10 najlepszych aplikacji dla studenta | Studencie, zorganizuj się!

10 najlepszych aplikacji na telefon dla studentów

Dla każdego studenta ważne jest to, aby szybko przyswoić sobie wiedzę, zdać egzaminy, być zorganizowanym i nie tracić czasu na zbędne czynności, dlatego warto szukać różnych rozwiązań, które nam pomogą w nauce, lepszej organizacji czy zmotywują do działania. Przed Wami 10 najlepszych aplikacji na telefon dla każdego studenta. Oczywiście z aplikacji mogą korzystać nie tylko studenci, wiele z nich przyda się w codziennym życiu.


Aplikacje na telefon dla studentów1. Google Keep

To nic innego jak notatki i listy zadań. To coś w stylu list "to do" i karteczek "post it". Możemy tworzyć tradycyjne notatki, notatki obrazkowe (zdjęcie lub swój rysunek), głosowe lub różne listy, w których potem możemy wykreślać dane punkty. To naprawdę jest satysfakcjonujące, gdy masz listę zadań na dziś i możesz wykreślać kolejno, co udało Ci się już zrobić. Motywuje do działania i dalszej pracy. Możesz notować tam to, czego musisz się nauczyć, zrobić listę zakupów czy listę książek do przeczytania. Prosta acz przydatna aplikacja, nie tylko dla studentów.


2. Evernote

Ta aplikacja działa podobnie do Google Keep, ale ma nieco inny design i więcej funkcji. Również możemy dodawać notatki w postaci głosowej, zdjęć czy tradycyjnych list. Poza tym możemy dodawać tagi czy ustawiać przypomnienie. Notatki można zsynchronizować ze wszystkimi urządzeniami, których używamy, np. z komputerem. W aplikacji możemy trzymać nasze ulubione przepisy, kupony do różnych sklepów czy inne przydatne zdjęcia i informacje.


3. Students - plan lekcji

Tutaj możemy dodać nasz plan zajęć wraz z godzinami i numerami sal. Aplikacja może nas powiadamiać o ważnym kolokwium czy egzaminie. Jest nawet opcja wpisania przedmiotów i zaznaczenia w jakim tygodniu się odbywa (często przedmioty na studiach nie są co tydzień, ale np. co drugi). Oprócz tego mamy dzienniczek ocen, gdzie możemy wprowadzać nasze stopnie z konretnego przedmiotu, zostanie wyliczona średnia, możemy również wprowadzić ocenę końcową, ilość punktów ETCS itp.


4. Pocket

Znalazłeś ciekawy artykuł czy wpis na blogu, chcesz przeczytać coś później, ale wiesz, że nie będziesz miał dostępu do internetu? Ta aplikacja Ci pomoże! Wystarczy w naszej przeglądarce dodać daną stronę do Pocket i będziemy mogli ją otworzyć, kiedy tylko chcemy, nawet jeśli nie mamy internetu. Uwielbiam tę aplikację i często z niej korzystam choćby w pociągu - wcześniej dodaję sobie różne strony do poczytania, długie artykuły, a potem mogę je sobie przeglądać i czytać. Jeśli przeczytamy dany artykuł możemy go zarchiwizować lub po prostu usunąć. Naprawdę świetna aplikacja!


5. Forest Stay focused

Świetna aplikacja, w której sadzimy drzewka. O co chodzi? Ustawiamy czas, w jakim drzewko ma urosnąć, a my w tym czasie zabieramy się do nauki. Gdy tylko klikniemy na telefon, nasze drzewko umrze i nie wyrośnie. A przecież chcemy mieć piękny las! Możemy ustawić różny czas - od 10 minut do 2 godzin oraz zasadzić przeróżne drzewa, nawet takie z domkiem na górze. Aplikacja motywuje nas do nauki czy tego, co akurat musimy robić i odcina nas od telefonu/internetu. Wydaje się to banalne i proste, ale to faktycznie działa! Sami sprawdźcie!6. Wordi

Aplikacja do nauki słówek, w której możemy korzystać z udostępnionych arkuszy lub dodawać swoje słówka. Możemy tworzyć różne kompilacje podczas testów - wybrać czy ma pokazywać nam się słówko w obcym języku czy po polsku lub mieszane, również do wyboru mamy test pisemny i niepisemny. Jeśli nie pamiętamy słówka lub źle odpowiemy, możemy je dodać do powtórzenia i wtedy zrobić test ponownie, ale już tylko ze słówek, z którymi mamy problem. Bardzo często korzystam, fajny sposób na powtórzenie słówek w podróży czy przed zajęciami.


7.Quizlet

Kolejna aplikacja do nauki języka obcego. Prosta w obsłudze i intuicyjna. Można tworzyć własne fiszki lub korzystać z istniejących, a także zagrać w gry, poprzez które również się uczymy. Po wgraniu swoich zestawów, możemy korzystać z niej offline. Dodatkowo możemy udostępniać swoje fiszki swoim znajomym.


8. Tłumacz Google

Aplikacja, dzięki której możemy przetłumaczyć słówko, zdanie czy tekst w różnych językach. Coraz bardziej udoskonalana, aby nie było błędów w tłumaczeniu pełnych zdań. Przydaje się, gdy zapomnimy danego słówka, możemy także poznać definicję wpisanego słowa w danym języku, zrobić zdjęcie tekstu, który potem zostanie przetłumaczony a także narysować znaki i litery - aplikacja przydała mi się do tłumaczenia tekstu z języka ukraińskiego - łatwiej i szybciej narysować te literki i znaki, niż szukać ich na klawiaturze na ekranie. 


9. Tiny Scanner - skaner dokumentów


Takich aplikacji jest mnóstwo, ja podaję jedną z nich. Bardzo przydatna aplikacja, gdy nie mamy możliwości skorzystać z normalnego skanera. Tutaj program skanuje wszystko do PDF, dzięki czemu łatwo to potem udostępnić, czy stworzyć z tego większy plik z notatkami z danego przedmiotu.


10. Odliczanie dni

Na koniec nieco luźniejsza propozycja, a mianowicie aplikacja, która odlicza dni do różnych wydarzeń - na przykład do wakacji, do urodzin czy do końca sesji ;). Ale równie dobrze możemy ustawić odliczanie do ważnego egzaminu czy oddania projektu.To już wszystkie aplikacje, jakie chciałam Wam dzisiaj polecić. Mam jeszcze mnóstwo innych ciekawych aplikacji (niekoniecznie typowo studenckich) zatem jeśli będziecie zainteresowani, dajcie znać, a pomyślę o kolejnej odsłonie tego wpisu.

Koniecznie dajcie znać, czy skorzystacie z moich propozycji, czy odkryliście coś nowego i przydatnego. Chętnie poczytam także Wasze propozycje, napiszcie z jakich aplikacji Wy korzystacie.ZOBACZ TAKŻE:

instagram