Zakochaj się w jesieni: Stwórz coś nowego!


Dziś, jak co niedziela spotykamy się w poście z serii Zakochaj się w jesieni. To już ostatni wpis z tego cyklu. Tym razem tematem przewodnim jest Stwórz coś nowego! Temat, który można zinterpretować na wiele sposobów. Miałam wiele pomysłów, jednak wtedy wyszedłby post-tasiemiec, dlatego ograniczyłam się do jednego słodkiego pomysłu. Mianowicie postanowiłam zachęcić Was do własnych wypieków. Nie trzeba mieć wielkich umiejętności i dużo czasu, aby stworzyć małe co nieco, czyli muffinki. Nie jest to wpis kosmetyczny, ale ta seria miała nas właśnie zachęcić do napisania także o czymś innym, do tego, aby ruszyć głową, pobudzić wyobraźnię i poruszyć różne tematy. Blogerka też człowiek i nie tylko kosmetykami żyje ;).

Wypróbowanych przepisów mam mnóstwo, jednak dziś przedstawię Wam dwa z nich. Nie chciałam żeby było zbyt nudno, dlatego wykonałam własne grafiki z moimi zdjęciami wypieków. Mam nadzieję, że Wam się spodobają - ale nie tylko one, a także same przepisy i wyjdą Wam równie smaczne muffinki. Przepisy są bardzo proste, nie wymagają dużych umiejętności i samo wykonanie nie zajmuje dużo czasu. Oczywiście możecie je dowolnie modyfikować, sama często dodaję coś "na oko", czy np. zmniejszam ilość cukru. Pierwszy przepis jest na muffinki z wiśniami i czekoladą, drugi natomiast to muffinki z owocami oraz kakao.


Muffinki to świetny pomysł na małą słodką przekąskę, jeśli nie chcemy poświęcać czasu na pracochłonne ciasta. Cała blacha ciasta tez nie zawsze się zje przez domowników, a muffinki możemy upiec w takiej ilości, jakiej chcemy, odpowiednio zmieniając proporcje. To również fajny pomysł na mały prezent, gdy np. idziemy kogoś odwiedzić. W sklepach dostępne są świetne papierowe pudełeczka, w które możemy pięknie zapakować kilka takich babeczek. Dodatkowo oczywiście można je włożyć w kolorowe papilotki. Gdy mam więcej czasu, muffinki dekoruję kremem czy masą. Bardzo lubię krem mascarpone z muffinkami tiramisu, jednak to już temat na inną rozmowę. Jeśli będziecie zainteresowani, kiedyś podam Wam przepis.Koniecznie zajrzyjcie także do dziewczyn i zobaczcie, w jaki sposób one zinterpretowały ten temat!

Natalia elfnaczi.pl


A Wy, lubicie piec babeczki? Koniecznie napiszcie, jeśli skorzystacie z tych przepisów. A może sami macie sprawdzone przepisy na pyszne słodkości, ale i nie tylko. Podzielcie się, jakie jest Wasze popisowe danie, co lubicie piec czy gotować, być może podpatrzę coś u Was, a także pozostali czytelnicy.

instagram