Przegląd miesiąca (styczeń)


Zapraszam Was na przegląd miesiąca. Jest to post poświęcony książkom, filmom, muzyce, ciekawym wydarzeniom, zakupom. Być może coś Was zainspiruje, zaciekawi. Zapraszam do czytania!

1. Obejrzane filmy
"Praktykant" - jeden z lepszych filmów, jakie obejrzałam w ostatnim czasie. Ben, który jest na emeryturze rozpoczyna staż w firmie zajmującej się sprzedażą odzieży przez internet. Zabawny, miejscami wzruszający, ciepły film, który polecam każdemu z Was. Główną rolę gra Robert de Niro, a obok niego piękna Anne Hathaway.

"Co Ty wiesz o swoim dziadku" - to drugi film z  Robertem de Niro  w roli głównej. Na tym filmie byłam w kinie, nie jest to szczyt moich marzeń, ale wielu osobom będzie się podobał. Ma to być film zabawny, dowcipny, jednak nie do końca mnie przekonał. Jason - mężczyzna, który niebawem ma sie ożenić (gra go Zac Efron) wybiera się (nie do końca z właśnej woli)  na przejażdżkę ze swoim niestandardowym i nie zwyczajnym dziadkiem (którego gra de Niro). Swoją drogą wreszcie Zac gra zupełnie inną rolę niż dotychczas - takiego Efrona jeszcze nie widziałam.

"Man Up" - mężczyzna umawia się na randkę w ciemno i myli kobiety. Nancy, bo tak ma na imię bohaterka filmu, nie wyprowadza go z błędu i wciela się w Jessicę, dziewczynę, z którą się umówił. Całkiem przyjemny, lekki film - komedia romantyczna, wiele śmiesznych scen, mnie się podobał i polecam.

"Miłość na zamówienie" - ten film oglądałam już po raz drugi, przeglądałam swój filmweb i widziałam go także w 2014r. Tripp ma już 35 lat i nadal mieszka z rodzicami, którzy chcą, aby ich syn wreszcie wyprowadził się z domu. Zatrudniają kobietę, która ma im w tym pomóc. Lekki, przewidywalny film z Sarah Jessicą Parker.
2. Najczęściej słuchane piosenki
W tym zestawieniu pojawią się przede wszystkim piosenki, które towarzyszyły mi podczas fitnessu.  Coś szybkiego i rytmicznego: "Livin la Vida" Remady&Manu-L ft. J-Son, "Exotic" Priyanka Chopra ft. Pitbull, "Taboo" Don Omar oraz "Welcome to the dancefloor" ItaloBrothers. I na koniec najlepsza i cudowna nutka: "Rivers" Thomas Jack.3. Ciekawa strona
Ororo.tv to strona, na której możemy znaleźć mnóstwo seriali i filmów po angielsku z napisami w tymże języku. Znajdziemy tam m.in. "Plotkarę", "Orange is the new black", "Limitless", "Downtown Abbey", "Skins" i wiele innych. To świetny sposób na naukę języka angielskiego. Możemy założyć konto na tej stronie, wtedy mamy dostęp do polskich tłumaczeń, tylko jest pewien limit na to - jednak zawsze możemy skopiować słówko czy zdanie i sprawdzić znaczenie w translatorze.
4.Ulubiona gra/ćwiczenia
W styczniu, gdy tylko miałam chwilę sięgałam po grę na xboxa i kinect Your shape. Fitness Evolved. Dużo fajnych ćwiczeń, personalnych treningów, gier gimnastycznych i tym podobnych. Uwielbiam!


5. Wydarzenie
Wydarzeniem tego miesiąca będzie przede wszystkim zdana sesja i rozpoczęcie ferii. Udało mi się zdać egzaminy w zerowych terminach i teraz mogę się cieszyć wolnym czasem. Prawie cały styczeń poświęciłam nauce i egzaminom, więc teraz będę mogła wreszcie odpocząć. Jestem ciekawa jak Wasza sesja i czy macie dużo egzaminów.
Na początku stycznia wzięłam udział w Babinarium - webinarium dotyczącym blogowania, obejrzałam i jestem pełna zapału i nowych pomysłów!


6. Post miesiąca
Wpis, który polecę Wam tym razem to post dotyczący palety do twarzy z Wibo. Jeśli chcecie poznać moją opinię o tej, jakże popularnej ostatnio palecie oraz obejrzeć swatche, to zapraszam tutaj.Zapraszam Was także na mojego instagrama, gdzie dzieje się więcej i często wrzucam zdjęcia, które nie są publikowane na blogu.

@OPTYMISTYCZNA25

A jak wyglądał ten miesiąc u Was? Co ciekawego obejrzałyście, przeczytałyście, odkryłyście?
 


Pozostałe posty z serii: PRZEGLĄD MIESIĄCA możecie zobaczyć TUTAJ.

instagram