Moje niezbędniki do paznokci i gadżety, które ułatwiają mi życie | FebNails

manicure niezbędniki do paznokci

To już trzeci tydzień z naszą paznokciową ekipą. Mamy nadzieję, że nasze wpisy Wam się podobają i chętnie je czytacie. Tym razem opowiem Wam o moich niezbędnikach do paznokci i pokażę Wam gadżety, które ułatwiają pracę i bardzo się przydają podczas wykonywania manicure. 

Na początek dwa produkty, bez których nie wyobrażam już sobie manicure. Pierwszy z nich to Instant Cuticle Remover, czyli produkt do usuwania skórek z Sally Hansen. Zmiękcza skórki w kilkanaście sekund, dzięki czemu o wiele łatwiej i delikatniej je usunąć bez bólu i zacinania. Usunięcie skórek i wypielęgnowane dłonie to podstawa i pierwszy krok do sukcesu oraz pięknego manicure. 

manicure niezbędniki do paznokci

Drugim produktem jest Insta-Dri z Sally Hansen, czyli wysuszacz lakieru do paznokci. Oczywiście jest to produkt, którego używamy podczas wykonywania tradycyjnego malowania paznokci. Przyspiesza wysychanie lakieru a także przedłuża trwałość i nabłyszcza paznokcie. Według mnie to produkt 2w1: wysuszacz i top coat zarazem. Czasami nawet po kilku godzinach od malowania lakier potrafił się gdzieś zmarszczyć na paznokciu albo odbijała się na nich pościel. Teraz zupełnie nie ma takiego problemu. To naprawdę świetny gadżet i niezbędnik, który powinna mieć każda kobieta malująca paznokcie i która chce zaoszczędzić czas i...nerwy.


insta dri wysuszacz lakieru do paznokci

Narzędzie ze stali nierdzewnej ma dwojakie zastosowanie. Możemy używać go do odsuwania skórek, ale także do nakładania (wysypywania) brokatów, pyłków na paznokcie, które potem wcieramy pacynką lub pędzelkiem. Jeśli nie mamy takiego narzędzia, podczas nakładania brokatów, pyłków, metal manixów możemy posłużyć się wzornikiem z pojedynczymi tipsami, które możemy z niego wypiąć. Taką "łopatką" łatwo nabierać nam pyłek i aplikować na paznokcie.


Kolejnym przydatnym gadżetem jest sonda, która służy przede wszystkim do wykonywania kropek na paznokciach, ale oczywiście ma także inne zastosowania. Możemy nakładać nią ozdoby, cyrkonie na paznokcie, czy nawet narysować nią jakiś wzór - sama często tak robię. Pamiętacie świąteczny manicure z gwiazdką-śnieżynką na paznokciach? Wykonałam ją właśnie sondą.

sonda do robienia kropek na paznokciach

Tasiemka to zarówno element ozdobny, który możemy przykleić na paznokcie jak i gadżet, który ułatwi nam pomalowanie paznokci np. na dwa różne kolory czy namalowanie geometrycznych wzorów. Wystarczy przykleić ją na paznokcie pod różnymi kątami (jest delikatna, więc nie uszkodzi lakieru), następnie pomalować paznokcie, a po wyschnięciu ją odkleić. Mały gadżet a jak przydatny!

tasiemka do paznokci

Klipsy do ściągania hybryd to także bardzo przydatna rzecz. Zamiast męczyć się z folią aluminiową, wystarczy namoczyć wacik acetonem i przypiąć go klipsem. Nie tylko lepiej się trzyma, ale także lakier hybrydowy szybciej odmoknie i łatwiej go ściągnąć.

klipsy do ściągania hybryd blog

I oczywiście nie może zabraknąć wzorników. To gadżet, który zdecydowanie ułatwia pracę i wyszukanie odpowiedniego koloru, szczególnie gdy mamy bardzo dużo lakierów, zarówno tych tradycyjnych jak i hybrydowych. Wzorniki przydadzą się także wtedy, jeśli chcemy poćwiczyć różne wzorki na paznokciach czy zaprezentować je innym.

wzorniki lakiery do paznokci

Oczywiście to tylko kilka z wielu gadżetów, jakie przydadzą się podczas wykonywania manicure. Wybrałam te najbardziej podstawowe i niezbędne dla mnie. Są także stemple, rapidografy, płytka do mieszania kolorów czy mata silikonowa, na której możemy tworzyć własne naklejki. Ale to już tematy na inne wpisy.Mam nadzieję, że ten wpis Wam się spodobał, koniecznie zajrzyjcie także do dziewczyn i sprawdźcie, jakie paznokciowe wpisy ukazały się u nich.
Natalia elfnaczi.pl 
Natalia enestelia.pl
Justyna blankita.pl
Patrycja beautypediapatt.blogspot.com

Znacie te gadżety? Co ułatwia Wam manicure? Bez czego nie możecie się obyć?

instagram