Przedświąteczne, domowe spa | Coraz bliżej Święta #5


W przedświątecznej gorączce i gonitwie nie możemy zapomnieć także o sobie. Warto poświęcić choć jeden wieczór, aby się zrelaksować i odpocząć. We wtorek pojawiła się lista filmów i książek, które warto obejrzeć i przeczytać, w środę było co nieco o wosku zapachowym, który warto zapalić, zatem mamy już dwa elementy, które pomogą nam się odprężyć. Aby to wszystko uzupełnić warto zrobić sobie domowe spa. Potrzebujemy kilku kosmetyków - część z nich oczywiście można zrobić samemu, trochę wolnego czasu i spokoju. Włączamy ulubioną muzykę i zaczynamy!


Domowe spa - jak urządzić spa w domu? Co jest potrzebne?


Oczyszczanie i peeling twarzy

Nasz mały relaks zacznijmy od pielęgnacji twarzy. Na początek warto wykonać dokładny peeling. Dzięki temu będzie ona oczyszczona, pozbędziemy się martwego naskórka i lepiej przyjmie maseczki czy kremy. Odkąd posiadam Let The Good Times Roll z Lush to peeling wykonuję dosyć często. Pachnie ciasteczkowo, więc dodatkowo odpręża. Moim hitem jest także czarne mydło z Nacomi. Twarz po takim zabiegu jest naprawdę mocno oczyszczona i aż skrzypi z czystości.


Maseczka i nawilżenie twarzy

Na czystą twarz możemy nałożyć maseczkę nawilżającą czy regenerującą. Bardzo lubię maseczki z Ziaji, szczególnie oliwkową maskę regenerującą z kwasem hialuronowym. Cudownie pachnie, ten zapach zawsze mnie odpręża, a dodatkowo twarz po jej użyciu jest nawilżona oraz mięciutka i gładka.


Zadbaj o swoje ciało

Teraz zadbajmy o nasze ciało. Gdy na twarzy już mamy maseczkę, możemy wskoczyć do wanny czy pod prysznic. Warto naszą kąpiel wzbogacić i dodać różne olejki, kule czy puder do kąpieli. Oprócz nawilżenia mamy także walory zapachowe i wizualne. Moje kule czekają sobie grzecznie, aż będę na wyjeździe, ponieważ w domu nie mam wanny, nad czym mocno ubolewam. Misia z Lusha koniecznie muszę wypróbować i mam nadzieję, że już niedługo mi się to uda. Ma on w sobie masło kakaowe, które nawilża naszą skórę a dodatkowo fajnie musuje w wannie. A jeśli nie mamy wanny to zawsze możemy kupić dużą miskę kąpielową i wymoczyć nóżki, które również nam podziękują.


Aby ujędrnić i wygładzić nasze ciało warto sięgnąć po peeling czy scrub do ciała. Pozbędziemy się martwego naskórka, a skóra będzie miękka i przy okazji lepiej będzie przyjmować balsamy.


Pamiętaj o dłoniach

Na koniec zadbajmy o nasze dłonie, które są naszą wizytówką. Peeling z olejkiem będzie dobrym rozwiązaniem. Można także nałożyć specjalną maseczkę parafinową lub grubą warstwę kremu i założyć bawełniane rękawiczki. Dłonie będą nawilżone i gładkie.


Czy jesteście już wystarczająco zrelaksowani? Mam nadzieję, że odprężyliście się, macie dobry humor i więcej energii. Często przed Świętami mamy więcej pracy, jesteśmy zestresowani i zmęczeni, dlatego naprawdę warto wygospodarować choć kilkanaście minut i zrobić sobie domowe spa.


instagram