Przegląd miesiąca (listopad-grudzień)

manicure świąteczny wzorki

Nowy Rok zaczynam od pozamykania spraw z poprzedniego roku. Dziś zobaczycie Przegląd miesiąca. Jest to post poświęcony książkom, filmom, muzyce, ciekawym wydarzeniom. Pokazuję również to, co mnie zachwyciło i zainspirowało. Tym razem połączyłam dwa miesiące i zobaczycie przegląd z listopada i grudnia. Niebawem ukaże się też projekt denko oraz grudniowe zakupy. A potem lecimy już ze świeżymi wpisami i recenzjami. Tymczasem, zapraszam do czytania!


MUZYKA
Tym razem nie mam wiele 'nowych' utworów, ponieważ nadal słuchałam te z poprzednich miesięcy i oczywiście w grudniu w tle leciały także piosenki świąteczne. Nadal jedną z ulubionych piosenek jest "Lost on you", ale w innej wersji - koniecznie jej posłuchajcie - link poniżej. Często słuchałam także "Human" (Rag'n'Bone Man), "Tuesday" (Burak Yeter) oraz "Magic Symphony" (C-Bool).
 

FILM
Dzisiaj wspomnę o dwóch, lżejszych filmach. Pierwszy z nich to "Bridget Jones 3". To już trzecia część losów Bridget. Tym razem Bridget zachodzi w ciążę, ale nie wie, kto jest ojcem jej dziecka. Z tym wiążą się zabawne sytuacje i wiele nieporozumień. Polecam dla fanów Bridget, ale nie tylko. Można się pośmiać, ciągle coś się dzieje na ekranie, film pomysłowy, idealny na luźny wieczór. Drugi film to "Złe mamuśki" to komedia opowiadająca o losach trzech kobiet, które są matkami i próbują obalić stereotyp o idealnych rodzicach. Główną rolę gra tutaj piękna Mila Kunis. Nie mogę nie wspomnieć o roli Kathryn Hahn, dzięki której jak zwykle film nabiera barw. Wiele zabawnych scen i sytuacji, również warto obejrzeć, jeśli szukacie czegoś, przy czym można się zrelaksować.

fajne filmy na wieczór


WYDARZENIE
W grudniu oczywiście jednym z ważniejszych wydarzeń były Święta. Mimo braku śniegu i prawdziwej zimy był to świetny czas spędzony w granie najbliższych. Dużo przysmaków, spotkań, odpoczynku, relaksu i pięknych prezentów. Poza tym, 3 grudnia z okazji Mikołajek odbyło się spotkanie blogerek Beauty by Bloggers w Częstochowie. Powstał osobny wpis na ten temat z relacją ze spotkania, do przeczytania którego oczywiście zachęcam. Spotkanie było świetnie zorganizowane, panele były bardzo ciekawe, a dodatkowo sponsorzy bardzo się postarali. Już za niecały tydzień wybieram się na kolejne spotkanie, tym razem do Warszawy, gdzie będą także inne znajome blogerki.

spotkanie blogerek Beauty by Bloggers

CIEKAWA APLIKACJA 
Lubię testować różne aplikacje i często w moim telefonie pojawia się coś nowego. Tym razem pobrałam dwie aplikacje. Pierwsza z nich to Trudne słowa - to nic innego, jak codzienne wyświetlanie się innego słowa razem z jego definicją, które jest trudne, niespotykane czy rzadko używane. Dzięki tej aplikacji poszerzamy zasób słów i możemy nauczyć się czegoś nowego. Druga aplikacja pomaga nam w regularnym piciu wody - Water Drink Reminder. Odkryłam ją dzięki Martynie. Możemy ustawić sobie przypomnienia, aplikacja wylicza także, ile wody powinniśmy wypić - uzupełniamy swój profil, podajemy wagę itp. Możemy dodawać kubki z herbatą, butelki z wodą, o różnych pojemnościach. Bardzo fajna aplikacja pozwalająca zobaczyć, ile tak naprawdę pijemy wody i kontrolować to, abyśmy wypijali jej więcej.

fajna aplikacja na telefon
fajna aplikacja na telefon picie wody
BLOG
Przed Świętami opublikowałam cykl wpisów okołoświątecznych: Coraz bliżej Święta - pięć różnych wpisów, nie tylko kosmetycznych. Pojawił się przepis na ciasteczka, wosk zapachowy, który polecałam na Święta, lista filmów i książek idealnych na ten czas, alei  nie tylko, świąteczny manicure oraz przedświąteczne spa. Oczywiście wpisy są dalej aktualne i warto z nich skorzystać i je przeczytać nie tylko w Święta. Wszystkie wpisy z tej serii możecie zobaczyć [tutaj].


A jak te miesiące wyglądały u Was? Co ciekawego obejrzałyście, przeczytałyście, odkryłyście?


Pozostałe posty z serii: PRZEGLĄD MIESIĄCA możecie zobaczyć TUTAJ.

instagram