Przegląd miesiąca: listopad


Zapraszam Was na przegląd miesiąca. Jest to post poświęcony książkom, filmom, muzyce, ciekawym wydarzeniom, zakupom. Być może coś Was zainspiruje, zaciekawi. Zapraszam do czytania!


1. Przeczytana książka
Magia sprzątania - bardzo lubię czytać poradniki, książki o minimalizmie, dlatego sięgnęłam także po Magię sprzątania. Nie mamy tutaj typowych zasad, jakie znajdziemy w prawie każdym poradniku, ale zupełnie inne spojrzenie na ten temat. Autorka skupia się na wyrzucaniu rzeczy, a dopiero potem porządkowaniu  i układaniu ich na półkach (M.Kondo jest znana ze sposobu układania rzeczy pionowo w szufladach). Mówi o tym, aby wyrzucać rzeczy kategoriami - przynieść wszystkie rzeczy w jedno miejsce, bo dopiero wtedy możemy ocenić ile ich faktycznie jest. Od pewnego czasu nadmiar mnie przytłacza i staram się coś z tym zrobić. I wiecie co, ta książka naprawdę otworzyła mi oczy na wiele spraw, niby oczywistych, ale spojrzałam na nie z innej perspektywy. Naprawdę polecam przeczytać!


2. Obejrzane filmy
To znowu Ty - lekka komedia opowiadająca o losach Marni, dziewczyny, która przyjeżdża do rodzinnego miasteczka na ślub swojego brata. Okazuje się, że wybranką jest dziewczyna, która dręczyła dziewczynę w szkole. Postanawia pokazać bratu, kim naprawdę jest jego ukochana. Całkiem przyjemny film "na wieczór".

Zanim się rozstaniemy - kobieta zostaje okradziona na dworcu, błąka się nocą po mieście. Swą pomoc oferuje pewien mężczyzna, muzyk. Zaskakujący film, ciekawy, podobał mi się. Polecam!

W imię... - ciężki film, opowiadający o losach księdza, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami problemami, przed którymi ucieka. Obejrzałam go dopiero teraz, świetnie zagrana rola przez Andrzeja Chyrę, film na długo zapada w pamięć.

Kopia mistrza - to fikcyjny film opowiadający o losach Beethovena i dziewczyny, która była jego kopistką. Pomaga głuchemu geniuszowi w codziennych sytuacjach, jednak współpraca z mistrzem nie jest łatwa. Naprawdę świetny film! Polecam gorąco, choć żałuję, że nie jest to opowieść oparta na faktach, a postać dziewczyny jest wymyślona.


3. Najczęściej słuchane piosenki
Zacznę od "El Perdon" Nicky Jam Enrique Iglesias (zarówno zwykła wersja jak i remix - Crazy Ibiza - koniecznie znajdzie na yt i posłuchajcie). Kolejne hity miesiąca to "Locked Away" R.City ft. Adam Levine i "For a better day" Avicii.

4. Zakup miesiąca
W listopadzie udało mi się upolować w TkMaxxie kalendarz-planner na 2016 rok. W tym roku taki kalendarz zrobiłam sobie sama, ale tym razem postanowiłam kupić właśnie ten. Okładka przyciągnęła mój wzrok, w środku też wygląda dobrze i myślę, że będzie mi się z nim dobrze 'pracowało'.

5. Ulubiona biżuteria
Uwielbiam proste naszyjniki. Naszyjnik z Sotho mam już kilka miesięcy. W listopadzie nosiłam go codziennie, bardzo go lubię i pasuje do wszystkiego.6. Wydarzenie
Jak pewnie zauważyliście blog w listopadzie zmienił wygląd. Mam nadzieję, że się Wam podoba. Dzięki belce u góry macie lepszy dostęp do wpisów, serii na blogu itp. Dajcie znać co o nim myślicie.7. Post miesiąca
Chciałabym Wam polecić post dotyczący pudrów do twarzy. Odpowiadam w nim na pytania: jaki puder wybrać, czym się kierować, pokazuję także moje typy, a także tricki. Możecie go przeczytać tutaj.A jak wyglądał ten miesiąc u Was? Co ciekawego obejrzałyście, przeczytałyście, a może kupiłyście coś, z czego jesteście bardzo zadowolone?Pozostałe posty z serii: PRZEGLĄD MIESIĄCA możecie zobaczyć TUTAJ.

instagram