10 rzeczy, które możesz zrobić dla siebie, by poczuć się lepiej

10 rzeczy, które możesz zrobić dla siebie, by poczuć się lepiej

 
Bardzo często stawiamy dobro innych na pierwszym miejscu i zapominamy o sobie. W biegu załatwiamy różne sprawy, ciągle gdzieś gonimy. Nie zawsze jednak czujemy się z tym dobrze. Warto jest znaleźć miejsce na siebie i na nasze potrzeby. Co zatem możesz zrobić dla siebie, aby poczuć się lepiej? Możesz skorzystać z moich sposobów. A może w trakcie ich czytania nasunie Ci się też jakiś inny pomysł? Kto wie!

 

10 rzeczy, które możesz zrobić dla siebie i poczuć się lepiej


1. Wygospodaruj czas tylko dla siebie

Wygospodaruj czas tylko dla siebie, choćby to była godzina czy 15 minut. Nieważne. Niech to będzie czas, w którym nie robisz nic innego, tylko zajmujesz się sobą i robisz coś, co sprawia Ci przyjemność. Czasem wydaje nam się, że nie damy rady znaleźć takiego momentu, ale może warto wstać 15 min wcześniej? Albo zamiast scrollować social media ten czas przeznaczyć na coś dla nas? Taka chwila, choćby krótka, może dać nam zastrzyk do działania na cały dzień - gdy zaopiekujemy się sobą, będzie nam łatwiej przezwyciężać trudności i będziemy bardziej zadowoleni.


2. Rozwijaj się 

Rozwój jest także istotny w naszym życiu i przynosi wiele korzyści. Może od dawna chcesz zapisać się na kurs makijażu albo kurs przedłużania rzęs? Jest wiele miejsc, w których możesz nauczyć się robić piękne rzęsy. Może warto zajrzeć do GoddessLashes. Albo marzy Ci się kurs wyplatania makramy. A może chciałabyś nauczyć się jakiegoś języka? Nie szukaj wymówek i zacznij od razu. Rozejrzyj się za kursami w Twojej okolicy, poszukaj aplikacji, która pomoże Ci w nauce języka, obejrzyj tutoriale na youtube albo zapisz się na webinar. Zrób pierwszy krok i zacznij działać.

kursy i szkolenia wykonywania rzęs


3. Zadbaj o siebie

To może być mała rzecz - maseczka na twarz, peeling ciała ale także ładne, nieznoszone ubranie po domu, ładna bielizna, wyregulowanie brwi u kosmetyczki czy masaż. A może zrobisz  plan pielęgnacji i będziesz się go trzymać? Pomyśl, co mogłabyś zrobić dla siebie i wybierz to, co Ci odpowiada i z czego będziesz zadowolona.

10 rzeczy, które możesz zrobić dla siebie, by poczuć się lepiej

4. Zrób coś, co od dawna chciałaś zrobić

Może jest taka rzecz, którą od dawna chciałaś zrobić, ale zwyczajnie jej wykonanie odkładałaś na później, mimo tego, iż jest to coś, co dałoby Ci radość. Jeśli właśnie teraz do niej przystąpisz i ją wykonasz, endorfiny podskoczą w górę i będziesz zadowolona, że to zrobiłaś. Może to być porządek w zdjęciach i stworzenie super albumu, odtworzenie nowego przepisu, który tak Ci smakował u koleżanki albo wyjście na masaż czy piękne rzęsy. Na pewno znajdziesz coś, co właśnie Tobie sprawiłoby radość. Nie czekaj na odpowiednią chwilę, bo ona nie nadejdzie. Zrób to jak najszybciej. Zobaczysz, jaka będziesz szczęśliwa. 


5. Pomyśl o tym jak chcesz, aby wyglądało Twoje życie za 5, 10, 15 lat

Zastanów się nad tym, jak chciałabyś, aby wyglądało Twoje życie za x lat. Może będziesz mieszkać w swoim domu, albo zmienisz pracę, a może zrobisz wreszcie ten kurs, o którym marzyłaś? Albo zrobisz remont łazienki, który od dawna chodzi Ci po głowie? Może to będzie coś wielkiego a może mała rzecz? Każda, nawet najmniejsza rzecz wymaga pracy i dla każdego coś innego będzie ważne. Możesz też spisać wszystko na kartce czy w specjalnie przeznaczonym do tego zeszycie. Zapisz swoje cele i to, co chciałabyś osiągnąć. Potem zastanów się, jak możesz je zrealizować. Rozpisz na mniejsze punkty i kroki, które pomogą Ci w wykonaniu tego większego celu. Kroki, od których możesz zacząć już dziś. Czasami jakiś cel wydaje się nieosiągalny, jednak po rozebraniu go na części już taki nie jest. Nie zawsze da się zrobić coś, w jeden dzień - widząc duży cel szybko się poddajemy, bo chcielibyśmy go osiągnąć już, teraz. Małe kroki przybliżą Cię do celu, powoli będziesz odhaczać to, co już zrobiłaś i zanim się obejrzysz, już będziesz bardzo blisko.

