Łagodne oczyszczenie twarzy? L'Oreal!

Dzisiejszy post będzie poświęcony produktowi z L'Oreal z serii Ideal Soft, a mianowicie chodzi o żel-krem oczyszczający do twarzy. Produkt przeznaczony jest do skóry suchej i wrażliwej, nie zawiera mydła. Ma usuwać wszelkie ślady zanieczyszczenia i makijażu, przywracać komfort i miękkość skóry. A jak jest naprawdę? Zapraszam dalej!


Przede wszystkim zacznę od tego, że mój demakijaż zaczynam od płynu micelarnego. Nie wyobrażam sobie zmywać np. tuszu tylko żelem, dlatego najpierw przecieram twarz płatkami kosmetycznymi nasączonymi micelem, obecnie używam produktu z tej samej serii z L'Oreal co żel. Dopiero potem myję twarz żelem, czasem używam w tym celu szczoteczki.


Produkt dobrze radzi sobie z pozostałościami po makijażu, choć nie wiem, czy poradziłby sobie ze zmyciem go w całości bez wcześniejszego użycia płynu. Dobrze też sprawdza się rano do przemycia twarzy. Wystarczy niewielka ilość, aby ją umyć, a co za tym idzie produkt jest wydajny. Ma konsystencję lekko kremową, stąd chyba nazwa produktu: żel-krem. Żel przeznaczony jest do skóry suchej i wrażliwej, ja posiadam tłustą, ale również dobrze się spisuje. Twarz po umyciu jest odświeżona, gładka i przede wszystkim nie lepi się, namiar sebum jest usunięte. Lubię go stosować zaraz przed nakładaniem kremu i makijażu, wtedy wiem, że skóra będzie czysta i nie będzie się świecić. Żel nie wysusza skóry, nie powoduje uczucia ściągnięcia. Jedyny minus jaki zauważyłam, choć nie każdemu będzie to przeszkadzać, to zapach. Nie jest oczywiście mocny, ale lekko wyczuwalny i choć według producenta produkt jest bez zapachu jednak ja go wyczuwam i troszkę mi przeszkadza po nałożeniu na twarz. Jednak po zmyciu produktu już nie czuję, także to raczej taki malutki minusik. Produkt kosztuje około 14-15zł.Podsumowując, godny polecenia kosmetyk, który zarówno sprawdzi się wieczorem do zmycia pozostałości z makijażu, jak i rano do odświeżenia twarzy. Polecam!

instagram