Podsumowanie roku 2016 i plany na rok 2017


Witam Was serdecznie w Nowym Roku. W tym wpisie chciałabym podsumować ubiegły rok oraz opowiedzieć o moich planach na rok 2017. Wcześniej takie podsumowania robiłam tylko dla siebie, w komputerze, czy blogowym notesie. Jednak tym razem, postanowiłam stworzyć taki wpis i podzielić się nim z Wami. Wpis, który pozwoli mi spojrzeć z perspektywy na to, co było, podsumuje moją działalność w blogosferze, pokaże jakie posty cieszyły się zainteresowaniem i co działo się przez ten czas. Mam nadzieję, że wytrwacie, bo zapowiada się długi post!


PODSUMOWANIE ROKU 2016

Ten rok był pracowitym, ale i dziwnym rokiem dla mnie samej. Nie będę tutaj zagłębiać się szczegółowo w moje życie prywatne, chciałabym się skupić przede wszystkim na blogu. I właśnie jak do mniej więcej 3/4 roku szło mi całkiem nieźle, tak potem straciłam zapał oraz chęci. W dużej mierze było to spowodowane wieloma sytuacjami oraz masą pracy i nauki. W tym roku miałam obronę i uzyskałam tytuł magistra. Wiązało się z tym wiele stresu i nauki. Zapewne część z Was wie, że temat mojej pracy magisterskiej był bardzo skomplikowany i jedna książka z dwóch, z których korzystałam, była w języku ukraińskim. Dodam, że nie znam ani ukraińskiego ani rosyjskiego. Powiem więcej, mój temat pracy dotyczył równań różniczkowych i analizy matematycznej. Po drodze były różne sytuacje - przekładanie przez komisję terminu obrony w dniu, w którym już na nią jechałam i inne tego typu sprawy. Oczywiście miałam masę nauki, bo podczas obrony odbywał się egzamin ustny, na którym sprawdzano wiedzę ze wszystkich lat nauki. Jednak moja determinacja i uparte dążenie do celu sprawiło, że byłam świetnie przygotowana i na egzaminie poradziłam sobie bardzo dobrze. Nie często możecie zobaczyć, że czymś się chwalę, jestem raczej skromną osobą, jednak z tego jestem dumna i muszę o tym wspomnieć, bo to naprawdę ciężki kierunek, bardzo różniący się od innych i wszystko to, osiągnęłam sama. Po drodze było wiele różnych sytuacji i tak jak mówiłam, nie miałam za dużo czasu, ale i chęci na pisanie nowych wpisów. Musiałam trochę odpocząć, nabrać dystansu do wszystkiego - dlatego listopad i grudzień był raczej słaby pod względem blogowania. Jednak nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, zapał i chęci wróciły. Mam teraz mnóstwo pomysłów, planów, staram się także odwiedzać blogi innych i być na bieżąco.

ZMIANA ADRESU BLOGA I WYKUPIENIE DOMENY

Jedną z największych zmian dotyczących bloga była zmiana adresu i wykupienie własnej domeny. Bardzo się cieszę, że podjęłam takie kroki, bo myślałam o tym już od dawna. Myślę, że nazwa nie sprawia już problemów i większość osób się do niej przyzwyczaiła. Poza tym jest krótsza i związana z tym, co robiłam wcześniej - miałam kiedyś stronę o takiej samej nazwie. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o samej nazwie bloga, zapraszam do zakładki O mnie. Dodatkowo zainstalowałam Disqus, co ułatwiło mi kontakt z czytelnikami, gdyż mogłam odpowiadać na komentarze i wiedziałam, że druga osoba dostanie powiadomienie o tym i będzie mogła odczytać odpowiedź. W gąszczu komentarzy i blogów ciężko zapamiętać, gdzie i co komentowaliśmy i o co pytaliśmy. Teraz nie ma z tym problemu. Jednak jeśli mowa o problemach, to miałam spore problemy z instalacją Diqus, ponieważ na bloggerze wyskakiwały błędy. Jednak, gdy już doszłam do tego jak to obejść, napisałam instrukcję, która okazała się przydatna dla innych. 


SPOTKANIA BLOGERÓW

W 2016 roku miałam okazję wziąć udział w dużej konferencji - spotkaniu blogerów Meet Beauty. Była to już druga edycja, na której się pojawiłam. Było wiele ciekawych paneli, warsztatów, a także mogłam spotkać się ponownie z koleżankami po fachu. Bardzo miło wspominam to wydarzenie i wyjazd do Warszawy. Poza tym, dwa razy w ciągu roku byłam na Beauty by Bloggers, czyli spotkaniu blogerów w Częstochowie. Pierwsze spotkanie, nieco bardziej kameralne, drugie z mnóstwem ciekawych spotkań i paneli. Było fantastycznie, o czym pisałam Wam w relacjach na ten temat.POPULARNE WPISY NA BLOGU