Od kilku lat spisując swoje cele, rozbijam je też na mniejsze. Daje mi to poczucie, że mogę je osiągnąć. Bo przecież łatwiej zacząć ćwiczyć od 15 min w tygodniu, aby potem robić to częściej i dłużej a ostatecznie osiągnąć taką sylwetkę o jakiej marzyliśmy. Łatwiej jest dziś zadzwonić i umówić się na kurs angielskiego, żeby potem się go nauczyć i mówić biegle. Duży cel podzielony na małe - które stopniowo przybliżają Cię do jego realizacji. Nie od razu schudniesz 20 kg, nie od razu w jeden dzień zaczniesz mówić biegle w innym języku, nie w ciągu jednego dnia stworzysz swój sklep internetowy i zaczniesz być rozpoznawalną marką, nie w ciągu jednego dnia nauczysz się chodzić - wszystko wymaga czasu, pracy krok po kroku. Pomyśl o tym.

10 rzeczy, które możesz zrobić dla siebie, by poczuć się lepiej

6. Wprowadź do diety coś zdrowego

Wypróbuj przepisy na zdrowe przekąski, wprowadź picie oleju lub min. 2 litrów wody dziennie. To nie musi być duża zmiana, ważne, aby zacząć "coś" robić w kierunku lepszego, zdrowszego życia. Na pewno jest coś, co możesz zmienić - Twoje ciało i skóra na pewno Ci się odwdzięczy.

7. Zrób wyzwanie

To może być dowolne wyzwanie, w którym weźmiesz udział. 52 książki w rok, pozbywanie się rzeczy - każdego dnia o jedną więcej przez miesiąc (łącznie prawie 500 rzeczy!), wyzwanie porządkowe - każdego dnia inne pomieszczenie albo inna część domu (szafki w kuchni, szafa, apteczka itp.), wyzwanie 30 dni do zmian w związku Edyty Zając, wyzwanie obfitości Ani Maluje, treningi przez 30 dni z Moniką Kołakowską, moje wyzwanie Odkryj Kobiecość lub cokolwiek innego. Możesz wymyślić też swoje wyzwanie - skrupulatnie notuj postępy, wykonuj je sumiennie i ciesz się z osiągniętych rezultatów.

książki wyzwanie książkowe

porządki wiosenne w szafie ikea


8. Praktykuj wdzięczność

Praktykowanie wdzięczności daje świetne rezultaty. Bądź wdzięczny za to, co masz i co Cię otacza. Możesz spisywać sobie to na kartce lub w głowie - na przykład tuż przed zaśnięciem. Spróbuj każdego dnia wypisać trzy rzeczy, za które jesteś wdzięczna - może uda Ci się, żeby codziennie było to coś innego? Pomyśl! I zobacz, jak dużo masz. To nie muszą być ogromne rzeczy - spotkanie z bliską osobą, pyszny obiad, poranek tylko dla siebie, długi spacer z podcastem w słuchawkach, miła pogawędka, zdrowe ciało czy uśmiech w autobusie kogoś nieznajomego.

praktykowanie wdzięczności


9. Pomóż komuś

Może to być schronisko, wpłacenie na jakiś cel nawet małej dla nas kwoty, ale także pomoc sąsiadce czy kuzynce w odrobieniu lekcji i spędzenie z nią czasu. Nawet taka najprostsza rzecz sprawi, że kogoś uszczęśliwisz,  a Ty poczujesz się lepiej, bardziej potrzebna i doceniona.


10. Zrób porządek wokół siebie i w głowie

Zastanów się nad tym, jakie uczucia masz w sobie, o czym myślisz, co spędza Ci sen z powiek. Spróbuj spisać wszystkie myśli, choćby były chaotyczne. To pomoże Ci nieco uprzątnąć głowę i zrobić w niej porządek. Fajnym sposobem jest zapisywanie przed snem wszystkich rzeczy do zrobienia itp. które kłębią nam się w głowie - wtedy w pewien sposób oczyszczamy ją, a co za tym idzie, łatwiej nam zasnąć. Możesz także zrobić porządek wokół siebie - Ty najlepiej wiesz, które strefy w Twoim otoczeniu wymagają uporządkowania. Może warto przejrzeć szafkę z bielizną, ubraniami po domu, albo szuflady z kosmetykami? Zrób to i ciesz się efektem i samym sprzątaniem i oczyszczaniem.


Post sponsorowany. Post zawiera linki do strony Goddess Lashes.

 10 rzeczy, które możesz zrobić dla siebie, by poczuć się lepiej 

Z którego punktu skorzystasz? Co zrobisz dla siebie, aby poczuć się lepiej? A może masz jakiś swój sposób, o którym tutaj nie napisałam?

 

ZOBACZ TAKŻE:

instagram