Przegląd miesiąca (grudzień)


Zapraszam Was na przegląd miesiąca. Jest to post poświęcony książkom, filmom, muzyce, ciekawym wydarzeniom, zakupom. Być może coś Was zainspiruje, zaciekawi. Zapraszam do czytania!

1. Przeczytane książki
Dziewczyna z pociągu - książka, o której było i jest głośno.  Opowiada o dziewczynie, która podróżując pociągiem obserwuje przez okno innych ludzi. Uważa, że mają oni idealne, poukładane życie. Potem i ona staje się częścią ich życia. Jest to thriller, który nie od samego początku mnie porwał. Czytałam i czytałam i nic. Dopiero po ok. 2/3 książki, opowieść mnie wciągnęła i nie mogłam się od niej oderwać. Koniecznie chciałam wiedzieć, jak to się wszystko skończy. Myślę, że warto ją przeczytać, mnóstwo ludzi uwielbia tę książkę i się nią zachwyca, więc może także i Wam się spodoba.

W śnieżną noc - trzy różne historie, które splatają się i łączą w jedną opowieść. Świetna książka do przeczytania zimą, przyjemnie i szybko się czyta, bohaterowie to nastolatkowie, a opowieści dotyczą oczywiście miłości. Polecam serdecznie.


2. Obejrzane filmy
Wspomnę o czterech filmach, z czego trzy już tytułem nawiązują do świąt.

Kochajmy się od święta - ten film obejrzałam w kinie. Film w świątecznym klimacie, z humorem i wątkiem miłosnym w tle. Warto obejrzeć nie tylko w święta. Serdecznie polecam.

Powtórne święta Kristin - film opowiada o kobiecie, która cofa się w czasie o 17 lat i pojawia się w swoim domu rodzinnym, którego nie odwiedzała kilkanaście lat. Widzi siebie zarówno jako dorosłą kobietę jak i dziewczynę, jaką wtedy była. Film obejrzałam w święta, całkiem przyjemny, lekki film, który nadaje się na leniwe popołudnia.

Przetrwać święta -  milioner, który czuje się bardzo samotnie, postanawia zapłacić ludziom, którzy będą udawali jego rodzinę podczas świąt. Najsłabszy z tych trzech filmów, ale mimo wszystko, fajnie się go oglądało, lekki i przyjemny.

Na dobre i złe (For Richer or Poorer) - małżeństwo, które ma zamiar się rozwieźć trafai do wioski Amiszów. Podają się za ich krewnych, aby móc się u nich zatrzymać na jakiś czas. Z trudem dostosowują się do tamtejszego życia. Bardzo fajny, miejscami zabawny film, choć już starszy bo z 1997. Główne role grają: Tim Allen i Kristie Alley.3. Ciekawy program
Od pewnego czasu oglądam "Gogglebox. Przed telewizorem". Może nie każdemu się spodoba, ale ja lubię komentarze tych ludzi! Nie jeden raz śmiałam się jak szalona słuchając ich trafnych wypowiedzi. Jeśli jeszcze nie widzieliście obejrzyjcie w tv lub na player.pl


4. Najczęściej słuchane piosenki
Słuchałam głównie piosenek, o których pisałam w ubiegłym miesiącu, ale także "Renegades" X Ambassadors, "Supergirl" Anna Naklab oraz "Don't be so shy" Imany, która najczęściej leciała w moich głośnikach. Oczywiście nie mogło zabraknąć piosenek świątecznych. Przede wszystkim znane: "Last Christmas", "All I want for Christmas is you", ale także piękna The Baseballs "Driving home for Chrimstmas".

5. Zakup/prezent miesiąca
Jednym z moich lepszych zakupów były kubki z Rossmanna. Na zdjęciu poniżej widzicie jeden z nich. Upolowałam je podczas wyprzedaży za 1/4 ceny początkowej.

Druga rzecz, z której jestem bardzo zadowolona, to maleńkie srebrne kolczyki, które dostałam. Na żywo pięknie się mienią.

Oczywiście w grudniu wypadał też dzień darmowej dostawy, z którego nie mogłam nie skorzystać :). Moje zakupy kosmetyczne, możecie zobaczyć tutaj.6. Wydarzenie
Tym razem będą to oczywiście Święta Bożego Narodzenia. To piękny czas, wiele radości, mnóstwo dobrego jedzenia i spotkań z bliskimi. Odpoczęłam i nabrałam sił. Co prawda, nie było śniegu, ale dla mnie to nie problem, ponieważ nie tęsknię za nim ;).7. Post miesiąca
Post z grudnia, który polecę Wam tym razem to post ze świątecznym manicure. Jeśli jeszcze nie widzieliście, to zapraszam. Taki mani można z powodzeniem wykonać nie tylko w święta, ale i na inne różne okazje, jest na tyle uniwersalny i szybki do zrobienia, że możecie go wykonać zawsze, o ile tylko lubicie czerwienie na paznokciach. Post i resztę zdjęć możecie zobaczyć tutaj.


Zapraszam Was także na mojego instagrama, gdzie dzieje się więcej i często wrzucam zdjęcia, które nie są publikowane na blogu.

@OPTYMISTYCZNA25

A jak wyglądał ten miesiąc u Was? Co ciekawego obejrzałyście, przeczytałyście, a może kupiłyście coś, z czego jesteście bardzo zadowolone?

  
Pozostałe posty z serii: PRZEGLĄD MIESIĄCA możecie zobaczyć TUTAJ.

instagram