Jak znalazłam dodatkowe 920 minut na rozwój?

jak znależć czas na rozwój podcasty

Praca, dom, obowiązki, dziecko, rodzina - znajomy schemat? A gdybym Ci powiedziała, że łączę te wszystkie elementy i nadal mam czas na rozwój. Jak to robię? Czy robię to kosztem czegoś? Czy zaniedbuję którąś sferę? Jak znaleźć czas na rozwój?


Czy rozwój jest ważny?

Dla mnie rozwój jest bardzo ważny. Bez tego mam wrażenie, że stoję w miejscu, nic się nie dzieje i nic się nie zmienia. Mój mózg lubi mieć nowe bodźce, uczyć się, poznawać ciągle coś nowego. To daje mu siłę i energię do wykonywania zwykłych rzeczy. Dążę do prostego, nieskomplikowanego życia ale jednocześnie lubię się rozwijać. Poznawać nowe rzeczy, dowiadywać się czegoś, wdrażać nowe nawyki, poznawać pracę mózgu, testować go i sprawdzać, co jeszcze mogę z jego pomocą osiągnąć.

jak znależć czas na rozwój

 

Jak znaleźć czas na rozwój?

Jak na to znajduję czas? Mając dom, rodzinę, obowiązki i kilka różnych prac zarobkowych? To właśnie jedna z opcji, którą testowałam i która świetnie się u mnie sprawdziła. O czym mowa? Rozwój można rozumieć na wiele sposobów. To czytanie, pogłębianie wiedzy, słuchanie specjalistycznych treści, oglądanie programów, nauka języków, programowania, pisania, robienia zdjęć, szycia, i wiele wiele innych. Jedną z metod na rozwój jest coś, na co ostatnio jest duży boom i są to podcasty. To coś, co po prostu uwielbiam i od kilku lat słucham nieustannie. Ludzie mają tak ogromną wiedzę na różne tematy, że aż szkoda z tego nie skorzystać! Tym bardziej, że to darmowa opcja!

 

jak znależć czas na rozwój podcasty


Czasami słuchałam podcastów podczas wykonywania domowych obowiązków, innym razem podczas podróży, jeszcze innym podczas sprzątania czy układania w szafie. Natomiast to, co robię od kilku tygodni, to łączę dwie pożyteczne rzeczy i słucham podcastów podczas spacerów. Spacery robią dobrze nie tylko na ciało ale i na głowę, a włączając sobie podcasty podczas wędrówek mogę skupić się tylko na nich i im poświęcić swoją uwagę. 

To tak proste rozwiązanie ale jak bardzo skuteczne! Specjalnie na potrzeby tego wpisu sprawdziłam, że w ostatnich tygodniach poświęciłam prawie 1000 minut na ich wysłuchanie właśnie podczas spacerów. To naprawdę sporo czasu, na który nie zawsze moglibyśmy sobie pozwolić będąc w domu.

 Staram się słuchać uważnie podcastów, analizować je, czasami zatrzymuję je, aby przemyśleć jakąś kwestię w nich poruszoną i rozwijam się. Rozszerzam myślenie na dany temat, dowiaduję się nowych rzeczy, uczę się czegoś i poznaję różne spojrzenia na daną kwestię. Ja po prostu spaceruję i z zewnątrz tak to właśnie wygląda a w tym czasie w mojej głowie dzieje się tyle zmian! To jest rewelacyjne, jak można się dokształcać, szkolić i doskonalić! To jest mój czas, w który nikt nie będzie ingerował, nikt nie zabierze mi tego, czego się nauczę i zostanie to ze mną na zawsze. 

 Ja po prostu spaceruję i z zewnątrz tak to właśnie wygląda a w tym czasie w mojej głowie dzieje się tyle zmian!

 jak znależć czas na rozwój podcasty


Aktualnie jestem zafascynowana rozwojem osobistym dotyczącym nawyków, zmian, pracy mózgu, motywacji i self care
i właśnie w tym temacie słucham podcastów, m.in. podcast Chociażby czy Andrzeja Tucholskiego. 

Dlatego jeśli chcesz się rozwijać, nie musisz mieć drogiego sprzętu, siedzieć z zeszytem i uczyć się (choć to też jest okej) czy rozwiązywać skomplikowane zadania. Wystarczą słuchawki i telefon. Idź do parku, do lasu, ścieżką, a nawet polną drogą. Słuchaj, rozważaj, przemyśl to, co usłyszałeś i zagłębiaj się w nową tematykę. 

 Aby się rozwijać, nie musisz mieć drogiego sprzętu. Wystarczą słuchawki i telefon. Idź do parku, lasu, ścieżką, polną drogą - słuchaj, rozważaj i rozwijaj się.


Oczywiście rozwój to także kursy, szkolenia, wyzwania, projekty. Uwielbiam je i właśnie jestem w trakcie jednego, które totalnie mi się spodobało i trafiło do mnie. Myślę, że już niebawem opowiem o nim więcej. 

A jeśli chciałabyś/chciałbyś dowiedzieć się, jakich podcastów słucham daj znać, a przygotuję taki wpis z zestawieniem tych ulubionych.

jak znależć czas na rozwój podcasty

A Ty słuchasz podcastów? Jakie masz sposoby na rozwój?

 

ZOBACZ TAKŻE:

instagram