bloga Save the Magic Moments i Dagmarę z bloga Socjopatka i właśnie zbliża się kolejna edycja. Możemy zdobyć egzemplarze książek, które chcieliśmy kupić, w świetnym stanie, czytane tylko raz. Ja co roku zdobywam stosik książek, a przy okazji daję nowe życie książkom, do których już nie wracam i które tylko zalegały na półce. To naprawdę świetna sprawa i wszystkim polecam taką wymianę. Zostawiam też link do wydarzenia w tym roku, które odbędzie się w październiku i zachęcam Was do udziału -> Wielka Wymiana Książkowa.


 11. Udział w konkursach książkowych

Oczywiście warto brać udział w konkursach książkowych czy to organizowanych przez wydawnictwa, osoby na instagramie, blogach książkowych czy facebooku. Sama swego czasu lubiłam to robić, czasami wystarczyło się tylko zgłosić, innym razem wykonać jakieś zadanie/zdjęcie itp. i kilka razy udało mi się wygrać nowiutkie egzemplarze książek. Zatem to też jest sposób, w dodatku na otrzymanie książek całkowicie za darmo.

 Mam nadzieję, że wpis okaże się przydatny i znajdziecie tutaj coś dla siebie - być może odkryjecie fajną księgarnię albo sposób, dzięki któremu zaoszczędzicie na książkach. 

 

Co dopisalibyście do mojej listy? W jaki sposób Wy oszczędzacie na książkach i gdzie je kupujecie? A może korzystacie z biblioteki?

 

ZOBACZ TAKŻE:

instagram