Ekspresowe odświeżenie twarzy? | Ekspresowa, odświeżająca maska do twarzy Bania Agafii


Bardzo chciałam wypróbować rosyjskie kosmetyki, ponieważ wiele osób jest z nich zadowolonych. Swoją przygodę zaczęłam od maseczek do twarzy, które znajdują się w ciekawych opakowaniach. Podoba mi się taka saszetka - jest zakręcana, możemy używać jej wielokrotnie, zawartość po otwarciu nie zaschnie tak jak się może zdarzyć przy typowych maseczkach w małych saszetkach.


Maska, o której dziś mowa to ekspresowa, odświeżająca maska do twarzy, Bania Agafii. Maska znajduje się w saszetce 100. mililitrowej i kosztuje ok. 5-6zł. Ja zamówiłam ją na stronie: mazidelka.pl
Maska ma za zadanie nawilżać, tonizować i regenerować zmęczoną skórę. Zawiera takie składniki jak: ekstrakty organiczne wiązówki błotnej, irysa syberyjskiego i przewrotnika pospolitego, w których zawarte są kwasy organiczne i flawonoidy, a te z kolei sprawiają, że maska ma działanie antyoksydacyjne, nawilżające, przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe.


Maseczka ma lekko miętowy kolor, po rozprowadzeniu na twarzy jest prawie niewidoczna. Dobrze się ją aplikuje, jest wygodna w użyciu. Ja nakładałam ją na ok. 10 minut, a następnie zmywałam letnią wodą.


Maska przede wszystkim niesamowicie chłodzi - jest naprawdę odświeżająca, ma dosyć mocny, mentolowy zapach, więc nie każdemu może przypaść do gustu. Przypomina mi trochę maskę błotną z BingoSpa (tylko po niej aż łzawiły mi oczy). Jednak uważam, że latem, czy np. po imprezie warto ją nałożyć na twarz - odświeżenie mamy natychmiastowe. Maska lekko wygładza, nie podrażniła mojej cery, ale też nie zauważyłam poprawy jej kondycji. Bardziej skłaniałabym się ku opinii, że jest to maska typowo odświeżająca i pobudzająca.


Uważam, że ta maska jest godna uwagi. Twarz dzięki niej jest świeża, pobudzona. Niebawem pojawi się recenzja kolejnego produktu Bania Agafii, tym razem bardziej kontrowersyjnej maseczki ze względu na pewien składnik.


Miałyście ten produkt? A może polecacie inne maski Bania Agafii? Lubicie rosyjskie kosmetyki?

instagram