Przegląd miesiąca (październik)


Na początek weekendu mam dla Was do poczytania przegląd miesiąca. Jest to post poświęcony książkom, filmom, muzyce, ciekawym wydarzeniom. Pokazuję również to, co mnie zachwyciło i zainspirowało. Ten miesiąc był dosyć pracowity, na blogu także działy się ciekawe rzeczy, dlatego serdecznie zapraszam do czytania i nadrobienia zaległości!


KSIĄŻKA
"Idealna" to thriller psychologiczny Magdy Stachuli. Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Porównywana jest często z "Dziewczyną z pociągu", choć przyznam, że "Idealna" podobała mi się bardziej. Główną bohaterką jest Anita, która z mężem stara się o dziecko. Jednak nie jest to takie proste. Bezskuteczne próby zajścia w ciążę powodują frustrację i wiele nieporozumień. Para zaczyna oddalać się od siebie, a w dodatku kobieta zaczyna podejrzewać, że ktoś chce, aby poczuła się zagrożona - ktoś podrzuca jej rzeczy i usilnie próbuje jej zaszkodzić. Bardzo wciągnęła mnie ta historia, ostatnie kilkadziesiąt stron czytałam jednym tchem, aby dowiedzieć się, jak się skończy. Nie jest to bardzo mocna, mrożąca krew w żyłach historia, to coś na pograniczu obyczaju i powieści psychologicznej. Jednak bardzo mi się podobała i serdecznie Wam ją polecam.MUZYKA
Tym razem nie będzie zbyt dużo nowych utworów. Słuchałam głównie OpenFM, w którym wybierałam różne playlisty. Piosenki, które często słuchałam to "My Way" (Calvin Harris), "Królowa łez" (A.Chylińska), "Would I lie to you" (David Guetta).

WYDARZENIA 
Październik rozpoczął się akcją Przeczytaj&Podaj dalej, czyli wymianą książkową między blogerami  i czytelnikami. Trafiły do mnie trzy książki, miało być ich więcej, jednak z jedną osobą straciłam kontakt. Mimo wszystko wymianę i tak uważam za udaną. Poznałam dzięki temu wspaniałą Magdę, która była organizatorką tego wydarzenia. Z książek jestem bardzo zadowolona i na pewno wezmę udział w kolejnej wymianie.  BLOG
Kolejna akcja, tym razem zorganizowana przeze mnie wraz z innymi blogerkami to cykl jesiennych wpisów pt. Zakochaj się w jesieni. Dzieliłyśmy się sposobami na spędzanie jesiennych wieczorów, na zadbanie o siebie, pokazywałyśmy nasze ulubione produkty na jesień, a także diy. Było dużo inspiracji, powstało wiele ciekawych wpisów, które i Wy miło przyjęliście. Tutaj wszystkie wpisy z tej serii [klik]. W październiku powstał także wpis, w którym mogliście mnie bardziej poznać i dowiedzieć się czegoś nowego. Ten post był chętnie czytany i komentowany przez Was. Tutaj odnośnik do postu, jeśli go przegapiliście [klik].

 

A jak wyglądał ten miesiąc u Was? Co ciekawego obejrzałyście, przeczytałyście, odkryłyście? 


Pozostałe posty z serii: PRZEGLĄD MIESIĄCA możecie zobaczyć TUTAJ.

instagram