Przegląd miesiąca (październik)


Październik dobiega końca, na studiach coraz więcej nauki, ale i tak udało mi się co nieco przeczytać/obejrzeć itp. i mogę Wam polecić kilka fajnych rzeczy. Zapraszam do przeglądu miesiąca!

1. Przeczytana książka
W tym miesiącu chciałabym Wam powiedzieć o książce "Jak zjeść słonia" Karoliny Kubilus. To świetna lekka powieść opowiadająca o kobiecie, która z dnia na dzień trafi faceta, pracę a i z mieszkaniem nie do końca wszystko jest jasne, ponieważ zostaje sprzedane i podnajęte studentowi medycyny. Bohaterka ma dużo problemów, ale w końcu na jej drodze pojawi się ten "ktoś", ale oczywiście nie od razu będzie tak kolorowo ;).2. Obejrzany film
W tym miesiącu chciałabym Wam polecić dwa filmy. Na jednym z nich byłam w kinie, a mianowicie chodzi tu o "Dla Ciebie wszystko" na podstawie powieści N. Sparksa. Uwielbiam twórczość tego pisarza, więc jakbym mogła nie obejrzeć kolejnej ekranizacji. Film bardzo mi się podobał, były chwile wzruszeń, ale jak to zwykle bywa musi się coś nie udać, choroba/śmierć to stałe elementy powieści tego pisarza. W skrócie, "Dla Ciebie wszystko" opowiada o dawnych kochankach/ parze, która po latach spotyka się ze względu odczytania testamentu ich wspólnego znajomego. Mamy tutaj jednocześnie dwa obrazy: raz akacja dziejąca się teraz, a drugi to sytuacje z przeszłości. W ubiegłym przeglądzie miesiąca pisałam Wam o filmie "Blue Valentine", w którym zastosowano ten sam zabieg.

Drugim filmem, o którym chcę napisać, to "Przygoda na dwie noce" (Two night stand). Jest to film raczej luźny, zabawny, opowiadający o parze, która poznała się przez Internet i po jednej wspólnie spędzonej nocy zostali uwięzieni w mieszkaniu na dłużej. Jak potoczy się dalej akcja? Zachęcam do obejrzenia, w filmie widzimy praktycznie tylko dwójkę bohaterów, sporadycznie pojawiają się postacie drugoplanowe.

(źródło zdjęć: filmweb.pl)


3. Najczęściej słuchana piosenka
W tym miesiącu non stop słuchałam piosenki "1 moment", którą wykonuje K2 ft. Buka. Zarówno ze względu na miasto w teledysku, w którym mieszkałam przez kilka lat jak i tekst oraz muzykę dodaję ją do "ulubionych". Jeśli jeszcze jakiś cudem jej nie słyszeliście, polecam.
Inne piosenki, które umilały mi czas to piosenki Jamesa Morrisona - to mój wielki powrót do jego muzyki, mówię tu głównie o "You make it real", "I won't let you go" czy "One life". Słuchałam także piosenki Magic! -"Rude" oraz nastrojowo "Riptide" Vance Joy. Ach i zapomniałabym o energicznej piosence "Geronimo" Sheppard.

4. Wydarzenie
W tej kategorii umieszczę wypad z chłopakiem do knajpki w góralskim stylu, wesele, na którym świetnie się bawiłam, moją wygraną w konkursie u Elaree a także spontaniczne wyjście do kina, na film, o którym pisałam już wyżej. To wszystko umiliło mi czas w tym miesiącu ;). Jeśli chodzi o wesele, to było super, muzyka bardzo fajna a i towarzystwo przednie ;). Z braku zdjęć dodaję foto nagrody (mam nadzieję, że Elaree się nie obrazi, że je użyłam) oraz instagramowe foto z kina ;).
5. Ciekawe info
Ta kategoria powstała "na już" jak to mówią, żeby poinformować Was o tym, iż w gazecie Glamour dostajemy w prezencie cień marki Inglot. Jest troszkę mniejszy niż standardowe kółeczko, a koszt to 5,99zł. Ja przygarnęłam cień w numerze 160 - tylko takie były w kiosku, ale właśnie ten kolor chciałam. Pisałam już o tym na instagramie i facebooku, ale że nie wszyscy tam zaglądają, postanowiłam wspomnieć o tym tutaj.Także jeśli macie ochotę, to biegnijcie do kiosków!Koniecznie napiszcie, co Was zainspirowało w październiku, co przeczytaliście/obejrzeliście i co polecacie. A może ja Was zachęciłam do czegoś? Czekam na Wasze komentarze!

instagram