6 rzeczy, za które kocham manicure hybrydowy

Plusy manicure hybrydowego

Cenię zadbane dłonie i paznokcie - to wizytówka każdej kobiety. Oczywiście nie zawsze oznacza to, że muszą być pomalowane - ważne, aby były estetyczne, ładnie przycięte i wyglądały zdrowo. Ja, oprócz zabiegów pielęgnacyjnych, stawiam także na kolor. Uwielbiam malować paznokcie i robię to, odkąd pamiętam. Na początku były to tylko tradycyjne lakiery, jednak z czasem zainteresowałam się lakierami hybrydowymi. Manicure wykonany nimi ma szereg zalet, dlatego zebrałam je w jeden post, który właśnie czytacie. Zapraszam także do dyskusji i komentowania - chętnie dowiem się, za co Wy lubicie taki manicure i czy wolicie go od tego tradycyjnego. 


1. Trwałość

Pierwszy i największy plus to oczywiście trwałość. Manicure hybrydowy utrzymuje się na moich paznokciach od dwóch do trzech tygodni. Po tym czasie zawsze go zmywam i wykonuję nowy - nie tylko ze względu na odrosty, ale także dlatego, że dany kolor mi się nudzi i chcę wykonać coś nowego. Nie muszę w tym czasie przejmować się, że coś mi odpryśnie czy lakier się zetrze z końcówek. Trwałość to niewątpliwie cecha, która wyróżnia taki manicure i wiele osób ze względu na nią, decyduje się na taki krok.

2. Twarde i mocne paznokcie

Czasami paznokcie mi się rozdwajają lub łamią. Gdy nie ma na nich hybrydy są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne - ile to razy zdarzyło mi się otwierać np. puszkę czy choćby szampon i zniszczyć sobie nie tylko manicure ale także paznokcie. Również w kontakcie z wodą i środkami chemicznymi do prania czy do mycia podłóg, mebli również były podatne na uszkodzenia, robiły się miękkie a i zwykły lakier szybciej odpryskiwał. Przy hybrydach nie zdarza się to praktycznie wcale - są twarde i dobrze zabezpieczone. Manicure hybrydowy to także dobry patent dla osób, które obgryzają paznokcie - myślę, że to nieco  utrudni im ten jakże przykry, a nawet szkodliwy nawyk.

czy warto zrobić manicure hybrydowy

3. Łatwość w zapuszczeniu paznokci

Moje paznokcie udaje mi się z reguły zapuścić nawet bez hybrydy, jednak czasem zdarza się, że coś mi się złamie, paznokcie są miękkie i się rozdwajają i cały proces muszę zaczynać od początku. Dzięki hybrydom o wiele łatwiej zapuścić swoje paznokcie, które są kruche czy łamią się. Wiąże się to z poprzednim punktem - płytka jest twardsza i mniej podatna na uszkodzenia.

4. Możliwość poprawek

Dopóki nie utwardzimy lakieru hybrydowego, mamy duże pole do popisu, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów, hybryda nie zasycha i możemy modyfikować i poprawiać nasz manicure do pożądanego efektu. Robiąc różne wzorki nie musimy się spieszyć, bez obawy, że lakier zastygnie i będziemy musieli cały manicure zmyć i robić wszystko od nowa.

kolory nude lakiery hybrydowe blog

5. Perfekcyjny wygląd paznokci

Jeśli Wasza płytka jest nierówna, niekształtna to manicure hybrydowy łatwo to zniweluje a specjalna baza ją wyrówna czy nadbuduje. Tradycyjny lakier często uwidacznia wszelkie niedoskonałości, zgrubienia, wgłębienia, natomiast hybrydy radzą sobie z tym bez problemu. Poza tym, lakier hybrydowy daje niesamowity efekt - paznokcie się błyszczą i są gładkie. Ponadto, możemy także przedłużyć płytkę paznokcia, choćby wtedy, gdy jeden z paznokci nam się złamie.

6. Szeroka gama kolorystyczna

Mamy ogromny wybór lakierów hybrydowych na rynku - miliony cudownych kolorów. Naprawdę jest w czym wybierać! Firmy produkują co rusz coś nowego. Możemy wybierać nie tylko między markami, ale i odcieniami. Szukasz idealnego beżu lub nude? A może tej jedynej czerwieni? Znajdziesz ich co najmniej kilkanaście a może i kilkadziesiąt, zatem każdy będzie zadowolony. Oprócz tego, możemy kupić mnóstwo dodatków - pyłków, efektów i tym podobnych, które stosujemy na lakier hybrydowy.
czy warto zrobić manicure hybrydowy

Oczywiście samo wykonanie manicure hybrydowego zajmuje nieco więcej czasu niż pomalowanie paznokci tradycyjnym lakierem. Jednak potem musimy czekać aż wyschnie (a i tak nie mamy gwarancji, że się nie zniszczy i coś na nim nie odbije). Dodatkowo paznokcie zwykłymi lakierami musimy malować co 3-6 dni (w zależności od lakieru i jego trwałości), natomiast pomalowane lakierem hybrydowym wytrzymują dwa-trzy razy dłużej i nie musimy go tak często zmieniać. Zatem w ostatecznym rozrachunku na manicure hybrydowy tracimy tyle samo lub mniej czasu, a szereg innych zalet, o których wspomniałam, dodatkowo do niego przyciąga.

Pisałam o tym wielokrotnie, że nie zrezygnowałam całkowicie z tradycyjnych lakierów. Nadal je uwielbiam i od czasu do czasu, gdy chcę odpocząć od hybryd, po nie sięgam. Mam ich mnóstwo i nie chcę się ich pozbyć. Paznokcie u stóp maluję tylko tymi tradycyjnymi lakierami - jest to wygodniejsze dla mnie a i trwałość zadowalająca - utrzymują się o wiele dłużej niż na paznokciach u dłoni. Zatem lubię nie tylko lakiery hybrydowe, ale te tradycyjne także. Zarówno jedne jak i drugie mają wiele zalet.

A Ty, za co kochasz manicure hybrydowy? A może jesteś wierna tradycyjnym lakierom do paznokci?

ZOBACZ TAKŻE:

instagram