Najbardziej popularne wpisy na moim blogu to te, dotyczące tego, jaki puder wybrać, recenzja różu w kremie z Golden Rose, co warto kupić na promocji w Rossmannie, matowe cienie z Color Tattoo, płatek peelingujący, wpis z czekoladową paletką z Makeup Revolution. Równie dużą popularnością cieszyły się wpisy o tematyce szkolnej, o tym, co jest potrzebne na studiach i jak się zorganizować.W 2016 roku jeszcze bardziej zainteresowałam się manicure hybrydowym. Wpisy poświęcone manicure cieszyły się dużym zainteresowaniem i były często odwiedzane. Nadal uczę się technik, zdobień i staram się robić to jeszcze lepiej. Wszystkie wpisy z tym związane znajdziecie wchodząc w zakładkę manicure. Zostałam zaproszona na pokaz Semilac, pojawiłam się na Nail Show by NeoNail, a także wzięłam udział w szkoleniu Indigo. Wszystko to pozwalało mi się rozwinąć, poznać nowe trendy i pogłębiać moje hobby. W 2017 roku na pewno nadal będą pojawiały się takie wpisy, gdyż nadal staram się doskonalić.SERIE, AKCJE I KOLABORACJE

Seria, która cieszyła się dużym powodzeniem to Przegląd miesiąca. Jest to pewnego rodzaju odskocznia od wpisów typowo kosmetycznych. Wspominam tam o ciekawych książkach, filmach, kanałach na youtube, wydarzeniach i przemycam trochę prywaty. Wpisy możecie znaleźć w zakładce serie na blogu-> Przegląd miesiąca. W 2016 roku starałam się, aby na blogu pojawiało się więcej wpisów z kategorii lifestyle. Skutkiem tego była chociażby wspomniana już akcja Zakochaj się w jesieni oraz Coraz bliżej Święta, gdzie oprócz wpisów kosmetycznych były także inne, luźniejsze posty.

W podsumowaniu muszę oczywiście wspomnieć o wspólnej akcji z innymi blogerkami - Zakochaj się w jesieni. Bardzo się cieszę, że dziewczyny chciały wziąć w tym udział i nasze wspólne pomysły przerodziły się w coś fajnego i ciekawego. Akcja miała pozytywny odzew i od wielu z Was otrzymałyśmy miłe komentarze, w których pisałyście, że akcja Wam się podobała i chcecie więcej. W grudniu natomiast od poniedziałku do piątku przed Świętami Bożego Narodzenia wzięłam udział w małym wyzwaniu, które zatytułowałam Coraz bliżej Święta. Chciałam zmotywować się do działania i do 'powrotu' na blog, dlatego publikowałam wpisy codziennie. 


Poza tym, blog posiada 884 obserwatorów, w ciągu 2016 roku odwiedziło go 37 tysięcy użytkowników i wyświetliło go ponad 135 tysięcy razy. Dodatkowo prowadzę fanpage bloga oraz instagram, który jeszcze częściej odwiedzałam i gdzie dodawałam dużo zdjęć (także na instastory). Jest to uzupełnienie bloga, a także pokazuję tam więcej ze swojego życia prywatnego, co się u mnie dzieje i co robię na co dzień.


 PLANY NA 2017 ROK

Ruszam do pracy z energią i zapałem - mam wiele pomysłów, nie tylko związanych z blogiem, które powoli - krok po kroku - realizuję. Kilka dni w starym roku poświęciłam na porządki, organizację oraz planowanie. W tym roku mam wiele celów, które chcę osiągnąć i mam nadzieję, żem i się to uda. Oczywiście samo nic się nie zrobi, dlatego skrupulatnie notuję, planuję i stopniowo wszystko wykonuję i dążę do celu. Gdy jeszcze nie skończył się stary rok, ja już zrealizowałam trzy punkty, które zapisałam na ten nowy. Właśnie - zapisywanie - to naprawdę działa! To, co zapiszemy, jest bardziej realne do spełnienia. Chciałabym Wam o tym opowiedzieć więcej, jeśli oczywiście będziecie zainteresowani. Już zaplanowałam jeden wpis, który dotyka tego tematu i organizacji. Dodatkowo, mam pomysł na nową serię, która ukaże się na blogu. Poza tym planuję zmianę szablonu na blogu, jednak jest z tym sporo pracy ze względu na niestandardowe ustawienia i moje preferencje. Tak jak wspominałam wcześniej, chciałabym także, aby na blogu pojawiały się wpisy lifestyle'owe, które w poprzednim miło przyjęliście. Nie chcę trzymać się sztywnych ram i mam nadzieję, że taka odsłona Wam się spodoba.

Jestem bardzo ciekawa, czy ktoś dotarł do końca i przebrnął przez cały wpis ;).
Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które odwiedzają mój blog, czytają wpisy i komentują. Mam nadzieję, że ten rok będzie jeszcze lepszy i że jeszcze chętniej będziecie odwiedzać to miejsce!

instagram